Booking.com
יקב היוצר

על יקב היוצר – יין מעורר השראה

לרגל השקת  יקב "היוצר" – המציע יין שהוא יצירת אמנות ומעודד יצירה ישראלית, יצא אתר המומחה לפגוש את אמן היין פיליפ ליכטנשטיין, כדי לשמוע ממנו על  3 הסדרות החדשות שהשיק היקב :בראשית, Virtuoso  ו-Lyrica.

 

תוכל לספר לנו מה המטרה המוצהרת של הסדרות?

המטרה המוצהרת שלנו היא "לתת לטעם הפרי לשלוט בתמהיל הטעמים, על פני הדומיננטיות של טעמי העץ". כל היינות עברו מגע ארוך מאוד עם עץ אלון, אולם עברו תהליכים של בחירת סוג וגיל החביות בכדי לשמור טעמי החבית, אך לא למחוק את ביטויו של כל זן וזן.

סדרת בראשית – מבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים : קברנה, מרלו ושיראז. ובנוסף זן לבן אחד – סוביניון בלאן.  הסדרה היחידה עם מקור רב של ענבים מאותו זן, כולם נבצרו בהבשלה מלאה. היינות מורכבים מזן אחד שמהווה לפחות 85% ממקור הענבים. היין יושן בחביות עץ אלון למשך 12 חודשים והענבים נשארו במגע עם הקליפות שבוע בלבד, במטרה להביא יינות יותר בשלים ויותר נגישים. (מחיר ברשתות השיווק 40₪)

סדרת Virtuoso רב היינות מיקב יחידני. הסדרה מבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים : קברנה, מרלו ושיראז. הענבים אחרי קבלה וריסוק קוררו לביצוע השריה קרה ונשארו במגע עם הקליפות למשך כ 3 שבועות. היין יושן בחביות עץ אלון למשך 18 חודשים. עיצוב סדרת Virtuoso נעשה בקפידה ובייחודיות ומגיע השראה מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל זכוכית בוטיק בצרפת ותווית המשלבת אלמנטים כמו הבלטות ופוייל זהב עדין המקנות לבקבוק מראה ייחודי ובולט על המדף. (מחיר ברשתות השיווק 40-50 ₪ )

סדרת Lyrica – הסדרה  היוקרתית בנויה על זנים ים תיכוניים בעיקר "צרפתיים" – בשלושה יינות 'זנים טהורים' ויין אחד שהנו ערבוב של שלושת הזנים  של דרום צרפת. רוב היינות מכרם יחידני. הסדרה כוללת מספר זנים מובחרים- ארגמן,סירה, מורבדר, GSM (גרנאש-סירה-מורבדר). הענבים אחרי קבלה וריסוק קוררו לביצוע השריה קרה ונשארו במגע עם הקליפות למשך כ 3 שבועות. היין יושן בחביות עץ אלון למשך 24 חודשים. (מחיר בחנויות היין המובחרות 89 ₪ )

שף ניר צוק,יקב היוצר

שף ניר צוק,יקב היוצר

תוכל לספר לנו עוד על יקב היוצר?

"היקב החדש הוקם בהשקעה של כ-7.5 מיליון ₪, הכרמים משתרעים על פני מאות דונמים מחבל לכיש בדרום ועד צפון הארץ וצפוי להפיק כ-400 אלף בקבוקים בשנת 2016, 650 אלף בקבוקים בשנת 2017 וכמילון בקבוקים בשנת 2018. " המסע שלי בעקבות יין היוצר החל לפני כשבע שנים שעה שלמדתי את סודות המסורת הצרפתית של ייצור היין באוניברסיטת מונפלייה. החלום שלי היה לעלות לארץ ולהביא את הניחוחות והעונג החושי מכרמי פרובנס להרי ירושלים. בשנים האחרונות החלתי יחד עם משפחת שור בעלי יקב ארזה, מהיקבים הוותיקים בארץ, לעבוד  על מהפכת איכות נוספת ליצירת יין פרימיום חדש ויצירתי. במסגרת מהפכת האיכות , הייתי מעורב אישית בטיפול בכרמים כדי להבטיח התאמה של הזנים לתנאים הארץ-ישראלים ויצור סדרות יוקרתיות המבוססות על זנים ים תיכוניים ייחודיים שזכו לפרסים בארץ ובעולם.

יקב היוצר

יקב היוצר

מה הייתה ההשראה שלך?

ניסיתי  לתת סגנון וכיוון ליינות שהינם מוסברים ומובנים ולא צריך להעבירם טקס מיוחד לפני הגשתם, למעט המורבדר המצריך אוורור טוב טרם הגשתו על מנת לתת את מיטבו. היינות עברו מגע ולעיתים ארוך מאד עם עץ האלון, אך כל הזמן הושם דגש על "שמירת הפרי" בבחירת גילן וסוגן של החביות.

מה המכנה המשותף?

שלוש סדרות: בראשית, Virtuoso  ו Lyrica. בעיקר יינות אדומים, יש גם סוביניון ויינות לבנים מתוכננים אבל בגדול היקב צבוע באדום. כל הסדרות מבוססים על יינות זניים כמו ב"עולם החדש" ולא על אזוריים ומסורתם כמו ב"עולם הישן".

בכל אחד מהיינות המטרה המוצהרת הייתה לא לתת לעץ להשתלט על היין, החבית אמנם מורגשת ביינות אך לא מוחקת את ביטוי הזן. היינות בהגדרתם אינם מכרם יחידני או אזור מוגדר למרות שבפועל כמעט כל היינות של שתי הסדרות הגבוהות עונים להגדרה "כרם יחידני".

לעוד פרטים ניתן ללחוץ פה

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: