Booking.com
ורד מאיו ינקוביץ סלון

עיצוב חדר ילדים – כיצד נעשה זאת נכון ונאפשר לילדינו להתבגר באותו החדר בשלום?

כשנולד הילד הבכור, זוגות רבים מתלבטים בשאלה כיצד לעצב את חדרו. האם לעצב חדר מותאם גיל באופן מובהק וחד משמעי, או האם לבחור לעצב חדר שלכאורה נראה כמותאם גיל אך הלכה למעשה יכול ללוות אותו עד ליום בו יודיע כי הוא עוזב לדירה משלו, כלומר – חדר שמאפשר לגדול איתו. לגישתי, אם נעשה זאת נכון, אז התינוק, שגדל והופך לילד ואחר כך לנער מתבגר יוכל בהחלט להמשיך לגדול ולהתבגר באותו החדר. מדור המומחה יצא לפגוש את ורד מאיו – ינקוביץ, בעלת- My touch  חברה העוסקת בסטיילינג ובעיצוב דירות, בתים ומשרדים.

כשנולד הילד הבכור, זוגות רבים מתלבטים בשאלה כיצד לעצב את חדרו. האם לעצב חדר מותאם גיל באופן מובהק וחד משמעי, או האם לבחור לעצב חדר שלכאורה נראה כמותאם גיל אך הלכה למעשה יכול ללוות אותו עד ליום בו יודיע כי הוא עוזב לדירה משלו, כלומר – חדר שמאפשר לגדול איתו.

 לגישתי, אם נעשה זאת נכון, אז התינוק, שגדל והופך לילד ואחר כך לנער מתבגר יוכל בהחלט להמשיך לגדול ולהתבגר באותו החדר.

מה היתרונות של עיצוב כזה?

ראשית והכי חשוב – זה חדר שיהיה לנו נעים לשהות בו ולגדול איתו, הוא לא ימאס עלינו לאחר תקופה קצרה ולא נרגיש שהוא ילדותי ושאינו רלוונטי יותר – כי הוא תמיד ישאר רלוונטי.

שנית – חוסך עלויות. לא תהיינה הוצאות גדולות ומיותרות כל אימת שנרצה לרענן את החדר ולהתאימו לרוח התקופה והגיל.

ולבסוף – עיצוב כזה הוא עיצוב שמתחשב גם באיכות הסביבה בין היתר כי ניתן יהיה לעשות שימוש  באותם רהיטים באמצעות ריענון וחידוש.

ישנם שלושה שלבים בעיצוב חדר ילדים:

מתחילים בעיצוב מעטפת החלל, עוברים לבחירת הרהיטים ומסיימים ברכישת פרטי העיצוב המשלימים (כדוגמת וילונות, תמונות, כריות, מצעים, מנורות ושטיחים), האחראים העיקריים על אופיו של החדר ועל התאמתו לרוח התקופה ולגילו של הילד.

בואו נתחיל –

האני מאמין שלי הוא שמעטפת החדר (עוד לפני שקונים רהיטים ופרטי עיצוב אחרים), כמו כל מעטפת הבית, צריכה להיות בצבעים ניטרליים ובמראה על זמני. הבחירה המועדפת עלי תהיה קירות צבועים בלבן והריצוף יכול שיהיה באפור על גווניו או שיחופה בפרקט מעץ אלון.

למה קירות לבנים?

כי הצבע הלבן מרגיע, מאפשר חופש יצירה, אינו מגביל, אינו מוגבל לסגנון עיצוב כלשהו, משתלב עם כל דבר ועל אף שהוא ניטרלי הוא בעל נוכחות עצומה.

הלבן הוא הרקע הטוב ביותר לכל סגנון עיצוב שהוא, הוא משתלב בצורה מופלאה עם כל מה שנניח עליו ו/או לצידו.

הצבע הלבן משדר ניקיון, הוא קל לתחזוקה והוא תמיד רלוונטי ואופנתי. במסגרת עבודתי, אני תמיד ממליצה לצבוע את מעטפת הבית בלבן, כי הבית הוא דינמי וכל מה שיש בתוכו (רהיטים, תמונות חפצים, צעצועים וכו') הם אלו שיתנו בהמשך את הצבעוניות לחלל וכדי שלאלו יהיה ביטוי והבית ישאר הרמוני, הרקע חשוב שישאר ניטרלי.

אחרי שהמעטפת מוכנה הגיע הזמן לבחור רהיטים.

כיצד נבחר רהיטים?

הרהיטים חשוב שיהיו בקווים נקיים וקלאסיים שיתאימו לכל סגנון עיצוב ולכל גיל.

כמו כן, נבחר רהיטים בצבעים על זמניים (כדוגמת לבן, אפור, שחור ואלון) ולא בצבעים ילדותיים (כדוגמת כחול, תכלת, ורוד או סגול). צבעים ילדותיים מוגבלים לזמן ולתקופה.

נכון שקיימת אפשרות לצבוע את הרהיטים לאחר תקופה כדי להתאימם לגיל הילד, אך צביעת רהיטים היא יקרה ולעיתים מחיר הצביעה זהה למחיר רכישת רהיט חדש, עדכני ואופנתי.

ורד מאיו ינקוביץ - חדר ילדים

ורד מאיו ינקוביץ – חדר ילדים

מתי בכל זאת אמליץ לצבוע רהיט?

כשלרהיט יש ערך רגשי (למשל רהיט שעובר במשפחה מדור לדור) במקרה כזה צביעת הרהיט, כדי להתאימו לרוח התקופה וכדי שישתלב בצורה הרמונית בחדר היא הכרחית ונדרשת.

או כשהרהיט משתלב מצוין בחדר, הן מבחינת הסגנון והן מבחינת התקופה, והוא זה שנותן לחדר את אופיו המיוחד אך אף על פי כן הוא חייב ריענון, כי הוא נראה דהוי ומהוה. גם במקרה כזה יהיה נכון לצבוע אותו מחדש ולא להחליפו.

בחירת פרטי העיצוב המשלימים שיתנו לחדר את אופיו –

פרטי העיצוב המשלימים כאמור, הם אלו שנותנים לחדר את אופיו ואת סגנונו והם אלו שבאמצעותם נעשית ההבחנה בין חדר של ילד לחדרו של מתבגר. הם מאפשרים לילד לגדול בחדר בטבעיות תוך התאמה לצרכיו. כמו כן, הם מאפשרים את ריענון החדר, נותנים תחושה של שינוי ויגרמו למתבגר להרגיש שהחדר אופנתי ומעודכן.

החלפת פרטי העיצוב בחדר אחת לתקופה אינה כרוכה בעלויות גבוהות (כדוגמת החלפת רהיטים ו/או ריצוף) ויוצרת שינוי עצום שאינו יסולא בפז.

קצת דוגמאות –

כורסא ישנה – באמצעות ריפוד מחדש ופוליטורה תשנה את אופייה וסגנונה.

תמונות – רכישת תמונות חדשות או החלפת מסגרות לתמונות ישנות. לחילופין, במקום תמונה אפשר להדביק טפט או מדבקת קיר מגניבה מותאמת גיל וסגנון.

כריות – לחדרו של הילד הותאמו כריות בסגנון ילדותי ולילד המתבגר יותאמו כריות שידברו בשפה אחרת למשל כריות בסגנון צבאי או מבדים בצבעים קלאסיים יותר.

ידיות – החלפת ידיות לרהיטים תהפוך רהיט מילדותי לבוגר ואופנתי.

סלי אחסון – אלו יאפסנו מעתה מגזינים מעולמו של המתבגר במקום הצעצועים שאופסנו בהם בעבר.

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: