Booking.com
דוד מונסונגו - תערוכת צילומים

על תערוכת הצילום LOVE CARE & COMPASSION

בימים אלו  מוצגת  תערוכת היחיד של האמן דויד מונסונגו   LOVE CARE & COMPASSION חורף יפני – צילומים ושירים בבית גבריאל אשר על הכינרת.

ספר בקצרה מה יוצג שם ומדוע?

התערוכה עוסקת במסע שלי אל החורף היפני לאזור ההררי נאגאנו בצפון יפן בו חיים קופי המקוק המכונים בפי היפנים קופי השלג ולאי הצפוני הוקאידו  שבתקופת החורף ניתן לצפות שם בעגור אדום הכתר (זן נדיר של עגור בתקופת החיזור) ובעוף דורס מרשים במיוחד עיטם  שטלר ובעלי חיים נוספים החיים באזור.

אתה מצלם במקומות ייחודיים שלעיתים ישראלי לא "דרך בהם". האם אין בך פחד להתנסות לראשונה במקומות אלו?

אני מנסה להגיע לכל מקום שניתן על פני כדור הארץ, ולחוות ולתעד את בעלי החיים המיוחדים באזור. לעיתים זה כרוך בסיכון, אבל אם לומדים את האזור ועושים את ההכנות הנדרשות אז הייתי אומר שזהו סיכון מחושב. אין לי יומרות או כוונות להתגרות בטבע, כל רצוני הוא להתבונן בפלאות הטבע ולהרגיש אורח בקרב בעלי החים שהם אדוני המקום.

צילום - דוד מונסונגו

צילום – דוד מונסונגו

כצלם  שצילם ומצלם חיות בכל העולם. מהן לדעתך התכונות שצריכות לאפיין צלם טבע וחי?

סובלנות, היכולת להתבונן מבלי להיות מעורב וללמוד את התנהגותם של בעלי החיים, אהבה גדולה לטבע, הכרה כעוצמותיו  והיכולת להתרגש כל פעם מחדש.

‏‏דוד מונסונגו- יחצ

‏‏דוד מונסונגו- יחצ

בתערוכתך הנוכחית משולבים שירים פרי עטך לצד הציורים. מאמתי החלה השירה בחייך?

השירה בחיי החלה בגיל מאוד צעיר, כתיבה תמיד שימשה לי מפלט וכלי הביטוי לתחושותיי. לימים נוכחתי שפעולת הכתיבה והצילום באים מאותו מקום ממש, ההתבוננות והרצון לקלף ולקלף שכבות ולגלות כל פעם עולם חדש ולתעד אותו אם בכתיבה ואם בצילום ולכן זה אך מתבקש שאשלב בין שני התחומים.

אוצרת תערוכתך (ולא לראשונה) נגה ארד-אילון ,משלבת להפליא בין צילומייך ושירייך. נשמח לשמוע כמה מילים על חשיבותו של האוצר בחיבור שלו למניפסט האמן.

ראשית הגישה שלי לחיים היא שכל אחד צריך לעשות את מה שהוא טוב בו, אוצרות זה מקצוע ומניסיון אני יכול לומר שחשיבותו גבוהה מאוד. לא דיי ליצור צריך לדעת איך להביא לידי ביטוי את העבודות בצרה הנכונה להם. לאורך השנים שמתי לב שאני לומד לא מעט על עבודותיי שלי מהתבוננות של אחרים, ולעיתים מגלה עולמות חדשים דרכם. ואכן נגה עוקבת זמן רב אחר עבודתי ועושה את עבודתה בכישרון רב. וזה כיף לעבוד עם אוצר שמרגיש אותך ויודע להציג אותך באופן הכי נכון.

על האמן: דויד מונסונגו הוא אמן רב תחומי. צלם ומשורר, אשר רגישותו השירית, למילים, למקצבים, וחיבורו לאינטימיות של המילה מהדהדים לתוך צילומי הטבע שלו. האסתטיקה, הראייה הצילומית, הקומפוזיציה, הטבע והאור מהדהדים חזרה לתוך השירה שלו. כצלם טבע, הוא שוהה, חווה את הסביבה בה הוא נמצא וגם מצלם… : "המצלמה משמשת לי תמריץ להיות במקום בו מתרחשים ופועלים כל החושים. השאיפה המרכזית שלי היא להשתלב בטבע, להתבונן בבעלי החיים, בין אם הוא חיית טבע או חרק, ולצלמו בגובה העיניים. בכך לנסות וליצור סוג של תקשורת, להרגיש כשווה בין שווים ולנצור את הרגע האינטימי".

 

פתיחה חגיגית בבית גבריאל על הכינרת:

יום שישי, 31.7.2015 בשעה 12:00

אוצרת: נגה ארד-אילון

שעות ביקר בתערוכה: ימים ב'- שבת בין השעות 10:00-22:00   סגור ביום א

נעילת התערוכה:30.8.15

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: