Booking.com

על היוזמה של מפעלי בית עמנואל לשיעורי עזר מסובסדים לילדי ר"ג.

מאת: גיא פישקין

"עוד ילד או לא, זאת השאלה". על אותו מטבע בדמות הגיגיו המפורסמים של וויליאם שייקספיר במחזה "המלט", מתחבטים רבים מהורי ישראל בשאלה הניצחת האם להרחיב את התא המשפחתי או שמא להיוותר במסגרת מצומצמת. לצד ההיבטים הכלכליים והמוסריים שבשאלה הרי שבעידן הנוכחי בו הקריירה הופכת לחלק נכבד מחיינו, אותה סוגיה הופכת ליותר ויותר אקוטית.

חברת הבת של עיריית ר"ג - בית עמנואל"הרצון ליצור הרמוניה בין קריירת ההורים הרמת גנים לילדיהם" – בית עמנואל

אל אותו חלל המהווה מקור לדילמות קשות מנשוא עבור ציבור ההורים, נכנסת (בשנים האחרונות), מפעלי בית עמנואל הפועלת תחת חסותה של עירית רמת גן ומספקת שירותי העשרה ותרבות בשעות הפנאי לילדים, בני נוער ואף מבוגרים בשלל מסגרות חברתיות ברחבי העיר. הקונספט: מגוון פעילויות שנועדו מחד לספק להורים את השקט והזמן הדרוש לטובת עיסוקיהם ומנגד אפשרות לחיזוק האינטרקציה עם הילדים.

גורמים בבית עמנואל מציינים בין היתר את  הרצון ליצור הרמוניה בין קריירת ההורים הרמת גנים לילדיהם. אותו שילוב מבחינתם נעוץ במסגרות חינוכיות משלימות ענפות עבור אוכלוסיית הילדים החל מגילאי שלושה חודשים ועד שלוש שנים בדגש על חוויה מעשירה המספקת פתרון יעיל להורים.

בהמשך לכך, אחת מיוזמותיה של החברה מקורה תחילה בהתייחסות לגיל הרך המתבטאת במגוון רחב של חוגי התפתחות וסדנאות עבור נשים הרות החל מתקופת ההיריון המוקדם ועד לשלב זחילת העולל. הסדנאות עצמן נעשות בשיתוף פעולה עם "טיפת החלב" ומציעות שורה רחבה של פעילויות הן בנפרד עבור הנשים או בצוותא עם בן הזוג.

בין הפעילויות המרכזיות בהן תוכלו להיתקל ניתן למצוא סדנאות הנקה, פורומים העוסקים בשלבי ההתפתחות של הילד, פעילויות ספורט מגוונות לרבות יוגה לפעוטות עיסוי תינוקות. " הרעיון העומד מאחורי שלל הפעילות הוא קידום התפתחות מחד הפעוטות וחיזוק הקשר בין הורה לילד מאידך". מסביר אחיקם שושן, סמנכ"ל בית עמנואל. "החוויה המשותפת  מאפשרת להדק את אותו קשר וליצור אינטרקציה מיטבית בין הצדדים".

פעילות נוספת שזוכה לתהודה נרחבת בעיר הינה שחיית התינוקות בבריכת "דג הזהב" שבסמוך לספארי ובקאנטרי המקומי. בחברה מספרים כי הציבו לעצמם דגש לאפשר הזדמנות שווה לכל ילד או ילדה בעיר לרכוש את המיומנות הדרושה לשחייה ובכך לענות על שני צרכים: חינוך לפעילות ספורטיבית ובמקביל  יצירת חוויה מהנה הניתנת לשילוב גם בין ההורים והילדים. כן מפעילה בית עמנואל שני מעונות בשכונות רמת עמידר ורמת אפעל לרווחת אוכלוסיית הקטנטנים הכוללת חדר ג'ימבורי, חצר רחבה, מרחב זחילה, פינות העשרה ועוד. "זוהי הדרך מבחינתנו להעניק כלים להתחלה נכונה כצעד ראשון להתפתחות תקינה של הילד", מבהירים נציגי החברה.

לצד הפעילות השוטפת לגיל הרך, זוכה גם הדור הוותיק יותר בגילאי 3-6 למערכת ענפה של חוגים בעלי ייחודיות. כך למשל תוכלו למצוא ברשימת האפשרויות המוצעות לילדי רמת גן ספורט אתגרי, חוגי קדם אמנויות לחימה המעניקים את הבסיס והיסודות לענפים כמו ג'ודו וקראטה, התעמלות אתגרית, טרום בלט, קט סל, שעת סיפור, משחקי יצירה והרשימה עוד ארוכה. "התפיסה היא הוליסטית לחינוך הילד משלב הלידה ועד לבגרות", ממשיך לפרוס שושן את משנתו. "כחברה לתועלת הציבור חרטנו על דגלנו את הצורך לחשוף את ילדי העיר לתרבות ואורח חיים ספורטיבי ותרבותי, כזה שיסייע בטיפוחם והכנתם לחיים. אם בעבר תרבות פנאי הייתה שייכת לציבור המבוגרים, הרי שכיום לפחות בהקשר לרמת גן מדובר בזכות שניתנת לכל תושב העיר מגיל אפס לאורך כל חייו".

 לאתר בית עמנואל

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: