הקשר בין מע"מ לעוסק פטור, אתר - PIXABAY.COM, יוצר - jarmoluk

על הקשר בין מע"מ לעוסק פטור

במידה ואת/אתה עוסק פטור שנותן שירות למלכ"ר או עמותה, כדאי שתקראו טוב טוב את הכתבה הבאה. האם שמעתם על תקנה 6א לחוק מע"מ? הסעיף הזה יכול לגרום לכך שתשלמו מע"מ למרות שאתם עוסק פטור. אתר המומחה יצא לפגוש את דניאל יעקובזון ,מרצה במכללה למנהל ומומחה לחשבונאות והחזרי מס.

מאת: שירן חדד

לאחרונה קיבלתם את אישור ניכוי מס הכנסה מהגופים להם נתתם שירות בשנת 2014. חלקכם יראו שם סעיף ובו מפורט ניכוי שבוצע בשם המלכ"ר או העמותה לה נתתם שירות למע"מ, למרות שאתם עוסק פטור.

אז מה זה סעיף 6א'?

בהתקיים 3 תנאים, ינכו לכם מע"מ גם אם אתם עוסק פטור:

1. נתתם שירות למלכ"ר או עמותה.
2. עיקר הכנסתכם (מעל 50%) במהלך השנה הינה ממשכורת, גימלה או קיצבה (כלומר עיקר הכנסתכם היא לא מהעוסק הפטור שלכם).
3. אתם נמנים על אחד מבעלי המקצוע הבאים: מופע אמנותי, לרבות הנחיה במופע; בניית תפאורה או הכנתה; הכנת מבחנים, בדיקתם וכן ניהול מבחנים או פיקוח עליהם; הרצאה, הוראה, הדרכה, תרגול או השתתפות במופע שאינו מופע אמנותי; כתבנות או קצרנות; תרגום בכתב או בעל פה; כתיבה או עריכה;
פישור או חברות בועדות שהוקמו על פי דין. כמו כן שירותים של בעלי מקצועות אלה: אגרונום, אדריכל, הנדסאי, חוקר פרטי, טוען
רבני, טכנאי, טכנאי שיניים, יועץ לארגון, יועץ לניהול, יועץ מדעי, יועץ מס, כלכלן, מהנדס, מודד, מנהל חשבונות, מתורגמן, סוכן ביטוח, עורך דין, רואה חשבון, שמאי, בעל מעבדה כימית או רפואית, רופא, פסיכולוג, פיזיותרפיסט, רופא וטרינר, רופא שיניים או מרפא שיניים.

דניאל יעקובסון, קרדיט יחצ

דניאל יעקובסון, קרדיט יחצ

במידה ומקבל השירות ניכה לכם מע"מ למרות שעיקר הכנסתכם הינה מהעוסק הפטור, ניתן לומר שזו טעות ועליהם לתקן את טעותם, קרי לבקש מהם להחזיר לכם את המע"מ שנוכה בעבר. בעקרון מי שגבה את המע"מ בטעות צריך להחזיר לנותן השירות את המע"מ , והוא יקבל את המע"מ הזה חזרה מרשויות מע"מ כאשר הוא יתקן את הדו"ח שהגיש ובו שילם את המע"מ שנגבה בייתר.

כדי שלא ינכו לכם בעתיד את תשלום המע"מ, עליכם להגיש למקבל השירות הצהרה שבה אתם רושמים שעיקר הכנסתכם אינה ממשכורת, גימלה או קיצבה ואז הוא לא ינכה לכם את המע"מ.

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: