Booking.com
קייפ-קורל פלורידה - עכשיו הזמן להשקיע

עכשיו הזמן להשקיע בקרקעות בקייפ קורל,פלורידה.

בימים בהם הדולר בירידה או בעליה והחלום על דירה כהשקעה רחוק מאוד מהאזרח הישראלי, מחפשים משקיעים בעלי סכום כסף קטן יחסית פתרונות יצירתיים להשקעה אשר יצליחו גם להביא השבחה עתידית גבוהה מצד אחד וגם יוכלו להיות בר מימוש בכל רגע. ביקוש זה מצריך יצירתית שיכולה להגיע אפילו עד ארה"ב, ולנחות אי שם בפלורידה, קייפ קורל ליתר דיוק.

מאת: רון קסלר

הנה תופעה: אנשים רוכשים מגרשים להשקעה במדינת השמש בסכומים המתחילים ב- 10,000 דולר וממתינים למימוש על ידי בניה או מכירה של הקרקע לקבלנים. הראש היהודי ממציא לנו פטנטים. על המיזם אחראית חברת "אמריקה ישראל השקעות LLC", חברה אמריקנית שרשומה בפלורידה.

"דרום-מערב פלורידה, במיוחד העיר הזאת, קייפ קורל הייתה שוק הנדל"ן מספר אחת בארצות הברית לפני הקריסה" מסביר אדמון ממן, בעל ומנכ"ל חברת "אמריקה ישראל השקעות LLC".

"כשהגיעה המפולת ב-2008, זה היה השוק שחטף את המכה הגדולה ביותר. כשאובמה נבחר ב-2008, הדבר הראשון שהוא עשה, בינואר 2009, זה להגיע לאזור כדי לתמוך והיום לעומת זאת אין מספיק נכסים בעיר לעומת הביקוש הרב. אחת הסיבות לכך הוא שוק העבודה החזק והגירה גדולה של אירופאים, קנדים וצפון אמריקאים ממדינות הקור. מגזין פורבס דירג את האזור במקום הראשון בשוק עבודה לשנת 2013.

אדמונד ממן

אדמונד ממן

בכל זאת, הרי מצבם של אנשים בישראל הוא לא טוב. איך זה משתלב עם היכולת לקנות מגרשים בחו"ל? זו לא בועה?

"דווקא בגלל המחיר הנמוך" מסביר אבי קצב סמנכ"ל השיווק של אמריקה ישראל השקעות LLC, "יש הזדמנות לקנות מגרש ב-10,000 דולר, שמיועדת בדיוק למי שאין הון עתק להשקעה ועדיין יוכל ליהנות ממשבר הנדל"ן באמריקה ולזכות בהשבחות פנטסטיות. כמו כן, שער הדולר הנמוך כיום גורם לעסקה להיות אטרקטיבית ביותר".

בכדי להבין את חוקי המקום, יש צורך בהבנה של מספר מושגי יסוד למי שאינו בקיא בחוקיה של קייפ קורל: במקום שלושה סוגי מגרשים: מגרשים "יבשים" המוקפים מכל צדדיהם אדמה ללא תעלות מים או מעגנים, מגרשים "רטובים" הגובלים בתעלות חפורות שבהן זורמים מים מתוקים ובעלי מעגני סירות ומגרשים "מלוחים" שהם בעלי מעגני סירות יחד עם גישה למפרץ מקסיקו.

"אני גר בעיר הזאת 12 שנים ומכיר בה כל אבן" מתאר ממן "יש המון מגרשים בקייפ קורל ואני יודע לבחור את הטובים ביותר להשקעה באזורים המתפתחים ביותר בעיר. צריך להיזהר עם המגרשים האלה. למשל, ישנם מגרשים שעליהם התיישבו חיות מוגנות כגון נשרים וצבים ולא ניתן יהיה לבנות במגרשים אלו.

מה טווח הפער במחירים בין מה שהיה בעבר להיום?

אדמון ממן: "המגרשים "היבשים" היו 80 אלף דולרים למגרש ו-200 אלף ל"רטוב". מחירי המגרשים האלה ירדו בעקבות המשבר ל 4,000-9,000 דולר למגרש. בחודשיים האחרונים אנחנו רואים מגמת עלייה מאוד מהירה. מגרשים "יבשים" שעלו 80 אלף דולר וירדו ל-4, עולים עכשיו 12 ו-15 (אלף דולרים). מגרשים שהיו ב-200 אלף על מים מתוקים ירדו ל-9 ועכשיו אנחנו רואים אותם ב-28 אלף ומעלה".

מה התהליך לרכישת המגרשים? האזרח הישראלי נאלץ היום להתמודד עם המון בירוקרטיה?

אדמון ממן: התהליך הוא כזה. המשקיע רוכש מגרש ע"פ המלצתנו ואנו דואגים לכל הנדרש מול הרשויות האמריקאיות עד המימוש"

אבי קצב: "חשוב להבין שהרבה אנשים נכוו ממגרשים בארץ, כשקנו מגרשים חקלאיים ולוקח הרבה שנים לשנות את הייעוד. לעומת זאת, המגרשים האלה הם מגרשים של דונם לבניית צמודי קרקע, בכולם יש מים, חשמל וכתובת. הרוב הגדול נמצא בין בתים, זה לא באזור שאין בו בתים. כל המגרשים האלה הם בני דונם וכולם מוכנים לבנייה מיידית".

אבי קצב - סמנכ"ל

אבי קצב – סמנכ"ל

יכול להיות שמישהו ירכוש היום ובעוד חצי שנה ניתן יהיה כבר לבנות על המגרש?

אדמון ממן: "ההמלצה שלנו האם לבנות משתנה בהתאם לצרכים של המשקיע. אנחנו יודעים על כך שאפילו הבנקים המקומיים מציעים הלוואות עם 70% מימון בנקאי ואנו מנהלים את הליך הבנייה עבור המשקיע כולל מציאת שוכרים וניהול הנכס לאחר הבניה."

אבי קצב: "משום שהקונסטרוקציה היא מעץ, לוקח כחצי שנה לבנות בית קומפלט מהזמן שבו אתה מקים יסודות באדמה ועד הכניסה והכל בליווי שותף של החברה".

 לאתר החברה

About רון קסלר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: