Booking.com
רילוקישן , יוצר - stevepb,אתר - PIXABAY.COM

רילוקשיין דרלינג, רילוקשיין!

הספר "רילוקשיין דרלינג, רילוקשיין!" מציע הצצה מרתקת וקולחת לעולמה של משפחה שבחרה ללכת אחרי "החלום הישראלי" החדש ומספר על הזדמנות שווה וחד פעמית של זוג צעיר עם ילדים קטנים לעבור למדינה אחרת. הלבטים הרבים שלפני קבלת ההחלטה, הגעגועים הרבים למדינת ישראל, למשפחה ולחברים, הקונפליקטים במערכת הזוגית ועוד… מלווים את הזוג הצעיר במהלך החשוב שלקחו על עצמם. האם הם קיבלו את ההחלטה הנבונה? האם יחזרו הם ארצה או ישארו בתפוצות אתר המומחה יצא לפגוש את אילת מאמו שי – אשת עסקים, עיתונאית וחוקרת קהילות יהודיות קטנות ברחבי העולם.

מאת: נופר חדד

ספרי לנו על עצמך ומה הביא אתכם כמשפחה להחלטה על רילוקיישן?

לפני כשמונה שנים בעלי קיבל הצעת עבודה בגיברלטר. מגורים במקום זה תרמו לי רבות מבחינה אישית ומקצועית. עצם היותי חלק מקהילה יהודית חמה ומאוחדת גרם לי להחליט לכתוב את עבודת המחקר בלימודי הדוקטורט שלי על קהילות יהודיות קטנות ברחבי העולם. במסגרת עבודת המחקר הנני מבקרת בקהילות שונות ברחבי העולם ואף מראיינת את מנהיגי הקהילה, תושבים מקומיים, יהודים וישראליים. במהלך כל ביקור או בסיומו אני מעבירה הרצאות, מפרסמת דוחות ואף כותבת כתבות רבות אשר פורסמו בעיתונים, מגזינים ואתרים שונים ברחבי העולם (בתחומים: יהדות, תיירות, משפחה והעצמה נשית). הנני רואה בעבודת מחקר זו תרומה חשובה מאין כמוה לדור שלנו ולדורות הבאים אחרינו תוך שימורה של היהדות, המורשת והמסורת היהודית.

כיום אני משמשת כשותפה בחברת Benefit Business Solutions Ltd חברה המעניקה שירותי ייצוג, ייעוץ עסקי ופתרונות ניהול לחברות זרות הפועלות מגיברלטר. במסגרת עבודתי זו הנני פועלת רבות לשיתופי פעולה עסקיים בין מדינת ישראל ומדינות אחרות בעולם בתחום ההייטק, הביוטק, אנרגיה ירוקה, ביטחון, נדל"ן וכלכלה.

הנני מאמינה כי מגוריי בתפוצות נתנו לי את ההזדמנות, הבמה והאפשרות להפוך לשגרירה של רצון טוב של ישראל ולכן הנני פועלת למענה לילות כימים מתוך אמונה ותחושה של שליחות לכלכלתה, תדמיתה, לצביונה של מדינת ישראל ולמעמד הנשים בארץ ובעולם.

 

איילת ממו

איילת ממו

אילו מכשולים מצפים בדרך למבקשים לעשות רילוקיישן ומה תציעי להם?

על שאלה שכזו תשובתי היא כזו…תלוי איך לוקחים את זה. מעבר למדינה זרה הוא לא קל כלל. התרבות היא שונה, אנשים חדשים ולא מוכרים, שפה זרה, אקלים שונה, ההתמודדות של הילדים לחוויות חדשות ושונות היא אינה קלה כלל ובאופן טבעי משפיע על שלוותם של ההורים (במיוחד לשלוותה של האם שנמצאת עמם במרבית היום). ולכן אני ממליצה בחום ראשית, להכיר את המקום החדש, להלך בשבילים החדשים והלא מוכרים, לא להסתגר בתוך "קליקה" של חברים ולהיות פתוחים להכיר את האחר והשונה מכיוון שאין אנו יודעים מה מחכה לנו מעבר לפינה, את מי נכיר או נפגוש ומה יוליד לנו יום. והכי חשוב תמיד צריך לזכור שגם אם לא טוב לנו בשליחות/במדינה/בסביבה החדשה תמיד יש לנו את מדינת היהודים שמחכה לנו תמיד בזרועות פתוחות.

בעקבות מה החלטת על שיתוף החוויה בספר? 

בתור ילדה שחיה, גדלה וחונכה במשפחה מסורתית, עם ערכים, פטריוטיות וציונות, הרגשתי במשך שנים באיזשהו מקום שאני "בוגדת" במדינת ישראל בשל העובדה שקרה והתאהבתי במדינה שאליה עברתי לפני כשמונה שנים. לא הצלחתי להבין בתוכי איך אני יכולה לאהוב את מדינתי, מולדתי ישראל אך באותו הזמן לאהוב גם את המדינה המאמצת שבה אני גרה. אך לפני כשנה וממש במקרה הצטרפתי לארגון בשם "מנהיגים ישראלים בתפוצות" והוזמנתי לקחת חלק בכנס שהתקיים בלונדון. שם בכנס זה קרה, הכרתי אנשים מדהימים, מארצות שונות, מארבע יבשות אשר נמצאים איתי יחד על אותה הסירה, מדברים איתי את אותה השפה והכי חשוב מבינים את אשר על ליבי…כך אט אט התובנה הגיעה, הכל התחיל לחלחל ולהסתדר לפאזל פשוט מושלם…והגעתי למסקנה אחת! שמותר לי לאהוב, ולהיות נאהבת בשני מקומות, בשתי תרבויות שונות, בשתי ארצות שונות.

מאז ומתמיד אהבתי, הוקרתי הערכתי את מדינת ישראל, אך עם השנים הבנתי שעל אף העובדה שאני מתגוררת בתוך שטחיה אני עדיין יכולה לתמוך בה, לשמש עבורה כשגרירה, לקדם לטובתה פרוייקטים גלובליים ולהמשיך להיות מעריצה מספר אחת שלה. אך כל זה לא עוצר ממני וגם לא יעצור בעתיד (לזמן מוגבל מבחינתי) להתגורר מחוץ לשטחיה ואפילו להרגיש טוב עם עצמי…

החלטתי להתחיל ולכתוב את הספר ביום שנתקלתי במשפט היפה שאמרה פעם הסופרת טוני מוריסון: "אם יש ספר שאת נורא רוצה לקרוא, אבל הוא עוד לא נכתב, אז את חייבת לכתוב אותו בעצמך!" ראיתי שאין די ספרים העוסקים בנושא הרילוקיישן ולכן החלטתי להעלות אותו על כתב. במיוחד לאור ההתייחסות המזלזלת בעבר לישראלים החיים בתפוצות כ"נפולת של נמושת", "כיורדים". על אף העובדה שיש שיפור אדיר בהתייחסות והרוב כבר מבין כי העולם הפך לכפר גלובלי קטן וניתן לגור בכל מקום בעולם ועדיין לתרום למדינה ולהרגיש הכי ישראלי שבעולם.

אחרי שביקרתי וטיילתי כל כך הרבה בעולם ופגשתי כל כך הרבה אנשים וחברים שנקרו בדרכי, אספתי את כל החוויות ששמעתי מהאנשים השונים חיברתי זאת קצת עם חוויות אישיות שלי וכך נולד הספר הראשון שלי "רילוקיישן דרלינג רילוקיישן".

ממש במקרה הכרתי שתי מלאכיות מדהימות אשר האמינו בספר זה, רסל דיקשטיין העורכת המוכשרת והנהדרת ושלהבת זוהר המקסימה בעלת חברת הוצאה לאור ePublish ושתיהן הלכו איתי יחד יד ביד לאורך כל הדרך ועל כך אני מודה. כוח נשי כבר אמרתי?

היכן ניתן לרכוש את הספר?  רגע לפני חג הפסח הקרב ובא הספר יוצא אל האור ונכון לעכשיו הוא יוצא במהדורה דיגיטלית בלבד. ניתן להשיג אותו רגע לפני החג בחנויות המקוונות כגון : עברית, מנדליי, בוסקילה, אינדיבוק, אלףבסט, נטבוק ועוד…

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: