Booking.com
ניתוח גוף פתוח- המופע

קריאת שפת הגוף – היתרון השקט שלך

כולנו יודעים כבר מזמן , שזמן שווה כסף. קריאת שפת הגוף מאפשרת לך לחסוך זמן, להבין יותר, להיות מדויק יותר ובקיצור – להרוויח יותר.כמה פעמים ניסית להעביר מסר ללקוח, לעובד או אפילו לבן הזוג שלך אבל הדברים לא הובנו כראוי?

כמה פעמים טעית באופן שבו ניתחת את האדם שמולך? היית בטוח שאדם זה רציני, אמין שניתן לעבוד איתו ומאוחר יותר גילית שמדובר במסכה מתוחכמת?

קריאת שפת הגוף קריטית כדי לייצר לעצמך יתרון מול כל אדם, אם במישור העסקי ואם במישור הפרטי, המשפחתי.

באמצעות ידע בשפת הגוף תוכל/י להעניק לעצמך, כלים קריטיים בפגישות עסקיות, בפרזנטציות, מול לקוחות וספקים ואפילו מול האישה/ הבעל והילדים.

 האינטואיציה, התחושות הפנימיות הם ביטויים עמוקים לקריאה לא מודעת של שפת הגוף, זו "שפת הגוף בשיא הדרה", שפת הגוף היא שפת הרגש, שפת תת המודע.

עוד הרבה לפני שהשכל מעבד את הנתונים, תת המודע כבר קלט את כל הסמנים!

שפת גוף זו שפה מורכבת, זו השפה שמביאה לידי ביטוי בכל רגע נתון את הרגש האמיתי אותו חווה אדם גם אם יתאמץ להסתירו.

למעשה, בכל תקשורת שאנו מנהלים עם העולם, בכל שלב ובכול גיל, 93% מהמסרים המועברים מאחד לשני יועברו ע"י שפת הגוף ורק 7% יועברו ע"י המלל.

שפת הגוף מתחלקת באופן גס למאקרו הבעות (הבעות גדולות) ולמיקרו הבעות (הבעות קטנות). מאקרו הבעות הינן איטיות יחסית, מודעות, שקופות וקלות לקריאה וניתוח . מיקרו הבעות, לעומת זאת, הינן מהירות מאוד (עשירית שנייה) אינן ניתנות לשליטה, ומביאות לידי ביטוי את החלק הלא מודע של המוח, ולעיתים קרובות את מה שאנחנו מעוניינים להסתיר מהעולם, הן ברמת העובדות והן ברמת הרגשות. מיקרו הבעות הן הדרך של התת מודע להוציא אינפורמציה באופן בלתי מודע ובלתי נשלט.

הנה מספר טיפים יישומיים, המתאימים הן לעולם העסקי והן לעולם המשפחתי הפרטי –

בחרתי להתמקד, בדפוסי העיניים בשפת הגוף. הכרה והבנה של דפוסי עיניים תאפשר לכם, ליהנות מיתרון משמעותי הן בחיי המשפחה והילדים והן בעבודתכם, באשר היא. העיניים נותנות את סימני התקשורת האנושית, החושפים והמדויקים ביותר.

אנחנו יכולים ללמוד לשלוט בתנועות הגוף, אך לא ניתן לשלוט בתנועות העיניים!

חוקרים רבים במשטרה ובשב"כ עוקבים במהלך החקירה אחרי תנועות העיניים בכדי לדעת מה מסתתר מאחורי המסר המילולי הנאמר ע"י הנחקר. באמצעות כלי זה ניתן לאבחן האם האדם מולי דובר אמת, כיצד באמת מרגיש לגבי המתרחש, או שאולי… הוא מנהל עם עצמו דיאלוג פנימי ?

ידע מקדים זה למשל, מאפשר לאנשי מכירות להבין כיצד לגשת ללקוח וללחוץ על הכפתורים הנכונים על מנת לייצר מכירה.

תארו לכם סיטואציה של ויכוח עם בן הזוג, או לחילופין מצב בו אתם עסוקים בלהט לתת הסבר אודות המוצר המעולה שאתם משווקים, ובמהלך הוויכוח או הפרזנטציה, אתם שמים לב כי מבטו של בן השיח בורח למטה וימינה.

(טיפ 1): ממש ברגעים אילו בן הזוג מנהל דיאלוג פנימי בו ישנן לעצמו מה ואיך יגיב למה שאמרתם. הוא אינו מקשיב לנאום חוצב הלבבות שלכם ולכן חבל לבזבז אנרגיה בהסברים או תקיפות.כאשר אתם מדברים עם אדם כל שהוא, בין אם הוא לקוח, מנהל או אפילו בן זוג התבוננו בעיניו, ושימו לב לאיזה כיוון הוא מפנה את מבטו. כך תוכלו לקבל יתרון משמעותי בהבנת המסרים ובבניית התקשורת ביניכם.

(טיפ 2): מבט מעלה ימינה כאשר אתם מנהלים שיחה, והאדם שמולכם מסתכל ימינה למעלה, סימן שהוא מתנהל כרגע בערוץ החזותי וברגעים אילו ממש נזכר בתמונה מהעבר, למעשה שולף אינפורמציה מהזיכרון.

(טיפ 2): מבט מעלה לצד שמואל

כשאתם מנהלים שיחה והאדם שמולכם מסתכל שמאלה למעלה, הוא עדיין בערוץ החזותי אך כרגע דולה אינפורמציה מהדמיון, כלומר: מפעיל את הדמיון כדי לצייר תמונה שלא היתה, אחד הסממנים המעידים על שקר. בכדי לברר אמת בדבריו של בן הזוג/ הילד או הקולגה, עליכם לשאול שאלה מאוד ספציפית ולעקוב אחרי תנועת העיניים, תוך כדי מתן התשובה אם עיניו קפצו שמאלה למעלה, סביר להניח שהוא משקר לגבי הסיטואציה או חלק ממנה.

(טיפ 3) מבט אופקי ושמאלה – ממציא קולות \ צלילים שלא שמע מעולם

(טיפ 4) מבט אופקי ימינה – נזכר בצלילים – האם אתה יכול להיזכר בשיר האהוב עליך?

(טיפ 5 ) מבט למטה וימינה – מנהל דיאלוג עם עצמו, אדם המשנן לעצמו משפטים אותם מתכנן להגיד לפני פגישה חשובה

(טיפ 6) מבט למטה ושמאלה – התחברות לתחושות פנימיות

כשאנו נעלבים, חשים שלא בנוח או מתחברים לתחושה פנימית אחרת יופנה מבטינו למטה ושמאלה

זכרו, העיניים הם הראי לנפשו של האדם, העיניים מספרות לנו את הסיפור האמיתי, הישירו מבט והסתכלו פנימה.

מעיין בשן- מומחית לשפת גוף

מעיין בשן- מומחית לשפת גוף

בימים אלו תומש (השחקן תומר שרון) ואנוכי, מעבירים סנדאות לחברות ואירגונים ומעלים מופע לקהל הרחב שנקרא : "ניתוח גוף פתוח", שמאפשר לאנשים ללמוד שפת גוף, באמצעות כלים ייחודיים המשלבים כלים מעולם המשחק והאימפרוביזציה, שימוש ולימוד דרך החושים, לצד למידת חומרים עמוקים וייחודיים.

הכותבת היא מעיין פולק בשן , מומחית לשפת הגוף, לפרטים נוספים ניתן להיכנס לבלוג

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: