Booking.com
הדמייה של פרויקט מסחרי שער הגלבוע

שער הגלבוע, הטרנד השיתופי לתשואה בטוחה

השקעה בנדל"ן מסחרי בגלבוע המתחדש, שילוב של ערכים והזדמנות כלכלית חסרת תקדים. מרכז תעסוקה וסחר שוקק שיעורר את הצפון ויפתח כלכלית את תושבי הגלבוע. ההזדמנות הגדולה ביותר בשנים האחרונות, עם תשואה בטוחה למשקיעים.

השקעה בנדל"ן מניב והחיפוש אחר התשואה המובטחת, דחף יזמים רבים אל הפריפריה המתפתחת. מחיר הקרקע הנמוך משמעותית מהמרכז העמוס ושפע ההזדמנויות לפיתוח עם תשואה בצידו, קרצו למשקיעים המתוחכמים. ההזדמנות לתרום לקהילה ולחזק את הפריפריה הצומחת, הוסיף לקסם של המיזמים המבטיחים.

אחד הפרויקטים המעניינים ביותר, בהקשר של תרומה אזורית ופיתוח המחזיר לקהילה, הוא פרויקט שער הגלבוע. מדובר בפרויקט מסחרי אטרקטיבי במיוחד, הממוקם בכניסה למתחם העסקים, הסחר וההיי-טק החדש בפארק מבואות הגלבוע. מעבר להיבט הציוני ולחיזוק החוסן הכלכלי של הצפון, מסתמן המיזם כהזדמנות חסרת תקדים להשקעה בטוחה ורווחית.

חברת יזמות הנדל“ן של לי מרשל רכשה מס׳ דונמים של קרקע מופשרת להקמת מרכז מסחרי ותחנת דלק בכניסה לפארק העסקים מבואות הגלבוע. זכויות הבניה במיזם המדובר, כוללות קומת מסחר בשטח כולל של 2,200 מ“ר ושתי קומות משרדים ותעשייה עתירת ידע. המרכז החדש, מהווה מוקד משיכה והתעניינות לחברות ביו-טק, תעשייה קלה וסטארטאפים, צפוי להחיות את האזור כולו. תחנת הדלק החדשה, תשרת את באי הפארק ותקדם את התעשיה במקום עם שטחי חניה רחבים ושירותים נוספים.

מיקומו האסטרטגי של הפרויקט הוא גם נקודת המשיכה שלו. המיזם קוסם למשקיעים ולכאלו המחפשים חלופה בטוחה עם תשואה בצידה, בתקופה בה הריבית במשק נמוכה כל כך. המרכז המסחרי המפואר, נמצא במיקום אסטרטגי התומך בעסקים רבים וחיוני כל כך לתושבי האזור. רק 25 דקות ממחלף עין התות ומחלף עירון בכביש חוצה ישראל, כ- 15 דקות מהעיר עפולה ו-18 דקות מבית שאן. שער הגלבוע נגיש לעסקים רבים בזכות קרבתו למרכזי התנועה והלוגיסטיקה המובילים. כ- 10 דקות מתחנת רכבת העמק, 45 דקות מנמל חיפה, 25 דקות ממעבר הגבול לירדן ו- 5 דקות נסיעה בלבד, מצומת מגידו.

מודל ההשקעה של חברת לי מרשל, אפשר למשקיעים קטנים ובינוניים, להצטרף בשלב מוקדם מאוד וליהנות מתשואות גבוהות ביחס למקובל בשוק. אחת המשקיעות איתן שוחחנו, הסבירה כי את ההחלטה להשקיע את הסכום במיזם במקום ברכישת דירה עם משכנתא גבוהה, כבר הניב לה רווחים נאים. עוד הוסיפה כי לדעתה, שינוי הייעוד של הכסף שהיה ברשותה, יאפשר לה לרכוש בעוד כ- 3 שנים דירה בתנאים נוחים יותר.

המודל מורכב משלושה מעגלי השקעה. המעגל הראשון, מסלול הליבה, הצטרפות למיזם בשלב היזמות, משלב גיבוש התוכנית העסקית ורכישת הקרקע, כבר מניב תשואה למשקיעיו. שלב זה בהשקעה כבר הסתיים ובקרוב תסתיים ההצטרפות גם לשתי נקודות הכניסה הבאות של הפרויקט. מסלול יזמי ומסלול ההלוואה השנתית המבטיח ריבית שנתית החל מהשנה הראשונה.

אפשרות אמתית להשקעה בטוחה גם בסכומים קטנים ובינוניים. מודל שותפות אטרקטיבי המתאים גם למי שאינו מומחה בנדל"ן.

אפשרות הכניסה למסלול ההשקעה היזמי, מאפשר הצטרפות למיזם כמשקיע, משלב קבלת היתר ואישורי תכניות. זוהי אפשרות להשקעה בסכומים בינוניים, המתאימה לישראלים רבים המחזיקים סכום כסף שאינו מספק לרכישת דירה (ולפעמים גם לא כבסיס למשכנתא). מדובר למעשה בהשקעה המבטיחה השתתפות ברווחי המיזם, באחוזי תשואה גבוהים. תרונה של השותפות נובע מהשקעת היזם הגדולה – כ- 30% מהסכום.

פיתוח הצפון הקרוב, מחבר בין הערכים הציוניים, עליהם צמחה מדינת ישראל, לבין הבטחת התשואה העתידית, מחויבת המציאות. הקמת מרכז שיבטיח תעשייה צומחת ומקומות עבודה לתושבי הצפון, לצד תשתית מסחרית מניבה, היא מנוע הצמיחה החדש של הגלבוע המתחדש. בתקופה בה הזדמנויות אטרקטיביות, הופכות לנדירות, הצפון המתעורר מהווה את החלופה הראויה למי שמחפש את הביטחון הכלכלי.

המיקום של הפרויקט שער הגלבוע מבית לי מרשל

המיקום של הפרויקט שער הגלבוע מבית לי מרשל

בחינה מעמיקה של פרויקטים קודמים, אותם הובילה חברת לי מרשל, ניתן להתרשם מיכולת הניהול והביצוע. מיזמים מסחריים, פרויקטים למגורים והשקעות מסחריות מוצלחות, מיתגו את החברה כמומחית בתחומה. מודל ההשקעה המשותפת בו היזם שותף ב- 30% ונהנה מהתשואה ביחד עם המשקיעים, מוכיח את עצמו. זוהי תפישת עולם חדשה המאפשרת גם למשקיעים קטנים, שהודרו בעבר מתחום הנדל"ן, לקחת חלק ברווחים.

תמהיל השקעות נכון וגב כלכלי איתן, הם הערובה העומדת מאחורי המוניטין של לי מרשל. לדברי שי ניסים, מנכ"ל החברה, קרקע בטוחה להשקעה, היא קרקע הנמצאת בסמיכות לאתר בעל ערך. קרקע מופשרת ומאושרת לבניה, הממוקמת בסמיכות למרכז מתפתח ושוקק חיים, היא הזדמנות שקשה למצוא היום באזורים מתפתחים אחרים בארץ.

דאגה להכנסה קבועה מפרויקט רווחי שציונות ערכית וחשובה בצידה. פיתוח הצפון עם ראיה פיננסית איתנה וניהול נכון.

עוד מוסיף שי, כי בניגוד להשקעה במרכז הארץ, במקומות בהם מחירי הקרקע יקרים מאוד, התשואה בצפון גבוהה ובטוחה יותר. עתודות הנדל"ן המניב באזור זה מבטיחות פיתוח עתידי שרק יחזק את מתח שער הגלבוע ויזרים קונים למרכז המסחרי ולתחנת הדלק. היעדר תחרות בקרבת מקום, היא היתרון אותו אנחנו רואים מול עיננו.

אם היינו צריכים לשים רק 10 סיכות, על מפת ההשקעות בישראל, שער הגלבוע היה אחד הראשונים בו היינו מתמקדים. זהו פרויקט נדלני בעל אופי וקסם ייחודי. מיזם שלא רק תורם לכיס המשקיעים, אלה מקדם אזור גדול וחשוב המשווע למרכזים מעין אלו. גם מודל ההשקעה הפותח את שעריו בפני משקיעים צעירים ממעמד הביניים ומקדם אותם כלכלי, צובר לזכותו נקודות.

להחיות את הצפון, זו ציונות אמתית. להעמיד אפשרות השקעה אמתית ובטוחה גם למי שאינו יזם נדלן בהווייתו, זו אידאולוגיה. פרויקטים שקמים על ערכים אלו, ראויים לתשומת הלב שלנו ובהחלט מבורכים בנוף הישראלי.

לפרטים נוספים על הפרויקט שער הגלבוע מבית לי מרשל

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: