Booking.com
צומת גורל - רומן אירוטי ישראלי מקורי

ראיון עם מיכל אלקיים מחברת הספר "צומת גורל", רומן אירוטי ישראלי מרתק

מאת: שני לוז
כאשר קיבלתי את הספר לקריאה ראשונה, ספר אותו גמעתי בקריאה רצופה, ידעתי שאני חייבת לעשות ראיון שיוכל להשלים את הידע שלי על הסופרת המסתורית שכתבה רומן אירוטי המתרחש בצבא. בדרך לא דרך, הצלחתי להגיע לסופרת ולערוך איתה ראיון על הרקע מאחורי הספר הכל כך מומלץ הזה. ראשית התקציר על הספר ולאחר מכן הראיון הייחודי שנתנה מיכל אלקיים בלעדית לאתר המומחה.
על הספר:
שרון, קצינה בדרגת סגן ניצב, משרתת במשמר הגבול ומחלקת את חייה בין בסיס בשטחים לבין דירה שכורה בדרום תל אביב. היא הבת הצעירה למשפחת עולים מקזבלנקה, שהופנו לדימונה עם בואם לארץ. ההתבגרות בדימונה, עיירת הפיתוח המוזנחת שלצידה נבנה הכור הגרעיני, עיצבה את נפשה והולידה בילויים הזויים ופורצי גבולות עם חברותיה לכיתה.
באחד הערבים הפרועים שבהם היא מבלה במועדון ברחוב אלנבי, היא מכירה את ‘התפסן’, שחושף אותה לאתר סטוצים של קהילת הבי–די–אס–אם. שרון נשאבת לעולם הזה, ובאופן לא מתוכנן, יחסי שליטה הופכים לעניין מרכזי בחייה. באתר היא מכירה את אסתר, שמעוררת בתוכה כניעוּת ומשיכה עמוקה לנשים – חלקים בנפשה שהיא מכירה, אך הדחיקה כבר בנערותה מפחד שיזעזעו את אימא שלה וישברו את ליבה. עולמה הפנימי של שרון הולך ומסתבך כשלבסיס שבו היא מפקדת מגיע רופא גדודי שנמשך אליה ולמורכבות שלה ומציע לה חיים סטרייטים עם סקס נועז. האפשרות הזאת תחסוך לה את היציאה הקשה מהארון ותשמח מאוד את משפחתה, אבל לא בטוח שתפתור את המשבר העמוק שפקד אותה. כואבת ומבולבלת, אחרי לילה סוער במיוחד, שרון עולה על מונית למקום היחיד שעשוי לתת לה שקט.

הספר צומת גורל מאת מיכל אלקיים

הראיון עם מיכל אלקיים (שם העט של אמנית רב תחומית ופעילה חברתית) מיוחד לאתר המומחה שופך אור על החיים הסוערים שלה שהביאו אותה לכתיבת ספר זה.

מיכל, ספרי לנו קצת רקע עלייך?
גדלתי בעיירת פיתוח גדולה בנגב, הבת הצעירה של שני הורים מבוגרים שעלו מתוניס בשנת 1965 עם שני אחיי הגדולים. שני הורי הגיעו ממשפחות מאוד מבוססות בעיר הבירה תוניסיה וחוו חבלי קליטה והסתגלות קשים תוך שנוספו להם עוד חמישה ילדים בארץ. גדלנו בדירה קטנה ופשוטה אך חמימה ומלאכה בסעודות מלכים. בילדותי ונערותי הבילויים החיצוניים היו מעטים וצנועים, וחברותיי ואני מילאנו אותם בצבעים והרפתקאות מרובות שתוארו בספר. שני האחים הגדולים שלי שירתו בצבא כשאני הייתי ילדה, אחי השני שירת במלחמת לבנון הלבנון הראשונה ויצא ממנה הלום קרב. הוא לא אובחן משום שלא היה מוכן לקבל עזרה נפשית ותרופות  אך נשא את כל הסימפטומים כמו נדודיי שינה, רגזנות וקושי להתמיד בעבודה ובמערכות יחסים. אבי עבד באחד מהמפעלים המאושרים ליד העיירה ואמי היתה עקרת בית. ליכודניקים בנשמה, אבי ז"ל העריץ את מנחם בגין.

מדוע בחרת ששרון הגיבורה של ספרך תשרת במג"ב כקצינה?
מילדות רציתי להיות קצינה, עברתי את כל המסלול בהצטיינות אך ההסללה בצבא הייתה מאוד ברורה. קצינות מהאזור שלי הופנו לניהול משאבי אנוש וקישור. שירתתי כקצינת אפסנאות ולוגיסטיקה במשך כשנתיים בבסיסים בצפון ובשנת הקבע הוצבתי באוגדת אי"וש בשלהי האינתיפאדה הראשונה. את מה שראיתי וחוויתי בשנת הקבע  באי"וש אני עדיין מציירת כותבת ומפסלת והוא השפיע רבות על הבחירות שלי.

 

התיאורים בספרך על סצינת ה- BDSM מראים עומק והבנה משמעותית בתחום, האם תוכלי להרחיב על זה?
בשנים האחרונות העולם התוודע לפרקטיקת ה-BDSM ואני בעקבותיו דרך הטרילוגיה של חמישים גוונים. נכנסתי לאתר הקהילה  על מנת לבצע תחקיר, ראיינתי עשרות נשים וגברים ששירתו בשטחים ושהפרקטיקה המינית שלהם היא של BSDM. הם חשפו  בפני עולמות מורכבים ופגיעים.  הספר מכיל הרבה קטעים אוטוביוגרפים של חברה קרובה ששירתה איתי בסדיר ועשתה איתי מילואים

על סצינת BDSM המקומית בישראל

מה הניע אותך לכתוב את הספר?
החלטתי לכתוב אירוטי אחרי שאני והרבה אנשים מסביבי הפסקנו לצרוך פורנו וחזרנו כמו בגיל ההתבגרות לצרוך גירויים דרך קריאה של ספרות מפתה ומעוררת את הדמיון.
את 50 גוונים של אפור תארו כבר כסוג של מקדונלדס של ה – BDSM, סנטטי ונח לעיכול ומה שניסיתי לעשות פה יותר עמוק ויותר שקשור למהות ופחות לתיאורים חד מימדיים של קלישאה של גבר עשיר עם בחורה חסרת אונים שכזאת.
איך מתקבל הספר?
הוא עורר עניין רב וישנו במאי שעובד על עיבוד לספר.
ההוצאה כיוונה לנשים, אבל מי שהכי מגיב לספר הם גברים שעד עתה נחשבו לקהל שאינו צורך את הז'אנר הזה. הופתענו לקבל פניות מגברים חרדים שקוראים וממליצים זה לזה ומגיבים בדף של הספר. בתגובות שאני מקבלת יש הרבה הזדהות ואמפטיה. ברור להם שמי שכתב את הספר כתב מתוך רצון להעביר את התחושות מהשרות ולעבד אותן. הקורא הישראלי, ובמיוחד מי ששרת בצבא בקרבי או בשטחים, יכול להזדהות גם עם אינטימיות שיש בין גברים לנשים בשירות משותף וגם מעין תבנית נוף שיכולה להתגלגל בראשו של הקורא ולייצר את הסיטואציה הכי אותנטית כמסגרת לאותה מערכת יחסים מיוחדת.
לסיום, אני אישית ממש חייבת לדעת, האם אפגוש את שרון בהמשך?
יש סיכוי טוב לכך, יש לגיבורה שלי עוד דרך ארוכה.
הספר מוצע למכירה כספר דיגטלי וכספר מודפס באתר אינדיבוק פה 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: