Booking.com
מיקי גולדשטיין

תערוכת היחיד ICONS של מיקי גולשטיין

מיקי גולדשטיין מציג בתערוכת יחיד, אייקונים (icons)  מעולם המוסיקה, המשחק וה"גלאם" הבינלאומי, בסגנון "ציור-איור" האופייני רק לו. התערוכה מוצגת בגלריית "עירית הדני", במתחם "סי אנד סאן" בת"א נפגשנו עם מיקי לראיון מרתק במיוחד:

האם יש לך רקע באמנות ואם לא -מתי החלה הרפתקת הציור שלך?

התחלתי לצייר בגיל חמש, העתקתי ציור שמן שהיה תלוי בסלון ביתנו. כבר אז הורי הבינו שיש בי את ה יכולת יוצאת הדופן לגילי. תמיד ציירתי ואיירתי. בלימודי האקדמיים במכללה לעיצוב בויצו חיפה, התמקדתי בעיקר במקצועות האיור, רישום אקדמי, ציור ותחריט.

בשנה האחרונה ללימודי, המורה שלי לתחריט הציע לי להיות אסיסטנט שלו. עבדתי ולמדתי ממנו במשך שנתיים. מספר שנים מאוחר יותר, למדתי אצל יעקב צים. אך בסופו של דבר את מרבית הידע שלי רכשתי מלימוד עצמי ומסקרנותי להתנסות בדברים חדשים.

מה משמש לך השראה ליצירתך?

אין דבר מיוחד שנותן לי השראה. כל הזמן אני חושב אמנות וההסתכלות שלי על העולם היא תמיד בחשיבה יצירתית, כל הזמן אני משרבט שירבוטים שחלק מהם תהיינה היצירות שלי מחר.

Frida Kahlo

Frida Kahlo

ביצירותיך אתה משתמש ברמיזות ציוריות של אייקונות מעולם המשחק, המוסיקה, הקולנוע והשירה, דמויות אייקוניות הידועות לכולנו. מהי דרך העבודה שלך? כיצד פיתחת אותה? והאם יש בכך אמירה?

כל עבודה שאני יוצר תמיד נולדת מתוך חיפוש, בדרך כלל אחרי מספר שרבוטים שכאלה אני נדלק על משהו ואז מתחיל לפתח אותו. מתוך היותי אמן העוסק גם בשיר, אני מתייחס לציורי כאילו היו הם גם שירה. אני מנסה לדייק ולצמצם את הקווים ואת הכתמים כמה שיותר, בסופו של דבר שיופיע על הבד רק מה שנחוץ בכדי להבין את הדמות המצויירת. במקביל- אני קורא על הדמות, מנסה להבין מי היא באמת לאחר שמקלפים את הדעה הרווחת הרובצת עליה. בסופו של דבר מתקבל פורטרט של אדם מפורסם אל מפן  שבדרך כלל לא מקובל לחשוב עליו, ולרוב מתקבלים דברים מפתיעים.

בעבודתך, ניתן להבחין בנקל בצבעוניות העזה. האם זה נעשה במודע? האם את מכוונת לפלטת צבעים מסויימת? צבעים מועדפים?

לרוב אין לי צבעים מודעיים. יחד עם זאת ,ברור לי לחלוטין שפלטת הצבעים שלי מיוחדת. נראה לי שכל אמן בסופו של דבר נמשך לצבעים כתוצאה מהאישיות שלו ומצב רוחו הרגעי. ציור זו עשייה מאוד ריגשית ולכן אני רואה קשר ישיר והדוק בין התוצאה לדרך העשייה. בסדרה הזו מספר הצבעים שאני משתמש הוא מצומצם ביותר ומתוךהרצון למינימליזם ,בחרתי בשחור לקו הרישום ושלושת צבעי היסוד שהם סיאן, מג'נטה וצהוב. לפעמים הנחתי אותם על הבד אחד על גבי השני שעדיין היו רטובים- לכן התקבלו צבעים משניים שונים.

צ'רלי צ'פלין

צ'רלי צ'פלין

היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר  שנים ומהו הפרוייקט הבא?

מאז שאני זוכר את עצמי, אני חולם להציג במוזיאון לאומנות מודרנית בניו יורק ה"מומה".אני בהחלט רואה שחלומי זה מתקרב. לגבי הפרויקט הבא, שהוא בשלבים מתקדמים מאוד אכתוב רק כך: זו סדרה שיוצאת מהסדרה הנוכחית אך מושפעת מאוד מעבודתי כמורה לתלמידים בוגרים מהספקטרום האוטיסטי.

שעות ביקור בתערוכה:

ראשון-שבת

10:00-16:00

נעילה :23.9.2016

לביקור באתר האמן:

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: