Booking.com
חיימזון שולי

שולי חיימזון אמנית אוטודידאקטית מצליחה

שולי חיימזון, אמנית אוטודידאקטית מצליחה, יורדת לפרטים, ומוציאה מבית היוצר שלה ציורים ריאליסטיים בעלי עדינות ועומק אך עם זאת זרימה, תנועתיות ושלווה.

נפגשנו עם שולי לראיון מרתק במיוחד:

האם יש לך רקע באמנות ואם לא מתי החלה הרפתקת ציור שלך?

התחלתי לציר בילדות. בערבי החורף הארוכים, ברומניה ,אמי הציעה לי לצייר משהו כמפלט למחסור צעצועי..

עם עליתי   ארצה, בזמן היותי סטודנטית באוניברסיטה העברית, עבדתי לפרנסתי בספריה למוזיקה , שהייתה משותפת עם ספרית האומנות ( אינני יודעת אם גם היום זה כך) . עבדתי במשמרת הערב שהסתיימה בשעה 22.00. לא היו הרבה מבקרים. היה לי הרבה זמן לספרים ותקליטים.

שולי חיימזון האמנית הירושלמית

מה נותן לך השראה ליצירתך?

ואז נחשפתי מחדש לספרי אומנות , למאמרי מבקרים וכן, הוקסמתי מחדש. חודשים אחדים אחרי התחלת עבודתי שם, קניתי לי את הצבעים הראשוניים –צבעי גואש. חזרתי לצייר ולא הפסקי מאז.

הרבה יותר מאוחר למדתי במסגרת הקורסים ללימודי חוץ של בצלאל רישום . ההשתתפות שלי בכיתות אומן ,אצל טובי ציירי ירושלים, עזרו לי מאוד.

האמנית חיימזון שולי

            האמנית חיימזון שולי

ביצירותיך את משתמשת בדימויי פרחים ודמויות , ויוצרת למעשה "סיפור" פיגורטיבי מעולם הדמיון. מהי דרך העבודה שלך? והאם יש בכך אמירה?

אני אדם מאוד ראליסטי, לכן גם ציורים שלי כאלה : "תגידי לי מה את מציירת ואגיד לך מי את"!

יש צירים שמתמידים בנושא אחד או תחום אחד. הם מתמחים בו ויצרים עבודות נהדרות בהן בולטת המיומנות המיוחדת שפיתחו.

אני לא עושה את זה . הסקרנות שלי האינסופית והחיפוש אחר החדש והשונה ,גורמים לי לציר כל פעם נושאים חדשים, לעבור בין ציורי טבע לדמויות וביו עירום לפרחים. נכון הדבר לגבי טכניקה וסיגנון. אני ממשיכה לחפש, לשנות ולחדש ואינני חושבת שאגיע פעם למשהו שיספק אותי סופית.

אני מציירת את העולם, הוא מרתק אותי! הוא מגוון ומורכב ומשנה פנים עם כל עונה ושעה, עם כל מקום וזווית.

חיימזון שולי

                                 חיימזון שולי

בעבודתך, ניתן להבחין בנקל בעדינות הרבה . האם זה נעשה במודע? האם את מכוונת לפלטת צבעים מסוימת? צבעים מועדפים?

" בציורים שלי תופסים מקום חשוב דמויות של נשים ילדים ואנשי עבודה,הבעות , מצבים , תלבושות ומנהגים , מושכים את תשומת ליבי וכובשים אותי!

הם עבורי מקור אינסופי של השראה. אני מחפשת את האותנטי, את השונה את המיוחדות ,את כל מה שהצליח לברוח מהגלובליזציה ולשרוד !!!!!!

בשנים האחרונות השתתפת בתערוכות בחו"ל. ספרי מספר תובנות שיש לך מפלטפורמה זו.

הנסיעות הרבות שלי, תורמות למגע הבלתי אמצעי שלי עם אזורי תרבות מרוחקים על תושביהם. בשבילי הם מפגשים מרתקים, המספקים לי חומר רב לציורים שלי.

הצגתי את העבודות שלי בהרבה תערוכות קבוצתיות ויחיד בארץ ובאירופה. אני עובדת עם גלריות בברלין ווינה והצגתי ציורים גם ברומא ,לונדון פאריס ובייג'ין. הביקורות היו טובות ועבודתי נרכשו על ידי אספנים שונים וחובבי אומנות. האמנים הישראלים, ואני ביניהם , מתקשים מאוד בכל הקשור לחשיפת עבודתם לציבור הרחב.

העדר מרחב ציבורי מסובסד על ידי המדינה לצורך הצגת אומנות, התלות בגלריות פרטיות, שגובות עמלות מופרזות על מכירת אומנות והצגתה ,כמו המרחק הגיאוגרפי ממרכזי התרבות המערב אירופאית ואמריקאית לא מקלים על חיי האומן בארץ.

אני מקיימת קשר רחב ושותף עם חוגי אומנים שונים בארץ וגם עם סופרים ומשוררים ישראלים וזרים, המפרסמים מדי פעם מציורי בירחוני ספרות ושירה. זה מרגש אותי מאוד!

שולי חיימזון

שולי חיימזון

היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר שנים?

אני מקווה שבשנים הבאות ,ייפתחו בפני אופקים נוספים ולא פחות מסקרנים, של מפגש עם אמנות ומקורות השראה, דבר שיאפשר לי המשך יצירה וחידוש בעבודתי היום יומית .

אתר האמנית:

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: