Booking.com
יצירה של אורלי שלם

תערוכת "מ(כ)חול החיים" של האמנית אורלי שלם

בימים אלו מתקיימת תערוכת "מ(כ)חול החיים" של האמנית אורלי שלם. התערוכה  המיוחדת והחשובה  מוצגת במגדל פרישמן המתכתב אורבאנית עם רחוב דיזינגוף השוקק.

 בתערוכתה בוחרת האמנית אורלי שלם ללכת אחר המיית לבה. הציור שלה הוא מסע של חיפוש וכמיהה, תפילה או געגוע , לעיתים הוא  שמחה מתפרצת, לעיתים עצב וכאב, הציור שלה הוא שיר.

שלם מתבוננת בעיקר על הטבע כמצע נוח להשלכת רגשותיה והבעתם. שפת האמנות שלה נעה מסגנון מופשט-אקספרסיבי למופשט-לירי כאשר היא מושפעת מאוד מציור ישראלי בתחילת דרכו דוגמת אופקים חדשים ועוד. עם זאת הציור שלה מנסה לשקף הלך רוח עכשווי פועם ומשתנה באופן תמידי.

נפגשנו עם אורלי לקפה אמנותי במיוחד:

אורלי שלם בתערוכה חדשה

* האם יש לך רקע באמנות ומתי החלה הרפתקת הציור שלך?

היצירתיות הייתה טבועה בי מאז ומתמיד, למדתי גרפיקה במכללת הדסה ועסקתי בעיצוב גרפי על כל רבדיו במשך 26 שנים. התחלתי לצייר באינטנסיביות ובהתמדה לפני 13 שנים, במשך השנים ציירתי במסגרות שונות ואף העמקתי את הכשרתי במסלול להכשרת מדריכי אמנות במדרשה בבית ברל.

*מה נותן לך השראה ליצירתך?

מוסיקה על שלל גווניה, נופים שעוררו בי השראה ונצרבו בתודעתי עד לרגע שבו הם עולים מחדש ומציפים את הבד. רגעים של חסד והתרגשות ועולמי הרגשי, כאשר עצב, שמחה, געגוע, בלבול, תקווה או חיפוש מוצאים את ביטויים באמצעות הציור.

*ביצירותיך את מציירת בסגנון האבסטרקטי עם האינטרפרטציה האישית  שלך.. מהי דרך העבודה שלך? והאם יש בכך אמירה?

אני מציירת במגוון כלים וטכניקות, עם מכחולים, רולרים, שפכטלים, השפרצות צבע, חריטה, לרוב עם אקריליק על קנבס או עם צבעי פסטל שמן שכן ייבושם מהיר ובכך הם "נענים" לצורך האקספרסיבי שלי לתת ביטוי מידי וספונטני לתחושותיי.

חדש ארוך

*בעבודתך, ניתן להבחין בנקל בצבעוניות העזה הייחודית לציור מופשט, יש דגש לים לעולם המים- האם זה נעשה במודע? האם את מכוונת לפלטת צבעים מסויימת? צבעים מועדפים?

הצבע האהוב עליי הוא כחול על גוניו השונים, יש בצבע הכחול עומק ורוגע שמדברים אליי. הים והשמים חביבים עליי כמרחבי התבוננות והרגעות. משום כך, לא מפתיע שהכחולים, התכולים והטורכיזים מככבים ברבים מציוריי. למרות זאת, יש לי ימים אדומים, סגולים, חומים או ירוקים.., ואני נאמנה לתחושותיי המבקשות את הצבע ההולם והאוטנטי לרגע היצירה

* בימים אלו את מציגה תערוכת יחיד בחלל ייחודי שנבחר על ידיך בקפידה. מגדל פרישמן בלב ליבה האורבאני התל אביבי. הסבירי את הבחירה ומה היא עושה לאמנותך?

הלובי של מגדל פרישמן 46, הוא חלל אורבני, גדול ויפיפה שמצוי בלב ליבה של העיר ת"א. יש בו תקרות גבוהות של למעלה מ- 10 מטרים וחלונות גדולים שמשקיפים לרחוב דיזינגוף הסואן. חיפשתי חלל גדול ומואר באזור המרכז שיוכל להכיל את ציוריי המופשטים, הצבעוניים וגדולי הממדים. כשנתקלתי בחלל במקרה לפני כשנתיים וחצי התאהבתי בו ודמיינתי בעיני רוחי את היום שבו אוכל ל"צבוע" את לובן הקירות בכתמי ציוריי…

*עבודותייך מצויות אצל אספנים בארץ ואף בחו"ל, היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר  שנים?

הייתי שמחה להמשיך ולהפיץ את אמנותי בארץ ובחו"ל, להמשיך ולעבוד עם גלריות, אספנים, מעצבי פנים, חללים ציבוריים ולקוחות פרטיים. שהציורים שלי ימשיכו להגיע לכל מקום אוהב, יגעו ויניעו את רגשות הקהל המתבונן – לדעתי זאת ההגשמה והכרה הגדולה ביותר לאמן.

וכן, הייתי שמחה שעבודות שלי יוצגו במוזיאונים נחשבים לאמנות ביום מן הימים…

 

התערוכה מוצגת בלובי מגדל פרישמן 46 פינת דיזינגוף 100, תל אביב

שעות ביקור בתערוכה: ימים א'-ו' בין השעות :10:00-22:00

נעילת התערוכה : סוף יוני

האמנית בפייסבוק: 

האמנית באינסטגרם: orlyshalem_art

אתר האמנית: 

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: