Booking.com
דיאנטל - ג'ל החלקת לידה, שביעות רצון
עמוד עדויות לקוחות ג'ל החלקת לידה דיאנטל על שביעות הרצון שלהם מהמוצר כמנוף שיווקי.

שביעות רצון כמנוף בשיווק

שביעות רצון הלקוחות כמנוף המרכזי בתהליך ביסוס המותג יכול וחייב להוות כלי מרכזי בשיווק בכלל ובפרט של מוצרים ושרותים ברשת האינטרנט. בפרט ובמידה והמוצר עצמו מסוגל לספק 'חווית שימוש חיובית' כזו המאפשרת 'שביעות רצון'.

בסקירה, אנסה להציג מקרה בוחן של מוצר בריאות בו הפכה "שביעות הרצון" הלקוחות, למנוף מרכזי בשיווק שלו ברשת ובכלל וזאת מתוך ההבנה כי יתרונו אינו במחיר או בנגישות ללקוחות – אלא דווקא בכך שהוא מביא שינוי מהותי בחווית השימוש (במקרה שלנו, "חווית הלידה") של הלקוח (במקרה שלנו, לקוחה) והפצת 'שביעות רצון' זו תוכל לשמש כאותו מנוף שיווקי.

שיווק חברתי ושביעות רצון

כולנו מכירים את הרשתות החברתיות ועושים בהם שימוש על בסיס יום-יומי ובהיסח הדעת – אבל מה בעצם אנחנו עושים שם?

ובכן, ממליצים לחברים שלנו על קישורים, עמודים ותכנים שנתקלנו בהם ברשת או בכלל … ובשפה אחרת, משווקים הלאה את שביעות הרצון שלנו! כל LIKE בפייסבוק, FAV בטוויטר, +1 בגוגל+, שיתוף והפצה מביעים בעצם את שביעות הרצון שלנו מהתוכן שנתקלנו בו (שוב, אם כשירות שצרכנו או מכול סיבה אחרת) והרצון שלנו לחלוק אותו עם מעגל החברים הקרובים והרחוקים (שהרי מעגלי החברים שלנו ברשתות החברתיות לא מייצגים בהכרח רק מכרים מדרגה ראשונה).

רוצים גם לשווק מוצר ברשת? צרו קשר עם AhoyIT לאסטרטגיית רשת ייחודית

שביעות רצון

שיתוף חברתי של שביעות רצון בלחיצת כפתור

מדדי השימוש שלנו ברשתות החברתיות, הנגישות בכל זמן ובכל מקום דרך מכשירי הטלפון החכמים כבר הפכו לעובדה מוכרת וכפי שמבהירים "… נתוני "ועדת המדרוג לגלישה באינטרנט" לשנת 2012 ולפיהם 46% מהישראלים גולשים דרך מכשירים ניידים וטלפונים …" (נתוני שימוש באינטרנט, 10/2014).
הנגישות הבלתי אמצעית שלנו, כלקוחות וכגולשים, מאפשרת למשווקים הרשתיים לנצל את מה שעינת גולן מכנה "אפקט הוואו" ומסבירה כי יכול לשמש "… כלי יעיל וזול לשימור ובניית נאמנות קהל הלקוחות וכתוצאה מכך גם מנוף שיווקי …" ובפרט "… ע"פ המחקר כ–65% מהנסקרים שתיארו כי חוו שירות מצוין (דרגה 5), אמרו שהם יספרו לחבריהם על החוויה החיובית . אותם לקוחות שקיבלו שירות מצוין הופכים לאנשי שיווק מפה לאוזן של החברה ומביאים לה את הלקוחות הבאים …". וגולן גם מוסיפה ומבהירה כי הדרך הקלה, המהירה והנוחה ביותר לאותם לקוחות שבעי רצון 'לספר לחבריהם' הנה "… חלק משמעותי מהלקוחות אשר חווה "חוויית וואו", יחלוק את החוויה ברחבי האינטרנט, בין אם באתרים שמטרתם היא לתת סקירות של מוצרים וחברות, בפורומים, בלוגים, בסטטוס בפייסבוק ועוד …" (על אפקט הוואו, 12/2014).

מקרה בוחן – מוצר המסייע בתהליך הלידה

כאשר קיבלתי לידי שיווק רשתי של המוצר "ג'ל החלקת לידה דיאנטל", זהיתי את המשקל המשמעותי של 'אפקט הוואו' ומתוך כך 'שביעות הרצון' בתהליך השיווק ארוך הטווח.
דיאנטל הנו בעצם ג'ל מסכך המסייע בתהליך הלידה ומשפר את הסיכוי של היולדת שלא לחוות חתכי חיץ (אפיוטומי) בחיץ הנקבים של היולדת (פרינאום). לכו ומטבעו הוא בא להתמודד עם חווית הלידה הנתפסת שלילית במקרים רבים ועל הסיכויים הגדולים, בעיני היולדת העתידית, והמהלכים אימה על כל יולדת – לחוות חתכים, כאבים וטראומה במהלך הלידה.

לכן, מוצר שנחקר והוכח מדעית כמשפר מאוד את הסיכוי ללידה קלה ועם כאבים פחותים יותר – חייב להתבסס על יצירת אותו אפקט ושביעות רצון חיובית שיהוו מנוף שיווקי זול ויעיל.

חווית לידה

היות שהיה ברור לי שעומד בפני אתגר בו המוצר עצמו אינו זול (למרות הנחה משמעותית מהמחיר הקודם בו שווק) והמודעות הנמוכה לעצם קיומו ברשת ובכלל – הבנתי שמנוף השיווק המרכזי תהיה "חווית הלידה" המשופרת שהמוצר יכול להעניק ליולדת, לתינוק וגם לאב (שהרי רבים מהאבות שותפים לתהליך הלידה).

לשם כך וראשית כול, בוצע סבב התאמות משמעותי לאתר המוצר בכתובת www.Dianatal.co.il ובכלל זה התאמת המסרים לעולם "חווית הלידה החיובית", השמת דגש על יתרונות המוצר בהפחתת כאבים, שיפור הסיכויים למניעת חתכי חיץ (אפיוזיוטומי), סיכוך הפרינאום (החלקת הלידה) ועוד.

פעולה מהותית, הייתה שיפור רכיבי ההנעה לפעולה באתר – למשל, טופס קשר מקוון שלא היה קיים קודם או טלפון חיוג המאפשר פניה ישירה למוקד השירות ממכשירי מובייל ותרגום לשפות נוספות כערבית ורוסית והרחבת קהלי היעד.

אולם ומעל לכל – שביעות רצון הלקוחות כמנוף שיווקי.

הטראומה, תשתית לשביעות רצון

כל שביעות רצון, חייבת לנבוע מהעדרה במקור ואפילו מטראומה או רק חשש (גם אם בלתי מבוסס) מכזו – לכן, אתר המוצר דיאנטל הפך לאתר המספק מידע רב על תהליך הלידה הטבעית, על החששות מהתהליך וצעדי המניעה שרצוי לנקוט ובכדי למנוע את 'הטראומה הצפויה'.

בין היתר, האתר מרחיב על מהו הפרינאום (חיץ הנקבים) ועל הסיכוי להיווצרת קרעים ספונטאניים ברקמת הנרתיק או בחיץ הנקבים. נתונים מגובים במחקר מדעי תמיד מסייעים ולכן נכון היה לציין כי הדבר קורה ב-45% לערך מכל הלידות הנרתיקיות. אבל, להבהיר כי אין מדובר דווקא באקט ספונטני וכי במצבים מסוימים, המיילדת או הרופא המיילד מנסים למנוע קרע בלתי נשלט של הממברנות על ידי ביצוע חיתוך קטן וממוקד (כאמור, בתחום הבריאות חשוב לגבות נתונים במקורות מדעיים).

האתר גם כולל מענה לשאלות נפוצות וחשובות, התייחסות להבטים הרפואיים של המוצר ואולם ומעל הכל, מודגשת בו 'חווית הלידה החיובית' והמתבססת על השימוש בג'ל החלקת לידה שבא להפחית ואף למנוע את אותה 'טראומה' מבוססת חתכי חיץ אפיזיוטומי בחיץ הנקבים (פרינאום) היולדת.

נשים משתפות חווית לידה חיובית

דיאנטל - ג'ל החלקת לידה, שביעות רצון

עמוד עדויות לקוחות ג'ל החלקת לידה דיאנטל על שביעות הרצון שלהם מהמוצר כמנוף שיווקי.

הקמת עמוד "נשים משתפות חווית לידה" תוכננה להיות עוגן 'שביעות הרצון' באתר המוצר ומהלך השיווק הרשתי שלו ברשת האינטרנט.

העמוד בכתובת www.dianatal.co.il/testemonial.html כלל בתחילת דרכו המלצה או שתיים ומאמץ רב הושקע בפניה ואיסוף המלצות, חוות דעת וסיפורי לידה חיובים והמתבססים על השימושב במוצר ג'ל החלקת לידה. תהליך זה היה ארוך, מיגע ומתסכל והיות ולמעשה נתקלנו פה באתגר 'הביצה והתרנגולת' – שהרי כל זמן שהמוצר אינו מוכר והשימוש בו נדיר, יקשה עלינו לגייס המלצות ובפרט כאלו הדורשות חשיפה אינטמית.

לכן וטיפ חשוב וכאשר זה נוגע להתבססות על שיווק חברתי – סבלנות הנה מעלה חשובה. אם תעשו עבודה טובה ויסודית, ההמלצות יגיעו עם הזמן.

ואכן, במהלך הזמן התחילו להאסף המלצות רבות וחלקן הועלו לאתר בעמוד המיועד לכך, חלקן בעמוד הפייסבוק של המוצר, אחרות בחשבון הטוויטר או בפרופיל הגוגל+ … שהרי שיווק חברתי חייב שהיה עשיר בנוכחות בכל הכלים הזמינים לנו.

ללא ספק משיאי ההצלחה, הוא גיוס המלצה מאנשי מקצוע בתחום המוצר שאתה משווק. במקרה שלנו, תחום המיילדות ובפרט מרופאי נשים, מיילדות ואחיות חדר לידה. גם כן, נחלנו הצלחה ולמשל ד"ר שלו פרסם מכתב המלצה חם למוצר דיאנטל שלו:

במהלך הלידה הראשונה של אשתי, המיילדת השתמשה במוצר DIANATAL, יש לציין שלאור ניסיוני עם תכשירים אלו, הייתי סקפטי לגבי יעילות התכשיר. לשמחתנו שלי ושל אשתי, השימוש בתכשיר DIANATAL קיצר משמעותית את משך הלידה, בייחוד את השלב השני שהינו הקשה והמייגע ביותר, שארך מספר דקות בלבד וכן מנע את הקרעים בנרתיק ובפרינאום.

לאחר הלידה, אשתי התאוששה תוך זמן קצר מאוד ללא כל סימנים וכאבים.

לאור ההתנסות האישית המצוינת שלנו עם התכשיר, אני ממליץ על התכשיר DIANATAL ליולדות רבות עם הצלחה רבה ושביעות רצון מהתוצאות.

או המיילדת אינגה מצפון הארץ:

חווית הלידה ליולדת הייתה נעימה וכמיילדת התרשמתי שדיאנטל תורם ללידה קלה ומהירה ומפחית את הסיכוי לקרעים.

אשמח להשתמש בדיאנטל ולהמליץ בשמחה ליולדות

הצלחת העמוד וביחס לפוטנציאל קהל היעד מרשימה ובהחלט נרשמה כהצלחה וניתן לראות בסרגל השיתופים את מספרי הLIKE'ים בפייסבוק, בטוויטר, בגוגל+ ובמדיות חברתיות אחרות.

שביעות רצון כמנוף שיווקי

מטרת מאמר זה, הייתה להציג מקרה בוחן של מוצר מתחום הבריאות שלא היה מוכר בקרב קהל היעד (נשים בהריון, לקראת לידה), עם תמחור בעייתי ומגבלת תקציב שיווקית.

הפתרון, ניצול 'אפקט הוואו' המוכר בעולם השיווק ומינוף 'הטראומה' הקיימת באופן מובנה אצל הלקוחות לטובת הצגת 'יתרונות המוצר' ובפרט היכולת שלו 'למנוע' או לפחות 'להקל' על הטראומה הצפויה ובכך לייצר 'שביעות רצון' ושיווק חברתי זול ויעיל. לשם כך, התקיים תהליך מיתוג ומיצוב רשתי ארוך טווח וסבלני שהתבסס על הפצה ברשתות חברתיות ובפרט איסוף והפצה של 'חווית שימוש חיובית' (בפועל, 'חווית לידה') וזאת על ידי הגולשים עצמם.

רוצים גם לשווק מוצר ברשת? צרו קשר עם AhoyIT לאסטרטגיית רשת ייחודית

התהליך היה ארוך ועודנו מתמשך ודרש סבלנות רבה מצד המשווק ומצד הלקוח (על כך התודה, על מה שאינו מובן מאליו אצל לקוחות רבים), אבל הוכיח את עצמו במספר השיתופים ברשת, התבססות המותג והמוצר בקרב קהל היעד ומגמת השיפור במכירות (שהרי זו השורה התחתונה בכל מהלך שיווקי).

לכן, אם יש המוצר עצמו מסוגל לספק 'חווית שימוש חיובית' כזו המאפשרת 'שביעות רצון' – מצאו את הדרך למנף אותה שיווקית דרך הרשתות החברתיות ככלי זול ויעיל להפצה ומכירה.

אתם תופתעו.

שביעות רצון הלקוחות כמנוף המרכזי בתהליך ביסוס המותג יכול וחייב להוות כלי מרכזי בשיווק בכלל ובפרט של מוצרים ושרותים ברשת האינטרנט. בפרט ובמידה והמוצר עצמו מסוגל לספק 'חווית שימוש חיובית' כזו המאפשרת 'שביעות רצון'. בסקירה, אנסה להציג מקרה בוחן של מוצר בריאות בו הפכה "שביעות הרצון" הלקוחות, למנוף מרכזי בשיווק שלו ברשת ובכלל וזאת מתוך ההבנה כי יתרונו אינו במחיר או בנגישות ללקוחות - אלא דווקא בכך שהוא מביא שינוי מהותי בחווית השימוש (במקרה שלנו, "חווית הלידה") של הלקוח (במקרה שלנו, לקוחה) והפצת 'שביעות רצון' זו תוכל לשמש כאותו מנוף שיווקי. שיווק חברתי ושביעות רצון כולנו מכירים את הרשתות החברתיות…

Review Overview

User Rating: 4.7 ( 1 votes)

About AhoyIT

אסטרטגיית אינטרנט לעסקים וארגונים - שיווק, מיצוב, SEO, SEM, PPC, SMO ותשתיות לטובת יצירת נוכחות רשתית מאוזנת התורמת לגידול פעילות העסק ולא משעבדת אותו.
‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: