Booking.com
מעצבת ענבר עזרן

תערוכת "פשיוניסטה" – כשאופנה ואמנות נפגשים

תערוכת "פשיוניסטה" בפתיחתה החגיגית שתחול בחמישי הקרוב, 17.7.2014 בשעה 19:00 , בתיאטרון גבעתיים, עוסקת בנקודת ההשקה בין עולם האמנות לעולם האופנה.אמנים ומעצבים מתחומים שונים: ציור, פיסול, צילום, עיצוב קרמי ועיצוב אופנה ותכשיטים. המשתתפים: האקדמיה לעיצוב Fa29 ,פנינה אבן-טל, רבקה בצלאל, דליה גולדמן, רותי דביר, שושי הורוביץ, משה וולך, יפה טוויג, קרני ליפשיץ, סיגל נדלר-שמרלינג, ענבר עזרן, לאה שוורץ, לירית שפיר-שמש, מיכל שרון Silvia Modigliani Jewelry. אתר המומחה יצא לפגוש שלוש אמניות נבחרו לייצג בכתבה זו את התערוכה ולחשוף מעט מעולמן האמנותי והרוחני

מאת: חני שניידר

ענבר עזרן

האמנית ענבר עזרן מפסלת ויוצרת בתחום הקרמיקה מעל 15 שנה.למדה אמנות פלסטית במכון אבני לאמנות. התמחותה בעבודה בחומר קרמי נרכשה בקורסים שונים ברחבי הארץ ובעצם, בנושא הקרמיקה, היא כמעט אוטודידקטית לגמרי.

הפסלים עשויים חומרים טבעיים בטכניקות שונות בבניית יד, משטחים וחוליות. הצביעה בזיגוגים ובצבעים קרמיים מגוונים ואילו השריפה בתנור מגיעה לטמפרטורה של 1080 מעלות צלסיוס.

הציגה בעבר במשך שבע שנים בנחלת בנימין בתל אביב, ואף ביריד חוצות היוצר בירושלים. ובתערוכת יחיד בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה,ובגלריית המגדלור בתערוכה קבוצתית בשם "השביל" מלמדת פיסול קרמי בסטודיו שלה בנס ציונה, מקום מגוריה.

ענבר עזרן-עבודה

ענבר עזרן-עבודה

ענבר מצליחה להגיע לדמיון מאוד קרוב למציאות ,במיוחד בחפצים אשר עוררו תגובות מפתיעות עד כדי מצחיקות, למשל איש הביטחון שהתקשר אל ענבר ביום הראשון לתערוכה בבית האופרה ושאל בדאגה אם היא שכחה את התיק שלה על הרצפה. ענבר לרגע חששה שאכן הוא צודק, אך מיד התעשתה ושאלה אותו בהלצה "אתה בטוח שזה לא הפסל של התיק, שהוא חלק מהתערוכה שלי?" ותגובתו הייתה פשוט תדהמה כשהבין שזה באמת פסל ולא תיק אמיתי ואמר: "כמעט הזמנתי את אנשי הביטחון להודיע על חפץ חשוד". זה היה מאוד מצחיק ומחמיא ביותר עבור ענבר.

התערוכה מתאימה לכל אחד, מילדים ועד מבוגרים ,אשר מגיבים לעבודות בכל מיני דרכים מעניינות.. מנסים לגעת כי חושבים שזה אמיתי.. מצטלמים ומתחבקים עם הדמויות.. מרגישים תחושות לא נוחות בגוף ועוד ועוד.

ענבר מתפרנסת בעיקר מהזמנות פרטיות של לקוחות המחפשים פסלים ייחודיים לביתם יצירות אישיות עם מחשבה משותפת המתאימה ללקוח. אני עוסקת מאז ומתמיד בדמויות יפות ולעיתים אף נראה כמדגמנות." בנוסף תמיד נמשכתי לפיסול חפצים ..כמו תיקים וחפצים אחרים לשימוש יום יומי.. הרגשתי שהפסלים שלי ממש מגיעים לתצוגת אופנה.. וכן, גם התיקים.

אני מאמינה שכל חנות תיקים יוקרתית, או מעצב בגדים ייחודי, היה רוצה תיק מעוצב מקרמיקה המייחד אותו שיכניס לו פאן אמנותי לסטודיו.החלום הגדול של ענבר הוא לדבר לקהל דרך האמנות שלה, לגרום לאנשים להגיב לעבודות שלה, שלא יישארו אדישים ולקבל הכרה כאמן ובכך לאפשר לעצמה ליצור ולהקים עוד תערוכות, מייצבים ומייצגים אשר ירטיטו אנשים. "יש לי באר של רעיונות ודברים שאני רוצה לבטא ולומר דרך החומר" טוענת ענבר ."אני צריכה רק את הבמה".

 כתובת האתר:

www.almastory.com

ענבר עזרן בובה, קרדיט -יחסי ציבור

ענבר עזרן בובה, קרדיט -יחסי ציבור

 

מיכל שרון:

"הרקע שלי באמנות מתחיל מהרצון לחשוף משהו חדש מחומר סטנדרטי, להוציא משהו שרק אני רואה ומרגישה ולהפוך אותו לניראה לכול.

בזמן לימודי הרפואה, במקצוע האנטומיה הוקסמתי מהשלמות הגאונית שהגוף בנוי על פיה, שלכל חריר וזיז יש תפקיד, ושום דבר בטבע הוא סתם.

מגיל צעיר אוהבת לטייל בעולם ולהתבונן באנשים בסביבתם הטבעית. מתפעלת מהיוצרים המקומיים העובדים מהחומרים הטבעיים הזמינים להם ומקבלים השראה מהנוף ומהתרבות שסביבם.

האהבה ליצירה ועבודה מדויקת גרמה לי לבחור ברפואת שיניים מבין כל ענפי הרפואה, ולאחר מכן לעשות הסבה מקצועית לעיצוב פנים.

שני המקצועות השונים הללו גרמו לי סיפוק והנאה בלעשות הבדל בחיי אנשים.

במהלך השנים, עסקתי בצורפות ויטראז' ובניית רהיטים."עבודותי עוסקות ביופי שבפשטות. אני מוצאת שמה שמעניין ומלהיב אותי זה לחשוף את היופי שטמון בחומר הטבעי ,אני חושפת את החספוס שלו ( את השמוט), נהנית הן מהעבודה ומהמגע עם החומר והן מהתוצאה שמעלה אל פני השטח את "הנסתר".באותו עניין ,אנחנו כנשים, מגיל צעיר לומדות לא רק ל"חשוף את מה שצריך", אלא להסתיר ולמסך.כדי להתאים למוסכמות לאופנה ולמה שמצופה מאתנו.

מיכל שרון - עבודה

מיכל שרון – עבודה

אנחנו לומדות לצמצם את שפת הגוף, להסיר את השיער מאזורים מסוימים, ולהסתיר את הפגמים. המשמעות של לשים מייק אפ ( מיומנות לנשים בלבד!) היא שהפנים כפי שהן אינן יפות דיין.

כך – מקצה השיפורים שלנו הוא אין סופי,מגיל ההתבגרות-גיל המודעות ועד להזדקנות, מה "קו שחור בעין" ועד למתיחות פנים ושינויים באיברינו השונים.כל אחת מהעבודות בתערוכה מציגות בו זמנית הן את הטקסטורה הפנימית האמיתית של החומר החשוף והן את הכסות.

הכסות, הבגד הנשי אותו בחרתי להציג, הוא בגד פשוט, שמלה, גופיה, מכנסיים. בגדים שהם "בייסיק" – ללא מלמלות ותוספות מיותרות, בגדים המדברים בשפת המקום ממנו הם באים ומותאמים למצב הפוליטי/ כלכלי של המקום בו הם "נלבשים".

יחד עם זאת, הבגד, למרות פשטותו יש לו גם אמירה אסטטית, חברתית וכלכלית" ב"עושר שבפשטות" שמלת גופיה לבנה ,מתקופת ראשית המדינה כמחווה למעצבי האופנה שפעלו באותה התקופה.

הטקסטורה של השמלה הלבנה מביעה את החספוס של הדור באותה התקופה. ( כמו גם של הבדים). השמלה מעוטרת ב"בחרוזים" מבריקים ועשירים. החגורה מורכבת משמות כמה מהמעצבים שפעלו באותה התקופה ובצבעוניות שמחה של הקמת מדינה חדשה.

"הפרחים על הגנגס" עשויה מחומר בצבע בוץ ומעוטרת בפרחים צבעוניים. הוא מציג את הפשטות של החיים בהודו מחד והעושר הצבעוני והרוחני מאידך.

בחודש פברואר ביקרתי בהודו בעיצומה של תקופה בה רבו ממעשי האונס והרצח כלפי נשים ברחבי במדינה ,מעשים שלא קיבלו ביטוי בתקשורת ההודית ובשיח החברתי שם.

"טלאים של זהב"

מציג גופיה פשוטה ומכנסיים פשוטים המודבקים על פיסה שנחתכה ממכולה. נגיעות קלות של זהב הופכות את הבגד לייחודי ומושך.

הרעיון העומד מאחורי עבודה זו הוא ,שלא צריך הרבה כסף בשביל להראות "מיליון דולר".

"גם פיגורה היא עניין של אופנה"

שתי הדמויות העגלגלות שאינן מסתירות את עצמן, לא נכנעות לתכתיבי "הרזון" והיופי העכשווי. הן מייצגות את הרעיון שיופי הוא עניין של אופנה שמשתנה בזמן ובמקום, ובהתאם לחברה בה אתה חי. התפתחותי כאמנית תעשה בהלימה עם התפתחותי כאדם, תוך הסתכלות לעומק ובשימת לב לדקויות שבנפש ושבסביבה.

נייד 054-4540360

מייל  msdesign@bezeqint.net

מיכל שרון

מיכל שרון

תערוכת "פשיוניסטה" – כשאופנה ואמנות נפגשים

פתיחה חגיגית: 17.7.14 בשעה 19.00

התערוכה מוצגת בתיאטרון גבעתיים, רח' דוד רמז 40

 

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: