Booking.com
כיצד לשמור על רצפת פרקט, אתר - PIXABAY.COM , יוצר asommerh

תהיו פרקטים! תשמרו על הפרקט שלכם…

סוף סוף עשיתם את השיפוץ המיוחל בבית, וכיסיתם את המרצפות הישנות המנוקדות בפרקט עץ מלא או בפרקט למינציה שנותן אפקט עיצובי יפה ונעים לחדרי הבית. אך כדי שהנראות של הפרקט יישאר יפה ונעים, צריך לשמור עליו ולדעת כיצד לטפח, ולנקות את הפרקט, ולזכור שיש הבדלים גם בין סוגי הפרקטים ואופן הטיפול בהם צריך להיות בהתאמה. אז אם עד כה הייתם עושים ספונג'ה עם דלי שלם של מים, עכשיו זה כבר סיפור אחר לגמרי… ניסים מעוז, בעלים של חברת "מעוז פתרונות לבית ולגן" המייבאת מגוון מוצרי ניקיון וטיפוח לבית ולגינה עונה לנו על כמה שאלות שיסייעו לנו לשמור על הפרקט.

מאת חני שניידר

מה הוא אורך החיים של פרקטים מעץ טבעי לעומת למינציה?

רצפת פרקט למינציה איכותית עשויה להחזיק מעמד 8-10 שנים בממוצע. במשך הזמן יופיעו סימני בלאי, בעיקר בחיבורים בין הלוחות כתוצאה מחדירת לחות. פרקטים מעץ איכותי יכולים להתקיים עשרות שנים. ניתן לשמרו על-ידי טיפול תקופתי נאות ולחדשו אם צריך לאחר 12-15 שנים על-ידי ליטוש וחידוש הגימור. וכל הנ"ל בהנחה ששומרים על הפרקט.

איך לשמור על הפרקט מפני שריטות?

למניעת שריטות על פרקטים בעת הזזת רהיטים, נהוג להתקין עליהם פריטי הגנה מיוחדים לפרקט העשויים מחומרים רכים כגון לבד קשיח, צמר לבד וגומי. רכיבים אלו מאפשרים לרהיט להחליק על פני פרקטים מבלי להזיק להם. ניתן לרכוש מדבקות לבד הגזורות בצורות ובמידות שונות, וכן בורגי לבד, המיועדים להדבקה על רגלי כיסאות, שולחנות, ספות וכד' לכיסאות משרדיים ולשידות ניתן להתאים גלגלי גומי במקום הגלגלים המקוריים, אשר רכים וגמישים יותר ומתגלגלים מעל גרגרי אבק ולכלוך ללא שחיקה של הפרקט

כיצד מנקים נוזלים שנשפכו על פרקט?

כאשר נוזל נשפך על הפרקט צריך במידי לנגב את הרצפה, במיוחד כשמדובר בלמינציה, כדי למנוע ספיגת לחות אל תוך הלוחות. במידה ובעקבות נזילה או חוסר תשומת לב הנוזלים היו זמן ממושך במגע עם הפרקט, ייתכן ויידרש להסיר חלק ממנו על מנת לייבשו- במקרים כאלו מומלץ להתייעץ עם המקום ממנו רכשתם את הריצוף או עם מומחה בנושא.

ניקוי פרקט - HG

ניקוי פרקט – HG

האם כל מוצר ניקיון מתאים לניקוי רצפת הפרקט?

בפירוש לא, קיימים חומרים מיוחדים לניקוי רצפת פרקט, כמו המוצרים האיכותיים מבית HG מותג מוצרי ניקיון וטיפוח לבית בינלאומי, סדרת המוצרים לרצפת פרקט של HG כוללת:

פוליש (אחת לתקופה תלוי בצורך), מסיר פוליש-מיועד להסרת פוליש ישן מפרקט, וכן מסיר סימנים שחורים מהזזת מכשירים וכד', מנקה יומיומי עם ניחוח נעים שלא מותיר פסים ומנקה ומבריק (ישנה חלוקה של מוצרי הניקיון מבית HG למוצרים המיועדים לרצפת פרקט עץ ומוצרים המיועדים לרצפת פרקט למינציה)

המוצרים בידינו, כיצד לנקות הכי טוב את רצפת הפרקט? מהו תהליך הניקוי?

תחילה יש לנקות את השטח המטופל מאבק ולכלוך

יש לנער את המיכל לפני השימוש, יש למהול את החומר במים בהתאם להוראות שעל גבי המוצר   (לרצפה מלוכלכת מאוד צריך לעשות ריכוז גבוה יותר של החומר עבור תוצאות אפקטיביות).

קחו מטלית מיקרו פייבר טבלו בחומר המהול וסחטו מעט ורק אז, התחילו לנקות את הרצפה. שוב מדגישים, חשוב מאוד שהרצפה תהיה לחה ולא רטובה בכדי למנוע נזק לעץ ולגרום לחיבורים בפרקט להתנפח, לכן יש להשתמש במטלית לחה ובשום אופן לא לשפוך מים! ברצפת למינציה- כאמור, פרקט שהוא חלש יותר, יש לסחוט היטב היטב את המטלית, בכדי להימנע מחדירת לחות אל חיבורי הלוחות. אין להשתמש בחומרי ניקוי חזקים העושים נזק לגימור של הפרקט אלא במוצרים המיועדים לכך (חברת HG מציעה מספר מוצרים ייעודיים)

טיפ נוסף שחשוב שהגולשים יידעו?

כן, זהו טיפ כללי לנושא השימוש בחומרי הניקיון. לפני שימוש בחומרי ניקיון חדשים שאינכם מכירים, תמיד קראו בקפידה את ההוראות, זה חשוב מאוד הן בשביל לנקות את הלכלוך באופן היעיל והמוצלח ביותר והן בשביל לא להשתמש במוצר הלא נכון לפעולה שאתם מבצעים. לדוגמה, אם יש לכם רצפת פרקט למינציה, דאגו שיהיה כתוב במפורש שזה מיועד לרצפת פרקט למינציה.

 

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: