Booking.com
יצירות אמנות של אבי נדב, קרדיט , יחסי ציבור

על אמנות ויודאיקה עם אבי נדב

אמן היודאיקה אבי נדב הוא דור שלישי למשפחת אמנים ירושלמית שקיבלו את הכשרתם בבצלאל. בסדנה שלו ,אבי מייצר כבר שנים כלי כסף בסגנון מסורתי בעבודה ידנית מוקפדת, ולאחרונה החל לעצב ולייצר קו רענן של פרטי יודאיקה, כלי שולחן ותכשיטים עשויים אלומיניום בשלל צבעים. אבי תמיד נכון לעשות פרוייקטים מיוחדים, בהם הלקוח שותף פעיל בהליך העיצובי.

בין לקוחותיו ניתן למצוא קהילות יהודיות ברחבי ארה"ב, בעבורן עיצב כלי קודש יחידים במינם  לבית הכנסת הקהילתי, ואף את מלון הוולדורף אסטוריה היוקרתי, שנפתח לאחרונה בירושלים, בעבורו עיצב ואף ייצר את המזוזות לחדרי האורחים. שלא כמו בעבודה בכלי כסף, הנעשית בצורה פרטנית בעבודת יד מסורתית, בקולקציה החדשה מאלומיניום יש הרבה עבודה הנדסית, וחשיבה מעמיקה על עיצוב מוצר. רבים מהמוצרים הם דו תכליתיים – חנוכייה שהופכת לנרות שבת, גביע הבדלה שאפשר לשחק עם חלקיו ולערום אותם כלגו. אבי משקיע מחשבה רבה גם באובייקט ככלי של משחק, כך שכל שימוש הופך לחגיגה של יצירה והומור.

 נפגשנו עם אבי במתחם שלו אשר ברחוב שלומציון המלכה ההומה הירושלמי ושוחחנו איתו על אמנותו.

מאת: חני שניידר

שנים שאתה פועל בירושלים. ספר מעט על ההיסטוריה המשפחתית שלך

השושלת המשפחתית שלי מתחילה במאה הקודמת, סבי היה צורף ועיצב תכשיטים למלך תימן. המשפחה כולה עלתה לארץ בשנות הארבעים והשתקעה בירושלים. אבי ז"ל היה מהבוגרים הראשונים של בית ספר בצלאל, האמנות טבועה בי עוד מגיל צעיר וכך אני ממשיך את השושלת המשפחתית.

 יצירתך כוללת יודאיקה מסורתית ומודרנית. מהו תהליך יצירתך ומה קדם למה? מה היה הרגע בו התחלת ליצור יודאיקה עכשווית?

לאחרונה החלטתי לשלב גם יודאיקה בסגנון מודרני. במהלך השנים היו לי הרבה רעיונות ועיצובים בראש והדבר בער בתוכי והחלטתי להוציא אותם לפועל. מאז הקולקציה הולכת ומתרחבת והיד עוד נטויה.

יצירותיך נמכרות בארץ ובעולם. מה מאפיין את קהל הלקוחות שלך?

אנו מוכרים ומעצבים בכל העולם ולכולם, אני עורך תערוכות  בעולם. מדהים לראות איך אנשים שבאים לארץ מחפשים אותנו ומגיעים אלי, יש לנו בגלריה מגוון מתנות הפונה לקהל לקוחות רחב ואנו מתאימים עיצובים ללקוחות המבקשים מוצרים על פי טעמם האישי.

אבי נדב ,דורות של אומנות - קרדיט יחסי ציבור

אבי נדב ,דורות של אומנות – קרדיט יחסי ציבור

האם מדובר בדתיים או לאו דווקא?

דתיים וחילונים כאחד.

בימים אלו אתה משיק קו תכשיטים. ספר לנו עליו

הרבה זמן אני משתעשע ברעיון של יצירת קולקציית תכשיטים והשנה החלטתי לרתום את עצמי לכך. את התכשיטים שלנו ניתן למצוא בשלל גוונים, ובמבחר עיצובים שכמוהם עדיין לא נראו בנוף העיצוב הישראלי. המגוון הוא ענק: לצד דגמים נועזים מאוד ובצבעים בולטים, יש גם פריטים מאופקים שמתאימים ליום יום.  ניתן לשנות ולבחור צבעים לפי טעם הלקוח ללא תוספת מחיר.

מהם מקורות ההשראה שלך כאמן? האם אתה מושפע מירידים בעולם? אמנים אחרים? סיפרות מקצועית? או הכל בא לך מדמיונך?

מקורות ההשראה שלי הן בעיקר  מהדמיון וממקומות שאני מבקר בהם בעולם, לדוגמה אני נמצא באירוע במקום מסוים אני רואה יין המוגש בגביעים ומיד חושב באיזה גביע הייתי מגיש את היין, רואה שמלה יפה וחושב על תכשיט שיכול להתאים, נמצא בארוחת ערב אצל חברים וחושב על הפמוטים שהיו משתלבים בוויטרינה וכך הלאה.

מהו תהליך עבודתך עד המוצר המוגמר?

תהליך העבודה לכל מוצר הוא שונה עם דגשים אחרים. לפעמים רעיון פשוט מתגבש למוצר ויש פעמים  שבקשה מיוחדת של לקוח מביאה אותי למוצר הסופי , הגימור הוא מאוד קריטי מבחינתי וחייב להיות מושלם.

בשבוע הבא בין התאריכים 9-11.9.2014 בין השעות 18:00-23:00 ,אתה מקיים בגלריות ברחוב שלומציון המלכה בירושלים השקה חגיגית של יצירותיך. מה אתה מכין עבורנו ?

אנו נשיק את קוו התכשיטים שלנו , נפגוש את צוות המעצבים, ניתן יהיה לסייר במפעל ולקבל טעימה של תהליך הייצור ונרים כוסית לקראת ראש השנה.

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: