Booking.com
למען הגברת השקיפות בישראל, יוצר - Morgan4uall, אתר -PIXABAY.COM

"פרויקט שקיפות" זו הכתובת שלך ושל כולנו!

כולנו, כישראלים, מכירים את "שיטת מצליח", את השירות הלקוי והבירוקרטיה של מרבית המוסדות הציבוריים, החברות והרשויות השונות בארץ, ומורגלים היטב למצב בו אנו מתקוממים ומתעצבנים, בשל אי צדק שנגרם לנו, אבל … ממשיכים הלאה בשגרת חיינו.הגיע הזמן לפעול אחרת!  יוזמה אינטרנטית חדשה יוצאת כנגד עוולות חברתיות בישראל ומבטיחה להתגייס למען נושאים חברתיים וצרכניים שמטרידים אזרחים, לקיים תחקיר יסודי בעניין, לאגד קבוצות נוספות שנפגעו מהמערכת, ולהאבק למציאת  פתרון צודק! פרויקט שקיפות הוא זירה חברתית שקמה לאחרונה, במטרה להביא לאיתור, טיפול ופתרון של בעיות משותפות למספר רב של אנשים תוך מציאת פתרונות בתהליך של שיתוף פעולה, יצירת קונצנזוס והובלה משותפת.  פרויקט שקיפות נועד להחזיר את הכוח לידי הציבור. הפרויקט מציף בעיות ועוולות שונות, המשותפות לרבים מאתנו הניצבים חסרי אונים מול תאגידים ארגונים ורשויות, כמו ביורוקרטיה, שירות לקוי, פגיעה בזכויות, וכל עניין אחר המתנהל שלא כשורה, ומאחד אנשים בדרישה לשינוי.

 מאת: כתב אורח

כמה פעמים הרמנו ידיים אחרי ניסיונות ובקשות חוזרות (ואולי גם כמה קללות שסיננו) לקבל את מה שמגיע לנו מתאגיד או רשות  ?

פרויקט שקיפות מבקש מאיתנו לא להתייאש ולשתף בצורה נוחה ופשוטה את הקשיים הצרכניים והחברתיים שאנו נחשפים אליהם – החל מכשל בשירות או במוצר, ביורוקרטיה מסובכת, התעלמות או פגיעה בזכויות, ועד לקידום יוזמות וחקיקות שישפרו את איכות חיינו כאזרחים וצרכנים. יחד עם משתתפים נוספים ומומחים בתחומים הרלוונטיים, חשוב לפעול  למציאת פיתרונות לקשיים, בעיות ואתגרים, בהם רבים מאיתנו נתקלים, כל אחד בנפרד, "מתפוצצים" מעצבים וחוסר אונים, ו…עוברים הלאה.

נושא חשוב שעלה לאחרונה באתר הוא קרינה גבוהה בבתים ובמוצרי צריכה חשמליים ביתיים , שעלולה להשפיע על הבריאות של כולנו. לפי בדיקות של פרויקט שקיפות,  נמצאו במוצרי צריכה חשמליים ביתיים ושגרתיים , שכולנו עושים בהם שימוש יומיומי, מדדים  של פליטת קרינה גבוהה מהנורמה. על מנת להמשיך ולחקור את התופעה, מבקשים באתר להגיע למספר דירות נוספות ולבצע בדיקות קרינה במכשיר בייתי חינם במוצרים נפוצים, על מנת להחזיק בממצאים משמעותיים, שיוכלו לקבוע מדוע זה קורה וכיצד יש לפעול.הבעלים ויזמת הפרויקט היא תמר הלוי, לוחמת צדק פעילה, אכפתית ומעורבת, שמבקשת  לשנות לטובה, ולו במעט, את עולמנו  ועושה מעשה! הלוי היא אשת מחשבים ותיקה, בעלת ניסיון רב כמתנדבת למען מטרות חברתיות בישראל. בנוסף, צוות הפרויקט כולל עורכי דין, תחקירנים, אנשי מקצוע ויועצים, המסייעים ומלווים נושאים בתחומי התמחותם, במטרה ליצור עתיד טוב יותר לכולנו.

תמר הלוי- מקימה ומנכלית פרויקט שקיפות

תמר הלוי- מקימה ומנכלית פרויקט שקיפות

איך זה עובד?

כיאה לעידן בו אנו חיים, דף בפייסבוק – פרויקט שקיפות ואתר נגיש וידידותי מזמינים אזרחים להרשם למערכת, להעלות נושא או להצטרף לנושאים המכבידים על חיינו בתחומי חברה וצרכנות.

צוות הפרויקט ילמד את הנושאים ויפעל לקידומם – יחפש עוד אנשים עם אותן בעיות ואנשי מקצוע מתאימים לקידום הנושא, יציע דרכי פעולה ויפעל ביחד לקידום הנושא במספר מישורים, עד למציאת דרך הפעולה הנכונה ביותר – החל מפנייה לחברה או לארגון בדרישה לבדוק את הנושא, להציפו , לפקח על הטיפול, ועוד.

 

About כתב אורח

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: