Booking.com
דיויד בוטנרו,מנכל ASKIMO, קרדיט יחצ

על חשיבות השימוש בטלוויזיה למומחים

למה חייבים המומחים של היום לרתום את מסך הטלוויזיה לקידום עסקיהם? איך מסייע האינטרנט להפיץ את הידע? למה בכלל חשוב שלכל מומחה יהיה ערוץ עצמאי משלו? וכיצד משדרים מהמרפאה/קליניקה/משרד ישירות לקהל הצמא למידע. אתר המומחה יצא לפגוש את דויד בוטנרו מנכ"ל מייסד של ASKIMO- Broadcasting your expertise.

מאת: קובי ברדה

ראשית נבקש להבין מהו השירות של "משדרים מהבית את ערוץ הטלוויזיה העצמאי שלי" באסקימו?

אסקימו הוא מרכז ידע בינ"ל המהווה נקודת מפגש של מומחים וגולשים. הפלטפורמה הזאת מאפשרת לנתב את הידע הרב שנמצא בראשם של אותם מומחים לאותם אנשים המחפשים להסתייע בתחום הרלוונטי למומחיותם.

איך זה פועל הלכה למעשה?

הרעיון של השידורים החיים הוא שכל מומחה יכול להקים לעצמו תחנת שידור מהבית ובאמצעותה לשדר תכנים בשידור חי ובכך למעשה ולייצר אינטימיות עם הלקוחות ולאפשר להם לשאול שאלות בצ'אט. המומחה יכול תוך כדי השידור לבחור את הפורמט הרצוי לו (בצורת הרצאה תכנית אירוח וכו') .

כל התוכניות מוקלטות ובעצם הופכות אחר כך להיות "אוניברסיטה משודרת" עבור המומחה 24/7 במסגרת ספריית VOD.

הלקוחות שמגלים עניין, מתגבשים לקהילה של אותו המומחה באמצעות הצטרפות לשירות מעקב ואז להיחשף לתכנים בין אם המדובר בלקוח חדש המחפש מידע המתאים לו או בין המדובר בכל בלקוח וותיק המבקש להאזין להרצאות שלו.

מהם היתרונות של ערוץ הטלוויזיה אסקימו לאותו המומחה המשדר בערוץ העצמאי שלו?

יש הרבה יתרונות בשירות הזה. הראשון הוא שהמומחה מייצר יחסים אינטימיים ורציפים עם הגולש באמצעות יצירת רשימת עוקבים שמצטרפים לקהילה שלו. הערוץ מאפשר את הפצת התכנים ,יכול הצעה של שירותי ייעוץ או כל דבר אחר. המומחים שיתמידו לשדר מהערוץ שלהם בתדירות של יום קבוע בשעה קבועה, מייצרים הרגלי צריכה של מידע אצל הלקוח ונאמנות. הרגע שהלקוח מתרגל לצרוך את השירות החינמי , מכאן הדרך לייעוץ פרימיום בתשלום מתקצר.

מעבר לכך חשוב להדגיש כי כל מומחה מקבל יחד עם הערוץ העצמאי משרד וירואטלי דרכו הוא יכול לשדר וגם לקבל את כל הנתונים על העוקבים שלו ,סטטיסטיקה ומידע שלם על הגולשים המתייעצים תוך מתן אפשרות יעילה ונוחה לגולש לסלוק את כרטיס האשראי שלו כנגד השירותים אותם הוא צורך מהמומחה.

מהם הדרישות לשידור שכזה והאם הפעלת הערוץ מחייבת מומחיות במחשבים או בתקשורת?

המערכת נבנתה בממשק שיהיה מאוד ידידותי הן למומחה המפעיל והן ללקוח. הרעיון הוא שלקוח שמחפש תשובה מוסמכת מרופא, עו"ד, יועץ זוגיות או מנהל פיננסים יוכל להקליד את השאלה , לפתוח יומנים ולתאם מפגש ללא חסמים של מרחק (שמאוד מועיל למומחים הפעילים ברשת העולמית של ASKIMO) , פקקים, מציאת חנייה וכו'.. האופציה הזאת בעצם "משטחת" את המרחב בו אנחנו נמצאים ומאפשרת למומחה למשכנתאות מירוחם לתת יעוץ לגברת מגבעתיים ולבטל בכך למשל את הצורך ב-"משרד אינטרנסים" באזור המרכז.

מנקודת המבט של המומחה, למה הוא צריך לשדר בערוץ משל עצמו?

בעידן שבו רוב המידע נצרך באמצעות האינטרנט והרשתות החברתיות חייב כל מומחה להיות חלק מתוך האפשרות לשדר ולהעביר את המסרים שלו לקהל. אף אחד לא צפה מה יעשה סרטון קצר של חייל אנונימי בשם דוד מהנח"ל והפורמט של הרשתות החברתיות יכול לייצר חשיפה נפלאה למומחיות של אותו בעל מקצוע כאשר בנקודות השיא יכולות להפוך לנושא שאלפים ואולי עשרות אלפים נחשפים. מעבר לכך, תכנים המלווים בווידאו זוכים לתעדוף במנועי החיפוש ובדגש על "גוגל" ומקדמת את אותו המומחה במילות חיפוש או מחרוזות חיפוש ברשת.

כלומר התוצאות יותר איכותיות במדדי החיפוש?

בהחלט כן! מעבר לכך תוצאה בווידאו מאפשרת ללקוח המחפש את רמת הקרבה ואינטימיות שאיננה מאופיינת בכתבה של טקסט בלבד. מחקרים מראים שיחס ההמרה לרכישה עולה בצורה תלולה כאשר הלקוחות רואים את המוצר או מאזינים לשירות, ובכך למעשה אנו מגדילים את מזוודת הכלים שעומדים לרשותו של המומחה הן ברמת המוניטין ברשת והן ברמת גיוס לקוחות חדשים.

והשאלה הכי חשובה מתייחסת כמובן כמה זה עולה לי…

אנחנו באסקימו שואפים להגדיל ככל הניתן את בסיס המומחים ואת הידע שניתן לקבל באתר. ההקמה הבסיסית של הדף למשתמש כלל לא תעלה כסף. במידה והמומחה מעוניין להשתמש במערכת סליקת תשלומים כנגד הייעוץ אותו הוא נותן בתשלום, הוא ישלם עבור מנוי משודרג ככה שבסופו של דבר התשלום הוא זניח ברמה של כמה מאות ₪ בשנה.

לאתר ASKIMO

לדף הפייסבוק של  ASKIMO

YOUTUBE של אסקימו

 

 

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: