Booking.com
תערוכתה האירוטית של שרה -פואטירוטי

פואטירוטי תערוכתה של שרה אהרונוביץ'- קרפנוס

36 שעות שעיצבו חיים שלמים", במילים אלו מגדירה שרה אהרונוביץ קרפנוס את סיפור לידתה. מן השעות ההן ולאורן, היא טווה את סיפור חייה ומספרת על ילדותה, על הדרכים שסללה ושפסעה בהן לאורך השנים, ו – 36 השעות האלה מלוות אותה כל העת. נפגשנו עם שרה אהרונוביץ-קרפנוס לראיון מרתק במיוחד לרגל השקת ספר חייה "36 שעות" ותערוכה אירוטית "פואטירוטי" מפרי יצירותיה.

*האם יש לך רקע באמנות?

 את הרקע האמנותי שלי ירשתי מאבי, חיים פימה הנרי אהרונוביץ, שכילדה נהגתי להתבונן בו מצייר בשמן. אוטודידקטית.

* מתי החלה הרפתקת הצאיור שלך?

בשנת 2006, כאשר רותקתי לביתי עקב כאבים בכף רגל ימין, החלה סדרת צאיורי כף הרגל. בדיעבד התברר לי, שצאיורים אלו, היו ריפוי בציור.

תערוכתה האירוטית-פואטירוטי של שרה

תערוכתה האירוטית-פואטירוטי של שרה

*בעבודתך, ניתן להבחין בנקל בעדינות הרבה ובירידה לפרטי פרטים . האם זה נעשה במודע?

 תמיד שאפתי לשלמות בכל יצירותיי וכך גם בצאיורים, לא אניח לקו כלשהו להישאר ללא חיבור לחברו. מבחינתי, ללא דיוק – אין שלמות. האירוטיקה שולטת ביצירותייך  מה נותן לך השראה? מדי יום אני מודה על הדמיון הנרחב שאין לו מעצורים בו זכיתי, ואני עושה בו שימוש בכל צאיוריי, גם במופשטים ביותר. גוף האדם מבחינתי, הינו יצירת אמנות ראשונה במעלה, ומאחר שהניר אינו יודע לומר לא, אני עושה באברי גוף האדם ככל שדמיוני מובילני, כולל אבר המין הגברי, שעדיין נהוג להסתירו אם בסרטים, בציורים וכו'.  לעתים אני נשאלת מי דגמן עבורי ואני עונה בחיוך עולז, אף אחד, אני רואה הכל בראשי. אמת לאמיתה.

*ביצירתך, בספר שכתבת, ובתערוכה זו ,לקחת על עצמך את המניפסט לעורר את ההתעניינות בך ובתוצרייך. איזו תחושה ניסית להעביר לקורא?

מאחר שהספר לא החל כספר, אלא כשרבוט קטעים הקשורים בילדותי ולא רק, התבררה לי במהלך הכתיבה המטרה אותה רציתי לתעד. נצחוני בכוחות עצמי על הגמגום בו לקיתי כילדה,  והיכולת להשתמש בכל קושי, אף הנורא ביותר שאנו עומדים בפניו, לדעת להפכו לאתגר שיש לגבור עליו. במקום לאפשר לו להפיל, להשתמש בו כמנוף הזנקה.

*ספרך "36 שעות" מספר על חייך הגדושים חוויות. 36 השעות שעיצבו את חייך מכל בחינה. הסבירי.

כל ימי ילדותי שמעתי את סיפורה המזעזע של אמי, על 36 השעות בהן סבלה צירים וכאבים בל יתוארו בלידתי, סיפור שבעצם קיבע את החלטתי לא לחוות זוועות כאלה והידיעה שלא אעמוד בכאבים גופניים, פשוט, כי אמות.

תערוכה אירוטית-פואטירוטי

תערוכה אירוטית-פואטירוטי

*היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר  שנים? מגיעה לכל אדם באשר הוא, אם בצאיוריי ואם בשיריי/סיפוריי, ואם סיפורי יעזור למישהו, הרי זה סיפוק עילאי. כמובן שתמיד קיים הרצון  לקבל הכרה ראויה במקומות הנכונים.

*עם איזו חוויה תרצי שהמבקר בתערוכתך ייצא ממנה? עם WOW גדול, חוויה שתוכיח לו מעל כל ספק, שהנה חזה, צפה וראה אמנות שונה, ייחודית וחזקה המבטאת עומקים מורכבים מאד וכשרון רב, הבאים ממני. שאין רע בשאיפה לשלמות, גם אם אין דבר כזה, וכפי ששמעתי פעם מאדם חכם, לפעמים הדרך חשובה ולא המטרה עצמה.

שרה אהרונוביץ'- קרפנוס

שרה אהרונוביץ'- קרפנוס

השקת הספר "36 שעות"  ותערוכת רישומים אירוטיים

יום שני, 18.7.2016 בשעה 19:30

בבית הסופר, אגודת הסופרים העברים במדינת ישראל

רח' קפלן 6, תל אביב

האמנית בפייסבוק:

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: