Booking.com
אפרת פוייר- תערוכה חדשה בתל אביב

על התערוכה "מאחורי הקלעים" של האמנית אפרת פוייר

בימים אלו מתקיימת תערוכה מרתקת בבית האופרה בתל אביב: "מאחורי הקלעים". התערוכה מתכתבת עם מניפסט האופרה ומציגה את הדמויות מאחורי הסצנות: האהבה, הטרגדיה והדרמה. נפגשנו עם האמנית אפרת פוייר האחראית על היצירות המורכבות והנפלאות הללו לשיחה "תיאטראלית" במיוחד:

מהו הרקע לאמנות שלך ומתי למעשה  החלה הרפתקת הפיסול שלך?

מאז שאני זוכרת את עצמי אני יוצרת,הייתי הציירת של גן הילדים ומאוחר יותר הציירת של הכתה ובית הספר ,למעשה יצרתי כל חיי.למדתי אמנות במכללה האקדמית למורים לאמנות בבאר שבע.ובמסגרות שונות נוספות כמו בעין הוד ,במוזיאון תל אביב, במסגרות פרטיות וסדנאות אמן בוונציה ובעין הוד. לאחר תערוכתי האחרונה בציור ,הפסקתי ליצור לעצמי ,רק לגופים ומוסדות שונים,לפיסול חזרתי לפני 6 שנים ואחרי יותר מ 20 שנה .תמיד ידעתי שבשלב מסוים בחיי אחזור לאהבתי הגדולה פיסול .

אפרת פוייר- התערוכה

אפרת פוייר- התערוכה

מה נותן לך השראה ליצירתך?

אני מושפעת מאוד מדמויות בתיאטרון ,באופרה ,במחול ומאנשים שאני פוגשת במהלך חיי.לפעמים אני מתחילה לפסל דמות מהתיאטרון ,למשל הפסל "מנוחת הליצנים" ,במהלך העבודה נסתי ל"הנפיש" את הליצנים לדמויות שאני מכירה בחיים, לרוח ולנשמה . בפסליי אני מושפעת מאוד מהאמן סלבדור דאלי ומפאבלו פיקסו,אני אוהבת את הדמיון והבלתי מציאותי ביצירות שלהם.

ביצירותיך את מסתירה טפח וחושפת טפחיים מעולמך העשיר ומהביוגרפיה האישית שלך, של חייך. מהי דרך העבודה שלך? והאם יש בכך אמירה?

בכל פסליי יש אמירה אנושית ,המבטאת את זווית הראיה שלי והמקשרת אותי לסביבה הרוחנית.למשל בפסל "המעגל" הרקדנים רוקדים בשיתוף פעולה ,דרך תנועת הרגליים והידיים  נוצר  המעגל ,הדומה  למעגל חייהם של בני האדם.

האמירה אישית המנסה להביע את הצד החיובי והאופטימי בחיים.

בעבודתך, על פי דבריו של אוצר התערוכה אודי רוזנווין, פסלייך "לא מדויקים פיזית ושאובים מעולמה הפנימי ומדמיונה" אנא התייחסי לתוצאת הפיסול ולייחודיות שבעבודתך.

הפסלים שלי אינם מדויקים מבחינה פיזית ,אני לא רואה חשיבות בדיוק בגודלם של האברים ובמיקומם,חשובה לי התחושה והחוויה שעוברת דרך הפסל למתבונן . איני משתדלת ליצור פסל "יפה "במובן הקלאסי, המטרה שלי להעביר תחושה ,תקוות ומחשבות.תקוותי שהאדם העובר ליד פסליי,יעצור ויחשוב : מה הוא מביע ,למה?….. שישאל את עצמו שאלות ……

התערוכה החדשה - אפרת פוייר

התערוכה החדשה – אפרת פוייר

 בימים אלו את מציגה תערוכת יחיד ראשונה שלך מזה שנים בבית האופרה בתל אביב. מהו המסר החזק ביותר שתרצי להעביר לצופה?

תעצור ,תתבונן, תנסה לחפש ,מה עומד מאחורי הפסל המוצג המגביל לחיים וליחסים בין בני האדם ובין האדם לעצמו…תחשוב! ואולי תדמיין בדמיונך מצבים דומים בחייך ובחיי סביבתך.

אפרת פוייר - תערוכה חדשה

אפרת פוייר – תערוכה חדשה

היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר שנים?

מקווה מאוד להמשיך לפסל ,לחזור לצייר,להתפתח ,וגם לראות את פסליי מוצגים במקומות שונים בארץ ובעולם (היום מוצג פסל במנהטן אצל אספן אמנות ובסינגפור ואספנים שונים בארץ) ומקווה שירכשו את פסליי,כדי שיתאפשר לי להמשיך לפתח ולהתפתח.

אפרת פוייר – “מאחורי הקלעיםפתיחה חגיגית :

יום שלישי, 19.1.2016 בשעה :19:30 בבית האופרה ,

המרכז לאמנויות הבמה שד’ שאול המלך 19, תל אביב

אוצר: אודי רוזנויין

שעות ביקור בתערוכה: א-ה 08:30-20:30 יום שישי: 08:320-12:30 ובעת המופעים לפרטים ולרכישה: 050-2283036  03-6446327

נעילת התערוכה: 13.2.2016

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: