Booking.com
יש כסף על הרצפה , צלם - PublicDomainPictures , אתר - PIXABOY.COM

"בעלי עסקים משאירים כסף על הרצפה!"

לפי המנטור העסקי הבינלאומי – ערן שטרן, רובם המוחלט של העסקים בישראל פשוט "משאירים כסף על הרצפה". לאחר שהרצאותיו הגיעו ל – 150 אלף איש ברחבי העולם וספרו "להגשים" נמכר ב-16000 עותקים, שוחחנו עם ערן שטרן וביקשנו לקבל כמה עצות עבור שכירים, יזמים ובעלי עסקים שרוצים להגיע לעצמאות פיננסית.

מאת: חני שניידר

אז למה אנחנו משאירים כסף על הרצפה ?

"רוב בעלי העסקים לא מבינים בשיווק ואסטרטגיה עסקית ולכן נאלצים לחקות את השאר ומוותרים על תפקיד המנהיג. זה גורם להם להפסיד הון תועפות והם אפילו לא מודעים לזה. למעשה רוב העסקים שמתלוננים על מצבם ועל הכלכלה הישראלית לא צריכים להאשים אף אחד חוץ מעצמם. הידע קיים רק צריך ליישם אותו."

ערן מול קהל כיום צלם טלי כהן

ערן מול קהל כיום צלם טלי כהן

מה הסוד ?

"בעלי עסקים מחולקים ל-2 קטגוריות. יש את ה"קפצון" ואת ה"מנהיג". ה"קפצון", שמייצג את רוב בעלי העסקים שואל בכל יום: מהי הדרך הקלה ביותר עבורי ליצור עוד כסף ועכשיו?". לעומתם יש את "המנהיג" שהוא המוביל והוא טיפוס אחר לגמרי. הוא מחזיק בראשו תמונה ברורה של העסק שהוא בונה, ולאן הוא מעוניין ומכוון שהעסק שלו יגיע. התמונה שלו תהיה גם כתובה, ומגובה ביעדים ברורים – אישיים, עסקיים, וכלכליים. ההבדל הוא פשוט לכאורה אבל זה מה שקובע אם עסק יהפוך מ"שורד" ל"מנצח".

העסק שבונה ה"מנהיג" מבוסס על הגדולה הפנימית שלו, על החוזקות שלו, על השליחות שהוא נועד לממש בעולם. יש לו גם אסטרטגיה ברורה כיצד להגיע ולממש את החזון שלו. זו אסטרטגיה שהוא בנה ויצר, לאחר שבחן את כל החלופות שעומדות בפניו, והבין איזו מהן תהיה המהירה יותר, הקלה יותר והמתגמלת ביותר עבורו. "

ומה לגבי הצורך התחרותי להוריד מחירים כל הזמן ?

"זה נכון. התחרות הופכת להיות קשה יותר ויותר אבל אחת הטעויות הנפוצות ביותר היא להוריד מחירים. אני רואה את זה כל הזמן סביבי, בעלי עסקים מנסים למשוך אליהם לקוחות נוספים על ידי כך שיורידו את המחיר ויהיו זולים יותר מהמתחרים שלהם בתחום.

זו טעות נוראה ואיומה! לא רק שלעולם לא תוכל לנצח בתחרות על מחיר אלא אתה משלם על כך גם בסוג הלקוחות שאתה מושך אליך – שהם בדרך כלל לקוחות שהם גרועים מאד עבורך – לקוחות שמחפשים את המבצע, את המחיר הנמוך, את ההטבה, ושוכחים לגמרי את הערך שאתה נותן. והם גם לעולם לא יהיו מרוצים, ולא יישארו איתך לאורך זמן – כי בשניה שהם יראו מישהו אחר מסביב שהציע מחיר קצת זול יותר, הם יכעסו עליך ש"שדדת" אותם, ויעזבו."

אז איך מוצאים את הלקוחות ה"טובים" ?

"רבים מבעלי העסקים, ובמיוחד ה"קפצונים" למיניהם, ואלו שעיקר העסק שלהם מבוסס על הזמן שהם מחליפים בכסף שהם מקבלים, עסוקים ברדיפה בלתי פוסקת אחר עוד לקוח ועוד לקוח.

התחרות הגבוהה שהם מתמודדים איתה מביאה לכך שכל לקוח חשוב להם, והם מתאמצים בכל כוחם "לסגור" עוד ועוד לקוח, רק כדי שיוכלו להביא עוד קצת כסף הביתה. המצב שנוצר הוא שהם רודפים אחר הלקוחות. המוביל והמנהיג אינו רודף אחרי לקוחות. המקרה שלו הפוך לגמרי – הלקוחות הם אלו שרודפים אחריו!

הטעות הגדולה של הקפצונים היא, שהם מאמינים שכל לקוח הוא לקוח טוב עבורם. הגישה שלהם אומרת שכל עוד הלקוח משלם אז הוא לקוח טוב. זו טעות חמורה.

העובדה שללקוח מסוים יש כסף, היא ממש לא קריטריון מספק לכך שהוא לקוח טוב עבורך. יצא לי לא פעם להיתקל בלקוחות שאכן שילמו כסף, אבל אלו היו לקוחות מהגיהנום! תמיד היו מתלוננים, אף פעם לא היו מרוצים, לעולם לא פירגנו על מה שקיבלו כי אי אפשר היה לרצות אותם, וגם כמעט ולא המליצו לאחרים או הביאו לקוחות אחרים לעסק. ואם כבר הם מביאים לקוחות וחברים לעסק, אז הלקוחות שהם מביאים הם לקוחות שהיו מאד דומים להם – גם כאלו שמושכים ממך כבעל עסק את כל האנרגיה, מעסיקים אותך יותר זמן ממה שצריך – ואף פעם אינם מרוצים!"

גולשי "המומחה" מוזמנים להשתתף בהדרכה יחודית (ללא עלות) ב01.07 (שלישי) בין השעות 13:00 ל15:00. במהלך הוובינר יחשוף ערן שטרן אסטרטגיות שכל בעל עסק צריך להכיר כדי להיות מנהיג עסקי וכדי להגדיל את הכנסותיו במאות אלפי שקלים בשנה. להצטרפות לחצו כאן.

 

 

About חני שניידר

‪Google+‬‏ web tools
%d בלוגרים אהבו את זה: