Booking.com
עינת גולן
עינת גולן, גברת לוגאין עם אחדים מלקחותיה - אבל עדין המשפחה "מעל" הכול וכהוכחה שאפשר להיות אשת קריירה ואשת משפחה באותו הזמן.

עינת גולן: ראיון עם גב' לוגאין

עינת גולן, מייסדת ומנכ"לית 'לוגאין', בראיון ראשון בו היא מאפשרת לנו הצצה לעולמה של יזמית מוכשרת ומצליחה.

גולן היא אישה, יזמית ואשת עסקים ואחת ממנהלות המדיה החברתית הבולטות בישראל ולכן מצאנו עניין רב בראיון עמה ובערכים שהוא יכול לספק לבעלי עסקים ויזמים בכלל ולנשים בפרט.

את הראיון עם עינת גולן, לא הצלחנו לקיים פנים אל פנים – הלו"ז של גברת לוגאין הוא בלתי אפשרי ובטח עבור מי שיצאה לעצמאות עסקית אך ורק לפני חודשים ספורים ובתווך מלחמה קטנה. לכן ולאחר מסע חיזורים ארוך, הסכימה גולן לקיים איתנו ראיון באמצעות הדואר-האלקטרוני. ככה זה, כאשר את אשת קריירה מצליחה, אבל כזו שלא מוכנה לוותר על חיי המשפחה ועל ההנאות הקטנות של החיים. וכפי שעינת מסבירה (שמות על בסיס אישי – כך זה עם המנכ"לית, מהר מאוד מגלים שהפכתם חברים בנפש):  "… עבורי חיי המשפחה אינם פחות חשובים  מההצלחה האישית והעסקית שלי. מבחינתי אין שום סיבה שאחד יבוא על חשבון השניאז עושים ויתורים קטנים בדרך …".

את הראיון, ערכנו בצורה של שאלות ותשובות בהתכתבות דואר-אלקטרוני במהלך מספר ימים.

מי את, עינת גולן?

עינת גולן


את עינת גולן תמצאו באתר חברת "Login – עינת גולן" וכמובן ברשתות החברתיות FaceBook – Einat Golan
Google+ Einat Golan
LinkedIn

"את דרכי התחלתי בעולם הפרסום במשרד מקאן-אריקסון כתקציבאית, פלנרית ומנהלת לקוחות ומשם התפתחתי כמנהלת שיווק מועדון הזאפה ומנהלת מותגים בטמפו. לאחר מכן, מצאתי לעצמי בית חם ומחבק כמנהלת מרקום בבזק און ליין … כל אחת מהתחנות הללו תרמה לי נדבך נוסף במי שאני היום ואני חבה להם חוב ענק ובלבי נותרה לכל אחת מהן פינה חמה ואוהבת. היה לי מזל לעבוד עם אנשים נהדרים ולחוות חוויות מעצבות עם כל אחד מהם בנפרד וביחד".

"היום, אני עצמאית ועומדת בזכות עצמי ולאחר הקמת חברת 'לוגאין' לפני חודשים ספורים.

קשה לי להאמין בעצמי, אבל עד כה ההצלחה מאירה לי פנים ואני מרגישה כאילו כל נקודות הציון שהזכרתי למעלה היו עבורי מסלול-טירונות מוצלח מאוד ליציאה לעצמאות ואפשרו לי לעשות את המעבר הזה באופן החלק ביותר האפשרי"".

למה בעצם עסק משלך?

"אני אדם עם שאיפות ולא אוהבת שמציבים לי גבולות. בכל מקום עבודה בו עבדתי אני הייתי הבוסית של הבוסים שלי ונדמה לי שלא אחטא לאמת שיסכימו להעיד על כך בעצמם".

אבל בכל זאת הצלחת מאוד כשכירה, אנחנו מקשים וגולן משיבה: "… אני אוהבת לפרוץ גבולות. לקחת סיכונים ותמיד שואפת למעלה. אין לי אפשרות לשבת במקום ולהיות מסופקת, אני חייבת להשתפר כל הזמן. אגב … זה משפחתי אצלנו. כל האחים שלי עצמאיים, גם בעלי … וזה בהחלט הקל עלי את ההחלטה, כי הפרגון בסביבה הקרובה שלי היה מוחלט ומדהים ואין לי מילים להודות להם שתמכו בי בהחלטה וביישום שלה ואפשרו לי לבצע את המעבר הזה באופן הכי קל שאפשר לדמיין".

עינת גולן

עינת-גולן עם מיכל הקטנה

"אני רואה בעולם הדיגטאלי החדש ושבו לכל גולש ברשתות החברתיות כוח שיווקי להשפיע על דעת קהל באמצעות שיתוף של חוויה, רגש והמלצה הזדמנות אדירה לעסקים להתחבר באופן אמיתי לקהל הלקוחות שלהם. אבל דווקא בגלל החיבור האישי שלי למדיה הזו, חשוב לי מאוד ללוות את התהליך הזה ולוודא שהוא מתבצע באופן המדויק והמתאים ביותר לכל לקוח ולקוח באופן פרטני. במקומות בהם עבדתי בעבר, חשתי תמיד שיש לי חסמים מסוימים, אוביקטיבים ברובם ולא כאלו הנובעים מהעדר רצון כן ואמיתי, לספק ללקוחות מעטפת אישית כזו".

"בדיוק בשביל זה הוקמה לוגאין. חברת לוגאין מתמחה בניהול מותגים, פלנינג, קריאטיב, הפקה ושיווק של תכנים ברשתות החברתיות הגדולות. חשוב לנו מאוד בחברת לוגאין להעניק פתרון מדויק וייעודי המחבר את החוויה שחווה הלקוח בעולם המציאותי ביחד עם העולם הווירטואלי שלו ברשתות החברתיות ולתת לו את הכלים לשתף את כולם ולספר עליו למעגלי החברתיים שלו עצמו ובכך להשיג מנוף שיווקי אדיר".

התשוקה הזו שעינת גולן מפגינה לאורך הראיון מובילה אותנו לשאלה הבאה.

איך את רואה את עולם השיווק היום בכלל ואת הרשתות החברתיות בפרט?

עינת גולן מבינה בשיווק ובמה שצריך מותג כדי להצליח בעולם הדיגיטלי – זו המומחיות שלה ובה היא מהטובים ביותר שהשוק הישראלי יודע להציע. לכן, כדאי להקשיב לדברים הבאים:

עינת גולן

עינת גולן עם דידי הררי

"בעקבות מהפכת האינטרנט, הגיע תורן של הרשתות החברתיות. בעלי העסקים הבינו שניתן להגיע לאלפי לקוחות וגולשים בו זמנית ולדבר אליהם בגובה העיניים ולא בתקציבי טלוויזיה! היום אסור לבעל עסק להתעלם מהטכנולוגיה ומהמקום האמיתי בו נמצאים רוב האנשים!

אם אתה לא שם אתה לא קיים!

נכון שזו נשמעת סיסמא של אנשי מכירות, אבל אני מאמינה בה בכל ליבי ונדמה לי שהצלחתי גם להוכיח ללקוחות שלי כמה היא נכונה"!

דאגה וקשר אישי עם הלקוחות, הם אולי המאפיין הבולט ביותר אצל עינת גולן ונדמה שפשוט אי אפשר לעמוד בקסם האישי שלה הגולש לאכפתיות אמיתית וכנה להצלחה של הלקוח.

"אנחנו בלוגאין תמיד מחפשים את הדרך החדשנית ביותר והמדויקת ביותר בכדי לחשוף גולשים לפעילויות השיווקיות של הלקוחות שלנו ובהתאם לפילוח מדויק של קהלי היעד וחשיפתם בדרך יצירתית. יצירתיות היא בכלל עקרון חשוב מאוד עבורנו".

"זו אולי הסיבה הגדולה שהתאהבתי בעולם הדיגיטאלי בכלל והרשתות החברתיות בפרט – כמעט אין גבול ליצירתיות וכאדם שבוערת בו תשוקה ליצור, אני פשוט נהינת כל יום לקום לעבודה".

 מי היא המודל האישי או המקצועי שלך?

עינת גולן

עינת גולן וכוכבת הילדים חני נחמיאס

חיפשנו מודל נשי עבור עינת גולן, אולם היא בחרה דווקא בגבר ולאו דווקא כזה שהייתם מצפים ממי שהרשתות החברתיות והפתיחות האדירה שהן מאפשרות הן הלחם והחמאה שלה. אבל ההסבר שלה מבהיר בדיוק מדוע בחרה בו.

"סטיב גובס!

הוא הביא את המהפכה.

הוא דמות שאני מאוד מעריצה ומעריכה.

הפך את אפל מחברה מקרטעת למכונה לייצור מזומנים. אפשר לנתח את ההצלחה שלו באמצעות תכונות כגון חדשנות, יזמות, הבנת המדיה, חשיבה מחוץ לקופסא.

אומנם זהו הסבר חלקי בלבד להצלחתו, פשוט היה איש מבריק"!

תני לנו דוגמא, איזה סיפור קטן על לקוח שהרמת אותו מהקרשים?

השאלה הזו, כמעט הביא לסיום טרם עת של הראיון. פה גילינו כמה גברת לוגאין מחויבת ללקוחות שלה … חברים אישיים, כבר הזכרנו?

"אין לי משהו שאני יכולה לספר … ברוך השם לא חסר, אבל עקרון סודיות הלקוחות עבורי הוא מקודש. עבורי כל לקוח הוא חבר אישי וכך גם הנאמנות שלי אליו באה לידי ביטוי.

שאלה הבאה"!

וחיי המשפחה, איך אשת קריירה מצליחה כמוך מתמודדת עם הבעל והילדים שרואים אותך פחות?

עינת גולן

עינת גולן והמשפחה – סיפור אהבה

כאמור עינת היא דוגמא לאישה שלא נכנעת לדעות קדומות או חסמים תרבותיים ועבורה אין סתירה בין הצלחה אישית ועסקית ופיתוח קריירה ובין המחויבות הכמעט בלתי נתפסת שלה למשפחה. הדברים הבאים, חשוב לטעמנו שישמעו ויהוו דוגמא לצעירות המתבלטות ומחפשות את דרכן לפרוץ קדימה.

"בעלי מאוד מפרגן, גם אמא גרה קרוב ועוזרת בלי סוף! אני משתדלת להיות עם הילדים בין 16:00-20:00 … ומודה, לפני ואחרי אני לא מרפה מלפטופ. והאמת שגם תוך כדי אני מתנהלת עם הנייד, אבל שום דבר לא יבוא על חשבון החום שדרוש לילדים שלי וגם הבעל מצד אחד וגם הלקוחות, מצד שני מבינים שאצלי חייב להתקיים איזון שמאפשר לכולם להתקיים זה לצד זה.

אבל אני אוהבת את העבודה שלי, היא גורמת לי לסיפוק אדיר ולכן אני מחויבת לשמור על האיזון הזה ולהנשים אותו אם קצת קשה באחד האגפים"!

טוב, את הסייפא כבר הבנו מזמן!

מן מזל כזה, אבל את העסק שלך הקמת בפועל ממש מעט לפני פרוץ הלחימה בדרום – איך בעלת עסקת מתחיל מתמודדת עם כל זה ואת עוד תושבת הדרום בעצמך?

כמו בעלי עסקים קטנים רבים אחרים בדרום הארץ, גם הבעלים והמייסדת של לוגאין חוותה תקופה עסקית קשה בפרוץ הלחימה בדרום. אצלה, אף השבר היה גדול יותר והיות והעסק הצעיר שלה היה ממש בצעדיו העצמאיים הראשונים.

"אמת.

תקופה בהחלט קשה. בעיקר רגשית.

למזלי, רוב העבודה מתנהלת על המחשב וללא משנה אם הוא יושב במרכז או בדרום. בכלל, אנחנו היום בעולם גלובאלי וקשר עם לקוחות ושירות אפשר לספק כמעט בכל נקודה על כדור הארץ.

מעבר לכך וזה כבר עניין שטבוע באופי שלי – כל הלקוחות שלי הופכים בפועל להיות חברים שלי וגם אם הם לא מעוניינים בזה [אי אפשר שלא להתאהב בה בעינת גולן, Ahoy], ואין לי אפשרות אחרת אלא לעבוד איתם בשקיפות מלאה ומכאן שיתוף פעולה מלא. אני ממש הופכת אבר בתוך הפעילות שלהם וכך גם חשה ומתוך זה נובעת המחויבות שלי אליהם.

בפועל, חסכנו פגישות פיזיות והיו יותר שיחות טלפון. אבל ההתנהלות המשיכה כרגיל, תוך מתן תמיכה לחיילים שלנו שאוזכרו בכל סטטוס וזה היה חשוב לי מאוד כמי שבני משפחתה גם היו תחת האיום המידי של הטילים וגם נלחמו בפועל בתוך רצועת עזה".

בראיון שנקיים עוד חמש שנים, נפגוש אותה עינת גולן?

אז לאחר הראיון הארוך הזה, לא שהיה לנו ספק קל שבקלים מה תהיה התשובה לשאלה שלמעלה – אבל בכל זאת ניתן לגולן לסכם אותו באופן הראוי ביותר:

"עינת גולן תמיד תישאר עינת גולן. עוד לא פגשתי מישהו שענה שהוא רואה את עצמו באותו המקום, עושה את אותו הדבר. אני מאוד שאפתנית, יוזמת, מגדילה ראש. כל העולם שלנו משתנה בקצב לא נורמלי. מקווה להמשיך להצליח בתחום שלי, להתקדם ולגדול ומקביל להשאר אותה עינת גולן עטופה בתא המשפחתי המדהים שלי עם בעל מפרגן וחברים אוהבים".

About AhoyIT

אסטרטגיית אינטרנט לעסקים וארגונים - שיווק, מיצוב, SEO, SEM, PPC, SMO ותשתיות לטובת יצירת נוכחות רשתית מאוזנת התורמת לגידול פעילות העסק ולא משעבדת אותו.
‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: