Booking.com
תערוכת יחיד,ד"ר עמיקם

על תערוכת היחיד של ד"ר דורית עמיקם – "אישה"

ד"ר דורית עמיקם הינה מדענית (אונקולוגית מולקולארית ), יוצרת רב תחומית, ציירת, מרצה וסופרת.

התופעה של נשים חזקות תמיד העסיקה והקסימה את דורית. נשים שהתגברו על מהמורות החיים ונאבקו בדרכן באירועים סוערים, בעולמן המקצועי והאישי, ובזמן שעשו זאת חיזקו את עצמן ואת סביבתן. את עולמינו.

רגשות ורעיונות אלו של האמנית בנוסף לניסיונה האישי והמקצועי כמדענית וחוקרת באים לידי ביטוי בציוריה, בצבעים המגוונים, ברקעים, בדמויות ובתכשיטים שמקשטים את הנשים. הנשים שלה מוצגות כמושכות, חזקות, גאות, אינטליגנטיות ומסתוריות.

ציוריה של דורית נוצרים מן הזווית של חיזוק ודווקא של נשים חזקות.

הטכניקות ביצירות האמנות שלה מגוונות, וניתן לראות באתר האמנות שלה גלריות שונות של צילום משולב עם ציור, שימוש באבני פסיפס עם שמן אך בעיקר שמן על קנבס.

הגלריות המגוונות באתרה מספרות את סיפורן של נשים ברחבי העולם, ההיסטוריה וההווה, החל מקיסרית סין המסורתית, נשים עוצמתיות אשר התמודדו במצדה עם תהליך נפילתה והאישה של היום.

ציוריה של דורית עמיקם נוצרים מן הזווית של חיזוק ודווקא של נשים חזקות ונוצרים בשלושה מקומות בעולם בהם יש ברשותה סטודיו: בדרום קרולינה בחוף המזרחי של ארה"ב , במדינת וושינגטון בחוף המערבי של ארה"ב ובזיכרון יעקב בישראל.

בתאריך 27.11.2014 בשעה 19:00 ,תתקיים פתיחה חגיגית של תערוכת היחיד שלה "אישה" אותה אוצרת אביבה שמר,  התערוכה תוצג במהלך חודש דצמבר בגלריה החדשה בבית אבא חושי בחיפה.

נפגשנו עם דורית לראיון מעצים במיוחד

 מאת: חני שניידר

כיצד החל "רומאן" היצירה שלך באמנות פלאסטית?

בין האגמים במדינת וושינגטון בארה'ב כאשר לקחתי פסק זמן ממדע, התחיל לבצבץ הצורך לצייר…עדיין לא ידעתי מה, איך, איזה מדיום והאם אני בכלל מסוגלת להחזיק מברשת ביד… ואז יום אחד על הסירה בעת הדיג פתאום התבהר והתברר לי הכל…ידעתי..ידעתי שאני רוצה לצייר נשים עם יופי פנימי וחוסן פנימי. נשים חזקות. ולמרות שתיכננתי לקחת שיעורי ציור שם בעיר הקרובה. דחיתי זאת מחודש לחודש ומשנה לשנה עד אשר הבנתי שאינני רוצה ללמוד מאף אחד ואם אפשר אינני רוצה להיות מושפעת מאף אחד… בסטודיו שלי שם, יום אחד, פשוט עמדתי מול הקנבס עם שלל צבעי השמן שבחרתי וזהו…התחלתי לצייר…ונהניתי מחווית הציור, מריח הקנבס. מריח צבעי השמן ומן התוצאה…מאז אני שבויה…

ד"ר דורית עמיקם

ד"ר דורית עמיקם

כיצד היית מגדירה את ז'אנר היצירה שלך?

פשוט שלי ובשבילי וזה בונוס שאחרים אוהבים ונהנים-כיוון שיש מגוון של שמן על קנווס, מדיה מעורבת של ציור במחשב על צילומים שלי, שמן ופסיפס..קשה להגדיר אך אולי חלקו של הז'אנר מתקרב לאבסטרקט אקספרסיוניזם.

*לאחרונה הוצאת ספר "אישה ואגם" , הספר מוצע למכירה באמזון וזכה למדרג גבוה.

http://www.amazon.com/A-Woman-Lake-Dorit-Amikam/dp/0615847137/ref=cm_rdp_product_img

ד"ר דורית עמיקם - תערוכת יחיד

ד"ר דורית עמיקם – תערוכת יחיד

במה עוסק הספר והאם ייתורגם בעתיד לעברית?

ספרי, הוא סיפור מרתק על מדענית, בעלת מוניטין בינלאומי, יפיפייה ומצליחה אשר מוצאת את עצמה עומדת  בפני אתגרים דרמאטיים בחייה. בזמן שהיא מתמודדת עם אתגרים אלו,

החיים מזמנים לה מאורעות נוספים, הגורמים לה לגייס את כל כוחות נפשה, יכולותיה וחוסנה הפנימי כדי לנווט את חייה ובין סודותיה.

תוך כדי צעידתה האמיצה במבוך הפתלתל  והמאתגר אשר החיים הציבו בפניה, נקרות בדרכה אהבות חדשות בחייה האישיים והצלחה והכרה בעולמה המקצועי.

במסעה בשביל חייה, בשלוש יבשות, היא מפסלת את גורלה ועתידה בתעוזה ובאומץ.

בעשותה זאת היא מתרגמת את הרגשותיה ומחשבותיה להחלטות הרות גורל כאשר היא מיישמת את פילוסופיית החיים אותה היא מפתחת במהלך דרכה בחיים.

עם הבטחות  חדשות  ומרגשות אשר גורלה מזמן לה ,היא מעשירה את  עולמה האישי עם תשוקותיה, תקוותיה וחלומותיה…סיפור מעצים!

כן, אני שוקלת לאור בקשות ופניות לתרגמו לעברית, למרות שיש לא מעט ישראלים שמזמינים אותו מאמזון וב-18 וה-19 לדצמבר יימכר הספר ביריד היוצרים במרכז פנורמה בחיפה

*היכן את רואה עצמך בעוד כמה שנים עם היצירתיות המתפרצת?עוד תערוכות? עוד ספר?

וודאי..זה חלק ממני…עוד תערוכות, עוד הרצאות בכינוסים בינלאומיים, עוד הרצאות ב-BOOK CLUBS על הספר בארץ ובחו"ל וספר , נובלה, שני כבר מתבשל…

תערוכת אשה

תערוכת אישה

אתר האמנית:

http://www.doritamikam.com/

בית אבא חושי

רח' אבא הילל סילבר 71 חיפה

שעות ביקור בתערוכה:א'-ה' 17:00-20:00

יום שישי

התערוכה תוצג עד ל:24.12.2104

 

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: