Booking.com
מאיר כהן ובנו אוהד, 1001 דברים,צילום- מה נשמע

על אלף ואחד דברים, חנות קטנה ומטריפה לילדים

על חנות מקסימה של מוצרים מדליקים שמסתתרת בקרית -גת של אחרי המלחמה ומציעה את כל השפע והטוב שלה דרך האינטרנט. אתר המומחה יוצא לתת כבוד לעסקים שעמדו שם בגבורה עבור כולנו.

מאת: חני שניידר

כיצד נולד הקונספט הייחודי של 1001 דברים?

כשיצאתי לדרך שאלתי את עצמי אם אני הייתי ילד מה הייתי רוצה שיהיה בחנות? ומי שמכיר אותי יודע שהראש שלי פועל בו זמנית במספר מוקדים ממש כמו תוכנת  Windows   הרבה חלונות שנפתחים בו זמנית ואתה קופץ מדבר לדבר כי יש מן רעב תמידי לראות וללמוד ולשטוף את העיניים. כך כמו העולם של הילד – עשיר ופורה בדמיון וצבע, עולם של קסם רב תחומי שרוצה לשאול את העולם באחת. מי שיכנס לחנות יוכל למצוא  מדפים של צעצועים החל מגיל 0 ועד בכלל כי גם מבוגרים אוהבים צעצועים והמחיר שווה לכל כיס והדגש הוא מחירים הוגנים גם אם מדובר במותגים. כל זה לצד עולם של ממתקים ועולם של מכשירי כתיבה ועבודות יצירה, ומדפים עמוסים של ימי הולדת (כי יום הולדת זה חג וחג זה הפקה…) יש בחנות בריכות לחצר וטרמפולינות . ובחגים יש דגש מיוחד ומלאי בלתי מתפשר של אביזרים תומכים.
 
 מדוע החלטת להקים את החנות דווקא בקרית גת?
אני תושב העיר. כאן גדלתי וכאן הקמתי משפחה. חשוב היה לי להביא את עולם התוכן שאני מכיר מהמרכז וגם מחו"ל דווקא לפריפריה. מה שנקרא להדביק את הקצב… הצימאון לחדשנות היה קיים בי כבר בערש ילדותי, אולי בהקשר למחסור הכלכלי מהבית בו גדלתי ושאני מקפיד להיות מזוהה עימו עד היום כשאני נפגש עם מצוקות כלכליות  של אנשים פרטיים בעיר ומהסביבה. יתכן שזה היווה טריגר עבורי לפתוח חנות שהקונספט שלה הוא הכל לכולם ובמחיר שווה לכל נפש.
לוגו-1001-דברים

לוגו-1001-דברים

האם מגיעים לחנות אנשים גם מחוץ לעיר?
בוודאי. 1001 דברים לשמחתי הרבה, היא כבר שם דבר בז'רגון של הילדים וההורים בדרום כולו. גם בעיתות המלחמה תושבי הדרום הגיעו לחנות ומצאו מרחב מוגן תרתי משמע לפצות מעט על סבלם של הילדים ששהו במקלטים ובממ"דים .ב- 1001 דברים נערכנו העובדים ועבדכם הנאמן לשרת את קהל הלקוחות מישובי העוטף,קיבוצים, ב"ש אשקלון ואשדוד – הללו לא רק שזכו להנחות משמעותיות על קנייתם , אלא שקיבלו מפגן של עידוד ותמיכה משילוט בחזית החנות "1001 טילים לא יפחידו אותנו, עם ישראל חי" . כמובן, שגם תושבים מהמרכז ומירושלים הפגינו נוכחות והתקבלו בשמחה רבה.
מתי החלטת על הקמת אתר אינטרנט למכירה און ליין ומדוע?
לפני כשלושה  שבועות, תוך כדי ירי הקסאמים והגראדים על קרית גת והדרום, ישבתי עם עצמי וחשבתי איך אני מייצר שיווק חדש שיפצה על נזקי המלחמה וגם יפיץ את בשורת 1001 דברים לכל הארץ בלחיצת כפתור ובהזמנה באמצעות האינטרנט. בעצם מדוע שתושב קרית שמונה או תושב חיפה או ת"א , לא יזכה למחירים הוגנים של שלל מוצרי החנות מבלי להתאמץ  בהגעה פיזית לחנות בהזמנה שמגיעה תוך ימים ספורים עד הבית עם שליח. ההחלטה התקבלה גם בשל העובדה שהיינו בפתחו של יריד חזרה לביה"ס וממילא כולם רוכשים תיקים וסל מוצרים לגן ולביה"ס, כך שאין כל סיבה  למנוע מכל עם ישראל את התענוג  והחווית הקנייה ב1001 דברים הכל לכולם ובמחיר שווה לכל נפש.
מה הפינה האהובה עליך בחנות? ומדוע?
אין פינה כזו אני אוהב כל חלק בחנות. בעיקר להתחכך עם הלקוחות ולשמוע את קריאות ההתפעלות מהמחירים  או ממוצרים חדשים שעלו למדפים לילה קודם. הכי אני אוהב לצ'פר את הלקוחות כשעמוס בתורים לקופה במבצעים/הנחות  נוספים או בחלוקת בלונים וארטיקים לילדים .
מה התיק מותג הטרנדי ביותר השנה האהוב על הילדים ?
יש את  התיק של חב'  Smash  שנכנס השנה חזק  ונמכר במאות בחנות וגם את Rip carl וכמובן המותגים האהובים שהילדים אוהבים על תיקי החברות הישראליות המובילות קל גב ומודן .
מה החלק האהוב במיוחד על הילדים בחנות? ומה החלק האהוב על ההורים
ילדים אוהבים צעצועים בכל גיל ! הקונספט הוא צעצועים מהמסד עד הטפחות, כך שגם הזוחלים והזאטוטים שפוקדים את החנות יוכלו לחוש את  החוויה וכמובן להצביע באצבע הקטנה על הצעצוע שתלוי ממש לראשם ובלתי מושג…אשר להורים, כמאמר הפתגם בכל מבוגר יש ילד חבוי – נראה לי שההתלהבות מצעצועים גם בגיל מבוגר לא פוסחת על אף אחד. וכמובן מדפי הממתקים  הייחודיים ל1001 דברים, תמיד גורמים לאושר גדול בכל גיל
!

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: