Booking.com
טיפים לרכישת רכב,צלם - דותן גור

10 טיפים לרכישת רכב משומש

הקיץ בפתח, וריח של שינויים באוויר- עברתם דירה? נולד ילד? החלפתם עבודה? או שפשוט המזגן  ברכב הישן שלכם כבר לא עובד כמו פעם והבנתם, הגיע הזמן- וצריך להתחדש ולשנות! מחקר שערכה חברת Switch מראה כי מדי שנה נסגרות בישראל למעלה מ- 900 אלף עסקאות רכב כש- 200 אלף מתוכן הן עסקאות פרטי לפרטי. מהמחקר עולה כי ל- 38% מרוכשי הרכב המשומש, חשוב לקנות רכב מבעלות פרטית. אסף חרל"פ מנכ"ל Switch עם כמה טיפים חשובים מאוד לפני שרוכשים רכב חדש ומשומש:

 1. מה הצורך שלי? האם אתם מחפשים רכב חדש או משומש? רכב אישי או משפחתי? לנסיעות קצרות או ארוכות?, בגאז' גדול או קטן? הילוכים או אוטומטי?
 2. מה התקציב שלי? תחליטו מראש מה המחיר המקסימאלי שאתם רוצים להוציא- האם תצטרכו הלוואה? אם כן החליטו מראש איזה סכום תרצו להחזיר כל חודש. תפעלו הפוך! וכמובן אל תשכחו שאתם צריכים להוסיף גם ביטוח..

   

 3. המלצות מחברים ומומחים גם אם אתם לא מבינים גדולים במכוניות, תתחילו להסתכל מסביב- על מה החברים שלכם נוהגים, הקולגות בעבודה איזה מכוניות הכי שכיחות ברחוב שלכם- ותתחילו לבדוק על הדגמים האלו.
 4. סקר שוק צאו לשטח, תבקשו נסיעת מבחן, תנסו כמה וכמה רכבים. תקראו באתרים ובבלוגים סקרי ביצועים והשוואות בין הדגמים שאתם מתלבטים לגביהם. אל תשכחו לבדוק את המחיר שמבקשים על הרכב ותשוו עם אתרי מחירונים כדי לוודא שאתם
 5. איך תדע על מי לסמוך? ממחקרים גילינו כי כ – 38% ממחפשי הרכב המשומש, מעדיפים לקנות רכב מבעלות פרטית- מתוך ידיעה ברורה שאלו הרכבים השמורים יותר, שמצבם המכני טוב יותר ושללא ספק סבירות יקבלו תמורה טובה למחיר שישלמו אבל… יש חששות רבים סביב הנושא הזה בעיקר בגלל הצורך לפנות ולפגוש הרבה מאוד אנשים פרטיים, לא לדעת על מי אפשר לסמוך והאם המידע שניתן אמין מספיק. יש חשש גדול לגבי האם המחיר שאני מקבל הוגן, ולאיזה רמה נכון וצריך לעשות מו"מ. יש חשש גדול במה יצוף מבדיקת מכון- ואילו תיקונים זה יכול לגרור.. ומה בכלל אומרת הבדיקה.
 6. קונים מפרטי- אל תשכחו לבדוק אם הרכב משועבד או מעוקל? את השעבוד או העיקול על המוכר להסיר לפני העברת הכסף אליו. חשוב שלא יקרה מצב בו תבזבז זמן בבדיקות הרכב, ופגישות עם המוכרים ולבסוף תגיע לבנק הדואר ותגלה כי לא ניתן להעביר בעלות.. במקרה של עיקול יכול להיות שגם המוכר לא תמיד ידע את זה.
 7. ההיסטוריה של הרכב– כמה ידיים היו לפניכם, מי היו הבעלים (רק פרטי או גם חברה/ סוכנות/ ליסינג). מה ההיסטוריה של הטיפולים של הרכב- איך הבעלים הקודמים שמר עליו? אל תאמינו לכל מה שאומרים לכם- תדרשו לראות את ספר הטיפולים של הרכב. היום מקבל ללכת למכון מורשה של משרד התחבורה ולבצע בדיקה וזאת כדי לקבל תמונת מצב עדכנית על הרכב, האם היו תאונות, מה מצב המנוע, הגיר , מצב בטיחות הרכב וכדו'.
 8. מתי הטסט הקרוב? מקובל מאוד לשקלל את מחיר הטסט במחיר הרכב באם המועד שלו קרוב לתאריך המכירה.
 9. שירותים נלווים מה התוספות שאתם מקבלים ברכישה של רכב משומש? האם אתם רוצים או צריכים חישני רוורס? מערכת אודיו? מסלולי מימון נוחים? קונים רבים החוששים לקנות מאדם פרטי, בוחרים לקנות מסוכנויות רכבים רכב משומש מפרטי. היתרון המשמעותי הוא קבלת הטבות נלוות כגון חודשי אחריות, אפשרויות לבטל את העסקה. ללא ספק, יש יתרון בקבלת אחריות מחברה גדולה- זה למעשה השקט הנפשי שלכם במידה ומתגלה תקלה לאחר הקנייה.

רכשתם רכב? תתחדשו! סעו בזהירות ואל תשכחו לעשות ביטוח לרכב לפני הנסיעה הראשונה.

 

 

About קובי ברדה

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: