Booking.com
התערוכה של אילן סטאר STARart

על תערוכת Starart של האמן אילן סטאר

האמן אילן סטאר ניחן בכישרון לקלוט את סביבתו ולהעביר את החוויה ביכולת איורית מופלאה. לאחר שינוי בחייו האישיים, מצא עצמו מצייר ומאייר דיגיטאלית–ולפתע גילה את העולם הנפלא של הדמויות והצבעים.עולמו המקצועי המצליח של אילן כאיש עסקים בעולם המחשבים ,נטע בו את הרצון להטמיע אותו גם בעבודותיו, ומשתקף באמנותו.אילן הוא כמו פסל, הרואה בגוש האבן את הפסל שהוא יוציא ממנו. כאב חד הורי וראש משפחה ,החי את חיי תל אביב הססגוניים, הוא מאייר את בילוייו, את הגיגיו לגבי זוגיות, חיי משפחה, העולם המודרני ונפלאות העיר הגדולה .חושפת בפנינו סגנון מתחדש של איורי הוינטג' של פעם, והם מביעים תקווה ,חלום, רומנטיקה אך עם זאת תעוזה ותחכום. אתר המומחה יצא לפגוש את אילן לראיון צבעוני במיוחד.

מאת: נופר חדד

האם יש לך רקע באמנות ואם לא -מתי החלה הרפתקת הציור שלך?

במשך שנים רבות הייתי מחובר לעולם האמנות ״ מבחוץ״ , כחובב אמנות הייתי מגיע לכל פתיחה של תערוכה או גלריה ומבקר בתערוכות בארץ ובחו״ל … בשנים האחרונות , בשלו התנאים שאיפשרו לי להתחיל לעסוק באמנות באופן רציף 24/7  וליצור ללא יותר מידי הפרעות .אני יכול להצביע על שני תהליכים שהובילו אותי לעולם היצירה האמנותית

גידול הילדים ( אני אב חד הורי ל שלושה ) פיתח בי רגישויות ועורר בי רגשות שלא הייתי מודע להם לפני כן , רגשות אלו באים הרבה לידי ביטוי ביצירותי , אם זה בסיגנון הנאיבי , בהומור , או בצבעים .מאידך ,אין  ספק שההתמסרות לגידול הילדים ושעות העבודה הארוכות בחברת המחשבים שניהלתי , לא ממש אפשרו לי לתת דרור ליצירתיות האמנותית שלי . בשנים האחרונות , לאחר שפרשתי ,בתום 33 שנה ,מניהול עסקי המחשבים , ובמקביל הילדים בגרו ונהיו  הרבה יותר עצמאיים , הגיע הזמן עבורי להגשים את חלום היצירה ולהתמסר לאמנות שלי .

התערוכה של אילן סטאר

התערוכה של אילן סטאר

מה נותן לך השראה ליצירתך?

הציורים שלי נושאים תמיד מסר רגשי ,אני מצייר מהבטן , מנסה לתת לרגשות צורה וצבע ,אני עוצר את הרגע ומצלם את הרגש , מבחינתי לכל רגע בחיים יש את החתימה שלו ,ולכל רגש יש את הצבע והצורה היחודיים רק לו .אני עושה hold לרגע , לוחץ send מהבטן למוח … "Copy paste " לאצבעות .. ו  -drop ללוח הציור ..

אני לא מסנן , לא מוחק , התוצאה על לוח הציור היא חתימה של הרגע ,כתם של רגש במרחב הזמן .מטבע הדברים , הנושאים שאני מצייר ,הם אותם רגעים שנחרתו יותר חזק בזיכרון , והטביעו חותם רגשי , אם זה זיכרון אישי ,או זיכרון קולקטיבי שלי כישראלי .

ilan-star

ilan-star

ביצירותיך אתה משתמש  בדמויות נשיות וגבריות מעולם הזוגיות, המשפחה ,הברים  וחיי הלילה בתל אביב. מהי דרך העבודה שלך? כיצד פיתחת אותה והאם יש בכך אמירה?

האמנות שלי היא קודם כל אמירה , צורת התבטאות , שפה ,דרך ישירה וסלולה מבחינתי להעברת מסר .אני לא מוצא ענין בציור נופים או דמויות שאין בהם מסר , מבחינתי האמנות איננה אלטרנטיבה כזו או אחרת למצלמה ,ואסור לה לשעמם .בהיות שאני רואה את עיקר עבודתי בביטוי רגשות ורעיונות , הטכניקה והסגנון אצלי יכולים להשתנות בנקל , ויחד עם זאת יש משהו בציורים שלי ,מעין ״חתימת אצבע״ שאינו מותיר ספק לגבי זהות האמן גם ללא קשר לסגנון או הטכניקה הספציפיים לציור זה או אחר.

 תערוכתו של אילן סטאר

תערוכתו של אילן סטאר

בעבודתך, ניתן להבחין בנקל בצבעוניות העזה, בהומור , בביקורת החברתית ובמעט הציניות המאפיינת את עולמנו אנו בישראל של שנת 2016  האם זה נעשה במודע? האם אתה מכוון לפלטת צבעים מסויימת? צבעים מועדפים?

אחד המאפיינים הבולטים בעבודותי הוא הצבע , שילוב הצבעים הוא עבורי כלי ביטוי בפני עצמו , אני ״מקרב״ או ״מרחיק ״  דמויות באמצעות צבעים דומים או מנוגדים , בחירת הצבעים אצלי היא מאוד קפדנית בשימת דגש על ההקבלה בין רגש וצבע .באמנות שלי אני משתמש בכלים דיגיטליים מאוד עכשויים , האמנות שלי היא מאוד 2016 , ומביאה לביטוי  את רוח התקופה בה אנו חיים , תקופה של שינויים מדהימים והתפתחות מואצת לטוב ולרע .אין בי נוסטלגיה , אני לא חושב שימי האבירים היו יותר רומנטיים , שמלות מלמלה של פעם או מיני קצר וג׳ינס קרוע של היום , אני מעדיף את מה שכאן ועכשיו , בעייני זה אמיתי , משפיע , ושווה התיחסות אמנותית .

היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר  שנים ומהו הפרוייקט הבא?

בענין תוכניות לעתיד , אני רואה את עצמי ממשיך ליצור ולהשתכלל , כאשר השאיפה שלי היא לייצג  את האמנות הישראלית בירידי האמנות העכשוית המובילים כמו ארט באזל , וניו יורק ארט פייר .ולהמשיך להעניק לקהל חובבי האמנות בארץ לפחות שתי תערוכות בשנה , במקומות כייפים ויחודיים .

תערוכת STARart

פתיחה חגיגית:

יום ראשון, 25.9.2016 בשעה 20:00

ב"אינגה בר" , רח' גלגלי הפלדה 16, הרצליה פיתוח

לאתר האמן לחצו כאן

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: