Booking.com
דורי שבת,קרדיט יחצ

על חשיבות כלי עבודה מתקדמים ברשתות החברתיות.

כל מי מאיתנו, המנהלים שיווק בעסק ,יודע עד כמה זה קשה להבין מהם הכלים האפקטיבים ביותר לשיווק והגדלת המכירות לעסק.

אתר המומחה יצא ללקט תובנות עם דורי שבת סמנכ"ל פיתוח ב LikeiD.

מאת: מיכל פרנקו

מהם האתגרים העומדים בפני מי שמנהל את השיווק של העסק שלנו בימים אלה?

"תוכן, הרבה הרבה תוכן" מספר דורי ומרחיב " מקורות התוכן ובייחוד כמויות התוכן אשר מגיע מהרשתות החברתיות יוצרים מצב שבו תהליך איסוף המידע ברשת והטמעתו בערוצי השיווק לוקח המון זמן. מעבר לכך לא תמיד ניתן לאתר את המידע ולהגיב לו בזמן". מעבר לכך מציין דורי כי " הפידבקים שמתקבלים מהקהל הם שהתהליך העצמאי שהם עושים מסורבל וארוך, מה שלא מאפשר לנו לאתר הזדמנויות או להגיב במהירות לנסיבות המשתנות." גם לגבי דרך הפעולה של מנהל השיווק הוא מציין בצער כי "מדובר לרוב בשיטה של טלאי על טלאי אשר כוללת כיתוב תזכורות ביומן, התייעצות עם קולגות, שליחה של כתבה כקישור ורק לאחריה להחליט האם לפרסם ובאופן כללי בילוי של זמן רב מדי בזירות השיח כדי ללקט מידע".

אם כן איזה טיפים ניתן לתת לעמידה ביעדים?

"קודם כל לעסקים קטנים / בינוניים, הייתי ממליץ לייחד זמן קבוע מראש, פעם או פעמיים בשבוע לארגן את התכנים ולתכנן את מועד פרסומם בערוצי השיווק" ומחדד "אספו סיפורים מהעסק ובכלל זה מכתבי המלצה, צילומים בסטילס ובווידאו, תרחישים בהם טיפלתם עם הלקוחות שלכם וטיפים מועילים ללקוחות " בקשר למקורות ברשת הוא ממליץ שיש " לצור אקסל עם מקורות תוכן שיכולים להיות רלוונטיים ללקוחותיכם  ולתעדף את המקורות העשירים והרלוונטים יותר". לא פחות חשוב הוא מתי לפרסם את התוכן מציין שבת ומרחיב " בדקו את הפידבקים שקיבלתם (לייקים, תגובות, שיתופים וכו') ונסו להבין כמה קיבלתם וכמה מהר זה קרה. גם בהקשר זה יהיה נכון לערוך פעם / פעמיים בשבוע את המסקנות ובכך לייצר מסד נתונים להשוואה".

האם אין שום פתרון טכנולוגי שיוכל להחליף את כל עבודת התחקיר והפרסום הידני?

"בטח שיש" מציין דורי ואומר "אנחנו למשל פיתחנו מערכת אוטומטית לניהול איסוף ואופטימיזציה של התכנים לערוצי השיווק" ומרחיב" ״זיהינו כבר מזמן שבעלי עסקים, או מנהלי דפים עסקיים, עוברים בכל יום על הרבה כתבות ופוסטים המתפרסמים ברשת ובסופו של יום, 80% מן התכנים הם לא שימושיים, לכן, אם לא משתמשים בטכנולוגיה לצורך כך, אנחנו ממליצים לכל אדם לנסות ולמנן את הבדיקה של התכנים המגיעים ממקומות אשר בדרך כלל לא רלוונטיים – ידיעות גדולות בתחום -אשר עשויות להיות מקור לתכנים שיופצו בערוצי השיווק שלנו, בדרך כלל מגיעות למרבית הערוצים, כך שבדרך כלל לא מפספסים אותן." ומרחיב בקשר למוצר: " מערכת השיווק של LikeiD מורכבת מחמישה חלקים המרכזים בתוכם את עולם השיווק השלם.  וכוללת סטטיסטיקות מכלל ערוצי השיווק – לצורך איסוף ניתוח ותובנות , מערכת לבניית אתר\דפי נחיתה, ספריית תוכן על פי סגמנטים, תזמון תוכן חכם לרשתות החברתיות ולרשימת התפוצה (דיוור) בלחיצת כפתור,אפליקציות (תחרויות / קופונים ועוד), ולראשונה, אנו מציעים כלי שהיה זמין לעסקים גדולים בלבד (בגלל המחיר הגבוה) והוא ניטור שיחות ברשת לניהול מוניטין. הכלים הללו מיועדים הן למקצוענים בתחום ניהול מדיה דיגיטלית והן ללקוח הקצה".

מה בקשר לרשתות החברתיות כיצד ניתן להתמודד עם ביקורות שם?

"שאלה מצוינת" הוא משיב ומחזיר אותנו לימי מחאת הצרכנים הגדולה בשנת 2012 " יום שבת, בחור ישראלי העונה לשם יואב רוקח פן, מעלה צילום של פסק זמן אותו הוא רכש במחיר של 69 סנט או שני שקלים ושישים אגורות בערכי השקל דאז ומצית בסוף השבוע מהומה ברשת שמביאה ביום למחרת לירידה של 3.5% בערך המנייה ,איום בחרם צרכני ונזק אדיר למוניטין!!!

בגלל פוסט אחד עם מקדם ויראליות מהיר ועוצמתי נחרבה עבודה של עשרות שנים על מותג. המהירות בה מוניטין יכול להיהרס יכולה להיות כזו שיהיה קשה לשקם". כדי להתמודד עם ניטור שיחות ברשת מציע דורי " להשתמש בכלי ניטור שיחות כמו זה שקיים ב LikeiD לדוגמה, אשר מתריעים בזמן אמת על כל תוכן אשר קשור לפעילות שלכם ומתפרסם ברשת. במידה ויש כלי כזה בעסק, ניתן להתערב בשיחות הרלוונטיות בלבד מבלי שתצטרכו לקרוא את כל שאר השיחות (או לא לדעת על חלקן בכלל). בכל יום מחדש, אנחנו רואים כי אנשים מזהים שיחות שמאוד רלוונטיות לעסק שלהם, הכוללות תוכן חיובי או שלילי על העסק שלהם ואפילו הזדמנויות עסקיות. יעילותה של המערכת הזאת מתמקדת במשוב מהיר ויכולת בקרת נזקים או ניצול הזדמנויות על דברים שנכתבים ברשתות החברתיות ובאינטרנט בכלל."

LIKEID

LIKEID


לסיכום, זמן הוא המשאב היקר ביותר בימנו אנו, נצלו את הזמן בקפידה ובחרו במה לעסוק ובמה פחות. כלים טכנולוגים עשויים לייעל את העבודה ולאפשר גם לבצע דברים אשר מחייבים טכנולוגיה (כמו תזמון, ניטור, אפליקציות ועוד), אך גם אם בחרתם לעשות את העבודה באופן ידני, הקפידו ליישם לכם כללים מנחים אשר יהפכו את המשימה לפשוטה יותר.

לאתר LikeiD

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: