Booking.com
תערוכת פופארט

״THE NEW HEROES״

השבוע נפתחת תערוכת היחיד של אמן הפופ-ארט צביקה חורש בבית קסטיאל בתל אביב. צביקה, אדריכל ומעצב במקצועו ,מוביל את הצופה בניבכי תרבות הפופ קולצ'ר והאירוע עצמו ישלים את החוויה במוסיקה, אלכוהול צבעוני, והפנינג אמנותי. האורחים והמוזמנים אף התבקשו להגיע בלבוש שחור כדי להעצים את הצבעוניות המתפרצת של יצירותיו. נפגשנו עם צביקה בגלריה שלו "אורבניק'ס" אותה הקים בנס ציונה לשיחה "צבעונית" במיוחד:

מאת: חני שניידר

מתי החלה הרפתקת הציור/ ניו-מדיה שלך? ומה קדם למה? העיסוק באדריכלות ועיצוב או רעיון הגלריה והאמנות?

ציירתי בהתלהבות יתר מגיל הגן ,אבי צייר מאוד יפה זוכר הרבה עבודות שלו תלויות בבית הסבים בירושלים ובבית בו גרנו. תערוכת יחד ראשונה כשנה לאחר השחרור במסעדה בתל אביב, אז ציירתי הרבה פרים ופרות.

כך שהציור תמיד היה חלק מכל דבר נוסף אחר שעשיתי בחיי. גם במקומות עבודה שעבדתי כשכיר הייתי מקיים תערוכות מפעם לפעם. ההשראה שלי נובעת מתערוכות ומפגשים עם יוצרים ,מהמרחב הציבורי ובעיקר נובעת מהצורך שלי לבטא תחושות ודימיון  תוך כדי חופש יצירה ללא הגדרות וללא גבולות. האמנות היא שפה ככל השפות, אני מדבר דרכה.

ביצירותיך אתה משתמש בדימויי אייקונים מתרבות הפופ ארט והקומיקס, ויוצר למעשה "סיפור" עיצובי, מעולם הדמיון. מהי דרך העבודה שלך? והאם יש בכך אמירה?

התוכן הציורי מהווה אצלי שבה אני מצליח להצפין אמירה אישית ולצופה אני מאפשר לבקר ולנסות לפענח את תכליתה אבל בעיקר לתת לו ליהנות ולייצר לו חוויה ויזואלית, ראשונית קוגניטיבית כזו שאינה מחייבת, פשוט לגרום לו להתאהב בדרך שבה אני .. מבטא את עצמי.

מרלין

מרלין

בעבודתך, ניתן להבחין בנקל בצבעוניות העזה. האם זה נעשה במודע? האם אתה מכוון לפלטת צבעים מסוימת? צבעים מועדפים?

הצבעוניות העזה נובעת מתחושת האופטימיות שמאפיינת את תפיסת עולמי הפילוסופית . החיים קצרים ורק אנחנו שולטים בגוונים שממלאים אותם. הצבע הוא סימבול  לאהבה ,לשנאה, למלחמה, לשפע, לעצב, לחלומות וליצירתיות. הוא שפע ואני בחרתי לבטא דרכם כל דבר ובעיקר את החיים הטובים    החיים החד פעמיים ….

כיצד היית מגדיר את מניפסט העיצוב שלך? הכוונה גם במקצועך הראשי כמעצב ואדריכל ולא רק כאמן פופ ארט המציג בארץ ובעולם.

לגבי המהות שלי אני אמן ומעצב רב תחומי והתמזל מזלי ששני הדברים שאני כל כך אוהב לעשות ראוי שיחיו בסימביוזה מוחלטת. "אמנות כערך תרבותי בחוויה של כל חלל" אמנות היא הלב הפועם של כל חלל ,והארכיטקטורה גם היא נכס צאן ברזל של המין האנושי מקדמא דנא. שניהם לעולם יישארו פה לספר את ההיסטוריה להגדיר את התוכן התרבותי שלנו בהווה ולקבוע מהי תכליתינו בעתיד. כמרצה בתחום פיתוח היצירתיות וחשיבה המצאתית הרבה מאוד שנים, אין מקום אידיאלי יותר לפרק את המטען המטורף הזה של דימיון ויצירתיות  מאשר בסביבה של עיצוב ואמנות פלסטית. למעשה הסטודיו לעיצוב שלי חיי ופועל בסמיכות לגלריה, יצרתי חממה למהווים שלי..

תערוכת פופ-ארט

תערוכת פופ-ארט

היכן היית רוצה לראות את עצמך עם אמנותך בעוד מספר שנים?

הייתי רוצה להיות עוד סמן משפיע על האופן שבו הממסד מתייחס לאמנות  לאפשר ליוצרים בתחום האמנות הפלסטית להפיץ את כישוריהם לקבל חשיפה והכרה ראויה. חלומי בתחום היצירה האישית לחתור כל העת ליצירה שתאפשר לצופים פשוט להנות ולהתאהב, להמשיך ולפתח את  השפה שלי  דרך צבעים ותוכן, מאמין שאצליח בשנתיים הקרובות ליצור עבודת אוונגרד שלי שתוצג במומה, המוזיאון לאמנות מודרנית במנהטן.

 

״THE NEW HEROES״ 

אמן: צביקה חורש    

ייעוץ אמנותי: מיכל סדן

 

פתיחה חגיגית: 18.08.2015 בשעה 19:00                              

בבית קסטיאל, רח' אלפסי 36 , תל אביב

 

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: