Booking.com
תערוכתו של מודי אליאס

תערוכת קווים, צבעים, אמא.

אשר מתקיימת ממש בימים אלו בסטודיו של :"שוקי קוק" במתחם נגה, מציגה סדרת עבודות "כובעים ומקטעי ציור", צבעוניים, המהווה אמירה אמנותית רגישה, נוגעת עד כדי כאב לעיתים, במערכת יחסים מורכבת, של ילד ואמא, מנוקדת מבט שבה הילד, כ"מבוגר אחראי", אומר , מספר, סיפור חייו, מרמז על מכאוביו והאושר שחווה, על חוסרים בילדותו והגשמתם כבוגר… נפגשנו עם מודי אליאס האמן היוצר את התערוכה לראיון מרתק במיוחד:

*האם יש לך רקע באמנות ואם לא מתי החלה הרפתקאת הציור שלך?

כבר כילד קטן ציירתי והילד הזה איתי כל הזמן,  באשר לרקע אמנותי ;  סאבי ז"ל אייר ספרי תפילה כבר בגיל 12 , שבע  מאותם ספרים של ילד בן 12-15 שמורים בבית הגנזך במוזאון ישראל בירושלים כמורשת ישראל לדורותיה .

מה נותן לך השראה ליצירתך?

בכל אשר אהיה העולם הסובב אותי מפגיש אותי עם אין ספור גירוים ליצירה , אולם ההשראה באה לי באופן ספונטני מעולם הדימויים הפנימי שלי .  ככל שהחוויה שאני חווה עוצמתית יותר יש סיכוי רב יותר שאתרגם את זה ליצירת אומנות , לדוגמה מה שחוויתי עם אמא שלי בשנות חייה האחרונות ומה שציירה בחוג לציור. רגע של השראה והתערוכה הנוכחית "קווים , צבעים , אמא" , נולדה .

התערוכה של מודי אליאס

התערוכה של מודי אליאס

בתערוכה זו, אותה אוצר שוקי קוק בגלריה שלו , אתה משתמש בדימויי כובעים ואינטרפרטציות מתוך ציור של אמך ז"ל ,שיצרה בערוב ימיה,   ויוצר  למעשה "סיפור" פיגורטיבי מעולם הדמיון. מהי דרך העבודה שלך? והאם יש בכך אמירה?

מה היא דרך עבודתי ? באותו רגע הקראי של השראה נוצרה בי סקרנות עזה לבדוק  ציור אחד של אמי ציור מאוד מיוחד משופע בפרטים קווים ונקודות צבעוניים  שצויר על ידה באופן הקראי על ניר בגודל A 4   , מה שבאמת קרה מצאתי את עצמי נכנס עמוק עמוק לתוך "הבטן של הציור" בהתחלה  נעזרתי במצלמה שבטלפון הנייד שלי שאני מצלם קטע מזערי מהציור ומגדיל אותו כך שכל קטע מזערי הפך להיות ציור בזכות עצמו . לימים לקחתי את הצילומים לסטודיו של שוקי קוק ובעזרתו גובשה התערוכה למה שהיא עכשיו . גם לשוקי היה רגע של השראה בו הוא אמר מדהים "אני רוצה להציג את זה".

 

מודי אליאס

מודי אליאס

בעבודתך, ניתן להבחין בנקל בעדינות הרבה ובשימוש בצבעים עזים . האם זה נעשה במודע? האם את מכוונת לפלטת צבעים מסויימת? צבעים מועדפים?

את הציור המקורי ציירה אמי כאשר היא הייתה כבר חלשה ולכן הקווים היו חלשים  ובשביל להראות את העולם הקסום והמופלא אשר נגלה לי היה נכון ומתבקש להשתמש בצבעים עזים יותר .

בשנים עברו חיית בלונדון ובהולנד תקופות ארוכות  והשתתפת שם בתערוכות. ספר מספר תובנות שיש לך מתקופה זו .

את תקופת לימודי היפה באקדמיה לאמנות בלונדון אני מוקיר כי למדתי לחיות בעולם הגדול אחרי שעזבתי את הקיבוץ בו חייתי .באמסטרדם היפה הקמתי משפחה בני יזהר נולד והתגבשתי כצייר  ומאוחר יותר כמורה לציור .

*היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר  שנים?

היכן אני רוצה לראות את עצמי ?  כיוון שאינני יודע את העתיד תשובתי תהיה ; ברגע הקסום של השראה. נקודת זמן קצרה ועוצמתית .

פתיחה : יום חמישי 26.5.2016 בשעה :20:00

אוצר: שוקי קוק

בסטודיו שוקי קוק

רח' רוחמה 11, מתחם נגה

האמן בפייסבוק:

נעילת התערוכה:19.6.2016

שעות ביקור בתערוכה

ימים א'-ה' 10:00-17:00

אתר סטודיו שוקי קוק:

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: