Booking.com
סייברקאמפ Big Idea

על מחנה הסייבר שיתקיים בחופשת החנוכה

שוחחנו עם ניר גד, סמנכ"ל השיווק של "רעיונות גדולים בחינוך" על מחנה סייבר שיתקיים בחופשת החנוכה למשך 3 ימים.

CYBERCAMP הוא ההזדמנות להשתלב בתחום הסייבר המרתק שכובש מקום של כבוד בהיי טק העולמי. 3 ימים מסחררים שישימו את החניכים: בנים ובנות, במרכז מפת הסייבר העולמית .

שמעת על תקיפות סייבר בחדשות ואף פעם לא הבנת במה מדובר?

התוכנית הינה ייחודית ופותחה על ידי טובי המומחים בארץ, עם דגש על החוויה והידע המקצועי המתקדם אותו מקבלים בסוגי תקיפות סייבר והגנה מתקדמת על מערכות, מחשבים ורשתות .

זו הפעם השלישית בישראל, בה משתתפי CYBERCAMP, בנים ובנות, מתרגלים הגנת סייבר במתקן סייבר-ג'ים, ארנה להדמיית התקפות האקרים המשוכללת בעולם, והשנה שמים דגש מיוחד על השתתפות בנות במחנה.

ב- CYBERCAMP מקבלים תפקיד מפתח במחלקת ההגנה של חברה בינלאומית, חווים תקיפת סייבר אמיתית, מתמודדים עם אתגרים טכנולוגיים, מגנים על המחשב ומצילים את הרשת !

אני מבין שזה לא המחנה הראשון מסוגו שאתם עושים, מה המטרות שהצבתם לעצמכם לחנוכה הקרוב?

השנה שמנו לנו למטרה להביא לסייברקמפ יותר בנות !! כן, זה נתון ידוע כי במקצועות הטכנולוגיים בכלל , ובסייבר בפרט מתעניינות ,בנות המין היפה, פחות . אולם בשנים האחרונות אנו עדים להיפוך במגמה ובמהלך המחנות הקודמים הצלחנו לשלש את כמות הבנות שהתעניינו, הגיעו, נהנו והחליטו כי מצאו תחום עניין חדש ומרתק שיועיל גם לעתיד.

אז מה הסיבות שהביאו לעליית אחוז הבנות בסייבר? ראשית, אין כל צורך בידע קודם , לא בסייבר ולא בתכנות, יש קבוצת מתחילים במחנה וההתקדמות במהלך שלושת הימים היא עצומה. שנית, גם במשרד החינוך שמו להם למטרה להגביר את העניין של הבנות בתחומי ההיי טק והסייבר והחשיפה בבתי הספר גדלה כמו גם הפניית הבנות למקצועות הטכנולוגיים, כך העשרה במהלך חופשים תורמת המון לידע, חווים התקדמות גדולה הרבה יותר ממה שניתן להתקדם בבית הספר, לומדים דברים חדשים והכי חשוב נהנים.

וגם מכיוון שהסייברקמפ הוא חוויה מעצימה שמתגברת מסמינר לסמינר, המגמה החיובית מתעצמת ואנו צופים ליותר ויותר בנות שיגיעו למחנה. אולי אפילו בכמות זהה לזו של הבנים ? ! ?

סדנת סייבר משתתף

סדנת סייבר משתתף

ספר לנו על תכנית המחנה ?

כדי להכין את החניכים לאתגר שמחכה להם בזירת ההדמיה, יעברו הכשרת סייבר במעבדות המחשבים של BIG IDEA, בהובלת צוות מדריכי Cyber מנוסה, לפי תכנית שפותחה על-ידי בוגרי יחידות הסייבר של צה"ל.

במהלך המחנה, כל אחד יקבל תפקיד במחלקת אבטחת מידע בחברת טכנולוגיה גדולה . בערב הראשון ייצאו לסיור מקדים ב-Cyber Gym כדי ללמוד על המערכת ולראות Demo של מתקפה והגנה. .

בערב השני, כשיהיו מוכנים לאתגר הגדול, יכנסו לזירת האימונים ויישמו את כל מה שלמדו על מנת להגן על המחשב ועל הרשת ולמנוע מההאקרים מלפגוע בחברה שלהם .

מהו היקף ההכשרה? כ- 20 שעות אקדמאיות, כולל הדרכה והתנסות אישית, התנסות בזירת האימון, והרצאת אורח מבכירי תעשיית הסייבר בישראל. מסלולים שונים למתחילים ולמתקדמים.

בנוסף להדרכות, יעברו החניכים פעילויות מגבשות וייצרו רשת של קשרים עם חבר’ה טכנולוגיים אדירים מכל הארץ . בסוף המחנה, תוענק תעודת סיום התמחות סייבר. כדאי לשמור עליה היטב! היא תסייע להתברג לתפקיד הראשון בתעשיית הסייבר הישראלית (והמובילה בעולם)

 

למי מיועד: כיתות ז' עד יב'

מתי: חופשת חנוכה, 8- 10 בדצמבר 2015

מחיר: 1850 ₪

הכשרת הסייבר, לינה וחוויות : בכפר הנוער מאיר שפיה (ליד זכרון יעקב )

זירת הדמיית מתקפות סייבר : במתקן cyber gym במתחם האנרגיה סמוך לחדרה .

ליצירת קשר: 03-5285177

למחנה סייבר והרשמה און ליין: לינק לדף המחנה

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: