Booking.com
קייטנת אינטרסקול

קייטנות לילדים בקיץ, למה חשוב לשים לב?

קייטנות הקיץ כבר זמן מה הפכו לחוויה אתגרית שכולה הרפתקאות וכיף. ישנן קייטנות המציעות גלישת גלים, חתירה ושחייה, רכיבה על סוסים, מחנאות וטיולים וככל שגובר האקסטרים כך גם גוברות הסכנות. גם בקייטנות המכוונות טכנולוגיה, אומנות וכד' הנערכות במתחם סגור, ישנם דברים שראוי לשים אליהם לב, כך שנשלח את הילד שלנו לקייטנה נחוש רגועים ובטוחים. מדור המומחה יצא לפגוש את פרופסור בני פיינשטיין היועץ המדעי והמייסד של אינטרסקול-מחשבים וכיף ישראל המפעילה רשת קייטנות מחשבים והייטק לקיץ בפרישה ארצית ולאסוף ממנו כמה עצות שימושיות.

 

קייטנות ברישיון

אחד הדברים החשובים ביותר, בהקפדה על בטיחות ילדינו, הוא וידוא רישיון הקייטנה. חשוב לוודא שהקייטנה שנבחרה פועלת בהתאם לרישיון עסק, כיוון שהרישיון כולל בדיקות ביטחון ותברואה כמו גם בטיחות. לכן במידה והקייטנה פועלת ברישיון, אנו יכולים להיות רגועים שהקייטנה נבדקת דרך קבע בתחומים הללו.

הסעות

קייטנות המציעות שירותי הסעה, מצריכות בדיקה על חברות ההסעה העובדות איתן. האם חברת ההסעות ידועה ומוכרת, האם ההסעות מתבצעות בהתאם לחוק (מס' הילדים המותר ברכב וכו'). האם הנהגים עוברים הכשרות מתאימות להסעת ילדים והאם הם מצייתים לכללי הבטיחות באיסוף, בהורדה וכמובן בנסיעה בכביש. גם בקיץ הכביש הוא מקום מסוכן ועלינו לוודא שהילד שלנו מגיע וחוזר מהקייטנה בצורה הבטוחה ביותר.

שמירה מפני השמש

במיוחד בקייטנות הנערכות בטבע ובים, נדרשת הקפדה מתמדת להגנה על הילדים מנזקי השמש. מותר ורצוי בהחלט להורים, להתעדכן בנושא ההקפדה בנושא, עם מפעילי הקייטנה. האם הילדים ישהו במקום מוצל, האם ישנה תזכורת מתמידה לשתיית מים, האם המדריכים מקפידים על כך שהילד יחבוש כובע וימרח קרם הגנה. כל אלו חשובים לעין שיעור, כשמדובר בחום יולי-אוגוסט. בקייטנות המשלבות טיפוס הרים וסנפלינג, חשוב לוודא שהמדריכים עברו הכשרה ולהם תעודה המתאימה לכך. גם בקייטנות הנערכות במתחמים סגורים, ישנה חשיבות לשמירה על טמפרטורת גוף נכונה. חשוב לוודא שהמזגנים פועלים בחדרים, שהטמפרטורה מתאימה לילדים וגם שם חשובה ההקפדה על שתיית מים לאורך היום.

מזון

הקייטנות במרביתן כוללות ארוחת צהריים וכדי שנשמור על תזונה מתאימה וטרייה לילדינו לאורך השהות בקייטנה, כדאי לברר מול איזו חברת קייטרינג או מסעדה, הקייטנה עובדת. האם ישנה הקפדה מקסימלית על הטריות והאם האוכל מוכן מחדש מידיי יום או נשמר בתנאי קירור הולמים. חום הקיץ מהווה סכנה ממשית למזון שנשמר בצורה שאינה נכונה.

בעלי חיים

קייטנות המשלבות בעלי חיים כגון קייטנות רכיבה, אילוף כלבים, פינת חי וכד' מחויבות להקפיד על חיסונים לבעלי חיים שברשותן וכן שליטה מלאה עליהם. חשוב לוודא שבעל החיים מחוסן ובריא ושהוא נשלט היטב על ידי המאמן, כך שאינו מסכן את הילד. כמו כן, לוודא שהמאמן מכיר את החיה היטב והיא נמצאת תחת השגחתו זמן משמעותי.

ביטוח

ביטוח הקייטנה הוא נושא חשוב ביותר. בעת שתבחרו קייטנה לילד כדאי לבדוק שהקייטנה מבוטחת ומה הביטוח כולל. האם הפוליסה בתוקף והאם סעיפי הביטוח מכסים את כל התרחישים האפשריים במידת הסביר. הדבר האחרון שתרצו זה להתעסק בהחזרי כספים במידה והיו סעיפים שלא נרשמו בפוליסת הביטוח מלכתחילה. וותק הקייטנה, מספר השנים בהם היא מקיימת פעילויות בקיץ ובחגים, בהחלט חשוב בתחום הזה.

עזרה ראשונה

יכולת מתן עזרה ראשונה היא הדבר החשוב ביותר בכל מקום בו ילדיכם נמצא. האם מדריכי הקייטנה המבוקשת עוברים קורסי עזרה ראשונה באופן קבוע? האם הם מוסמכים לתת עזרה ראשונה במקרה הצורך?! גם ערכת עזרה ראשונה צריכה להיות תמיד בהישג ידם של המדריכים כך שיוכלו לשלוף אותה במקרה ויזדקקו לכך. אנו רוצים לוודא שהילדים שלנו יקבלו את הטיפול המהיר והנכון במידה ויצטרכו.

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: